Lietuvos aukščiausioji futbolo lyga 1975 m.

(Europos futbolo duomenų bazė)
Jump to navigation Jump to search
Wikipedia  
1975 m.
Varžybos Lietuvos aukščiausioji futbolo lyga
Sezonas Lietuvos aukščiausioji futbolo lyga 1975 m.,
Lietuvos I futbolo lyga 1975 m.,
Lietuvos futbolo taurė 1975 m.
http://rsssf.com/tablesl/litohist.html
http://almis.sritis.lt/ltualltables.html
http://www.futbolinis.lt/content/competitionstage/797/lt

Varžybos prasidėjo 1975-04-20, baigėsi 1975-11-02.


I etapas

Iš pradžių komandos žaidė dviejuose pogrupiuose – Nemuno (rajonų komandos) ir Žalgirio (didmiesčių komandos).

Nemuno pogrupis

Vieta Komanda R + = Įvarčiai Tšk. Pastabos
(zona Nemunas)
V
1. Dainava Alytus 22 17 3 2 50 — 12 37
2. Sūduva Kapsukas 22 15 5 2 52 — 14 35
3. Nevėžis Kėdainiai 22 16 3 3 52 — 18 35
4. Kooperatininkas Plungė 22 12 4 6 38 — 21 28
5. Vienybė Ukmergė 22 10 7 5 44 — 23 27
6. Atmosfera Mažeikiai 22 8 7 7 34 — 25 23
7. Chemikas Kėdainiai 22 8 4 10 35 — 41 20
8. Tauras Tauragė 22 8 2 12 32 — 57 18
9. Sveikata Kybartai 22 6 3 13 29 — 45 15
10. Cementas Naujoji Akmenė 22 6 1 15 23 — 44 13
11. Banga Gargždai 22 4 1 17 15 — 60 9
12. Minija Kretinga 22 1 2 19 9 — 53 4

Žalgirio pogrupis

Vieta Komanda R + = Įvarčiai Tšk. Pastabos
(zona Žalgiris)
V
1. Tauras Šiauliai 26 14 9 3 34 — 16 37
2. Ekranas Panevėžys 26 14 7 5 33 — 24 35
3. Pažanga Vilnius 26 10 14 2 31 — 16 34
4. Atletas Kaunas 26 13 7 6 37 — 18 33
5. Kelininkas Kaunas 26 11 9 6 37 — 26 31
6. Politechnika Kaunas 26 12 6 8 36 — 29 30
7. Statybininkas Šiauliai 26 9 10 7 33 — 24 28
8. Granitas Klaipėda 26 11 6 9 31 — 29 28
9. Šviesa Vilnius 26 8 8 10 25 — 28 24
10. Aušra Vilnius 26 7 9 10 30 — 40 23
11. Inkaras Kaunas 26 7 5 14 17 — 29 19
12. Statyba Panevėžys 26 5 9 12 20 — 39 19
13. Banga Kaunas 26 3 7 16 12 — 34 13
14. Elektronika Vilnius 26 3 4 19 12 — 36 10

II etapas

Po 3 stipriausias grupių komandas žaidė bendrame turnyre dėl aukščiausių apdovanojimų, o likusios komandos žaidė poromis dėl žemesnių vietų.

I finalas

Komandos iš to paties I etapo pogrupio tarpusavyje nežaidė.

Vieta Komanda R + = Įvarčiai Tšk. Pastabos V
1. Dainava Alytus 10 6 4 0 12 — 3 16
2. Pažanga Vilnius 10 4 3 3 12 — 7 11
3. Sūduva Kapsukas 10 5 1 4 15 — 10 11
4. Tauras Šiauliai 10 3 4 3 7 — 7 10
5. Nevėžis Kėdainiai 10 1 4 5 8 — 16 6
6. Ekranas Panevėžys 10 2 2 6 7 — 18 6

