FK Švyturys Marijampolė

(Europos futbolo duomenų bazė)
(Nukreipta iš Švyturys Marijampolė)
Wikipedia
Lietuvos vėliava Lietuva FK Švyturys Marijampolė
SvyturysM.png
Įkūrimas 2000 m.
Miestas Marijampolė
http://int.soccerway.com/teams/country/club/8669
Lyga Vieta Zona
http://www.weltfussballarchiv.com/club_profile.php?IDD=15835
http://www.futbolinis.lt/content/team/2161/lt/
Oficiali svetainė http://www.fksvyturys.lt


Istorija

Komandos gyvavimo pradžia laikomi 2000 m., ją subūrė du marijampoliečiai Romualdas Švedkauskas ir Alvydas Meštaras. Komanda pasivadino „Švyturio“ alaus garbei. Suburti komandą paskatino noras reprezentuoti Marijampolę ne tik profesionaliam futbolo lygyje. Be pagrindinę „Sūduvos“ komandą atstovaujančių futbolininkų mieste buvo gausu įvairaus amžiaus futbolininkų, kurie futbolą laikė savo gyvenimo būdu ir veržėsi sportuoti bent megėjišku lygiu.

Komandos pagrindą sudaro iš Marijampolės kilę arba šiuo metu čia gyvenantys ir dirbantys žmonės. Kai kurie įvairiu laiku ir įvairiame lygmenyje yra atstovavę „Sūduvos“ jaunimo bei pagrindinę komandą. Klube yra žaidę Andrius Larčenka, Saulius Kraipavičius, Audrius Ramonas, Donatas Vencevičius.

Komanda yra daugkartinė III lygos Marijampolės apskrities pirmenybių, Marijampolės miesto ir apskrities salės futbolo čempionatų nugalėtoja. Klubo narių pagrindu sudaryta komanda 3 kartus tapo prizininkais atstovaudama miestui „Žalgirio“ sporto draugijos organizuojamose dirbančiųjų olimpiadose, vadinamose „Žalgiriadose“. 2007 m. komanda nustebino futbolo visuomenę patekdama į 4-ąjį LFF taurės turnyro etapą, kur tik po 11 m baudinių serijos nusileido „Kauno jėgerių“ komandai.[1]

  • 2000 m. – FK Švyturys MarijampolėPasiekimai

  • LFF apskričių nugalėtojų taurė (2010)

Šaltiniai

Autoriai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo autorius bei redaktorius.
  • Vitas Povilaitis – autorius – 100% (+39-0=39 wiki spaudos ženklai).