II finalas

Dėl 7-osios vietos Atletas Kaunas Kooperatininkas Plungė 2-3 2-0
Dėl 9-osios vietos Vienybė Ukmergė Kelininkas Kaunas 1-0 2-1
Dėl 11-osios vietos Politechnika Kaunas Atmosfera Mažeikiai 3-0 3-4
Dėl 13-osios vietos Chemikas Kėdainiai Statybininkas Šiauliai 0-0 0-2
Dėl 15-osios vietos Tauras Tauragė Granitas Klaipėda 1-2 –:+
Dėl 17-osios vietos Šviesa Vilnius Sveikata Kybartai +
Dėl 19-osios vietos Aušra Vilnius Cementas Naujoji Akmenė 1-2 2-1 (baud. 5-4)
Dėl 21-osios vietos Inkaras Kaunas Banga Gargždai 3-1 0-1
Dėl 23-osios vietos Statyba Panevėžys Minija Kretinga 4-0 0-3
Suminė rikiuotė
Vieta Komanda R + = Įvarčiai Tšk. Pastabos V
7. Atletas Kaunas 2 1 0 1 4 — 3 2
8. Kooperatininkas Plungė 2 1 0 1 3 — 4 2
9. Vienybė Ukmergė 2 2 0 0 3 — 1 4
10. Kelininkas Kaunas 2 0 0 2 1 — 3 0
11. Politechnika Kaunas 2 1 0 1 6 — 4 2
12. Atmosfera Mažeikiai 2 1 0 1 4 — 6 2
13. Statybininkas Šiauliai 2 1 1 0 2 — 0 3
14. Chemikas Kėdainiai 2 0 1 1 0 — 2 1
15. Granitas Klaipėda 2 2 0 0 2 — 1 4
16. Tauras Tauragė 2 0 0 2 1 — 2 0
17. Šviesa Vilnius 1 1 0 0 0 — 0 2
18. Sveikata Kybartai 1 0 0 1 0 — 0 0
19. Aušra Vilnius 2 1 0 1 3 — 3 2
20. Cementas Naujoji Akmenė 2 1 0 1 3 — 3 2
21. Inkaras Kaunas 2 1 0 1 3 — 2 2
22. Banga Gargždai 2 1 0 1 2 — 3 2
23. Statyba Panevėžys 2 1 0 1 4 — 3 2
24. Minija Kretinga 2 1 0 1 3 — 4 2
25. Banga Kaunas 0 0 0 0 0 — 0 0 be varžovo
26. Elektronika Vilnius 0 0 0 0 0 — 0 0 be varžovo

Snaiperiai

Žaidėjas Komanda Įvarčiai
Eugenijus Kurguznikovas Sūduva Kapsukas 17
Valerijus Ščerbakovas Atletas Kaunas 17
Fulgentas Bižys Ekranas Panevėžys 16
Justinas Miliauskas Dainava Alytus 16
Vladimiras Kurasovas Chemikas Kėdainiai 14
Gintautas Papečkys Sūduva Kapsukas 14

Prizininkai

Čempionato prizininkai
Ltudai 1996.gif 1-oji vieta: Dainava Alytus
Sin escudo.svg 2-oji vieta: Pažanga Vilnius
Suduva 1975.png 3-oji vieta: Sūduva Kapsukas
Šaltiniai:

Pereinamosios rungtynės

Pirmoji komanda Antroji komanda I rungt. II rungt.
Pluoštas Kaunas Banga Kaunas 1-1 0-2
Statyba Panevėžys Atmosfera Panevėžys 7-1 4-1
Statybininkas Šiauliai Logika Šiauliai 4-1 4-3
Elektronas Vilnius Elektronika Vilnius 3-0 2-4

Šaltiniai

  • Gediminas Kalinauskas. „Lietuvos futbolo raida (1905–2018)“. – 2020 m. // 714–735 p.
  • Vytautas Saulis ir Gediminas Kalinauskas. „Lietuvos futbolas, 1922–1997 m.“ (istorinė apybraiža). – Vilnius, „Diemedis“, 1997. ISBN 9986-23-034-9. // 165–168 p. Pastaba: klaidingas „Sūduvos“ įmuštų įvarčių skaičius Nemuno pogrupyje.
  • Algimantas Bertašius. Lietuvos sporto žinynas, T. 8 (1973–1976 m.). – Vilnius, Lietuvos sporto informacijos centras, 2002. // 71–72 psl. Pastaba: klaidingas „Tauro“ praleistų įvarčių skaičius I etape.
  • Gediminas Kalinauskas. „Lietuvos futbolui – 80“ (istorinė apybraiža). – Kaunas, UAB „Rodiklis“, 2003. ISBN 9955-9390-5-2. // 186–187 p. Pastaba: klaidingas „Sūduvos“ įmuštų įvarčių skaičius Nemuno pogrupyje.
  • Laikraštis „Sportas“. // 1975 m.

Autoriai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo autorius bei redaktorius.

Autorius
  • Vitas Povilaitis – autorius – 60% (+3986-0=3986 wiki spaudos ženklai).
  • – autorius ir redaktorius – 40% (+2672-10=2662 wiki spaudos ženklai).