Lietuvos futbolo taurė 1964 m.

(Europos futbolo duomenų bazė)
Jump to navigation Jump to search
 
1964 m.
Varžybos Lietuvos futbolo taurė
Sezonas Lietuvos aukščiausioji futbolo lyga 1964 m.,
Lietuvos I futbolo lyga 1964 m.,
Lietuvos II futbolo lyga 1964 m.,
Lietuvos III futbolo lyga 1964 m.,
Lietuvos futbolo taurė 1964 m.
http://almis.sritis.lt/ltualltables.html

Varžybos prasidėjo 1964-07-10, baigėsi 1964-09-13.


Varžybose žaidė per 200 komandų, miestų ir zonų varžybose žaidė visų lygų komandos. Turnyras vyko keliais etapais:

  • zoninės rajonų komandų varžybos vyko nuo liepos 10 d. (pirmosios žinios „Tiesos“ dienraštyje)[1] iki rugpjūčio vidurio. Turnyrus kuravo vietinės sporto tarybos;
  • rugpjūčio 16 d. prasidėjo prefinalinis etapas, kuriame kovojo 48 komandos – visų rajonų turnyrų nugalėtojai ir didmiesčių varžybų laimėtojai.[2] Turnyrą kuravo „Tiesos“ redakcinė kolegija ir Respublikinė sporto taryba. Etapo zonos:
    • I zona: Kretinga, Skuodas, Klaipėda, Šilutė, Plungė,
    • II zona: Mažeikiai, Šiauliai, Joniškis, Radviliškis, Telšiai,
    • III zona: Tauragė, Šilalė, Kelmė, Raseiniai,
    • IV zona: Šakiai, Vilkaviškis, Jurbarkas, Kapsukas,
    • V zona: Alytus, Prienai, Varėna, Lazdijai,
    • VI zona: Vilnius, Eišiškės, Švenčionys, Trakai, Kaišiadorys,
    • VII zona: Kaunas, Kėdainiai, Anykščiai, Molėtai,
    • VIII zona: Ignalina, Zarasai, Utena, Ukmergė, Rokiškis,
    • IX zona: Panevėžys, Pasvalys, Kupiškis, Biržai, Pakruojis;
  • finalinis etapas vyko nuo rugsėjo 1 d. iki rugsėjo 13 d.,[3] jame dalyvavo 16 komandų: 7 miestų (po 2 – Vilniaus ir Kauno, po 1 – Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio) ir 9 rajonų zoninių turnyrų laimėtojai.

Komandos

Galutiniai komandų pasiekimai
Taurė
Finalas
1/2 finalo
1/4 finalo
1/8 finalo

Rajonų etapai

Kėdainių rajonas

Turnyre žaidė 8 komandos.


Ketvirtfinalis       Pusfinalis    
                   
                 
Nevėžis Kėdainiai 11              
Chemiko jauniai Kėdainiai 1          
          Nevėžis Kėdainiai 10  
        Nevėžis-2 Kėdainiai 0  
Nevėžis-2 Kėdainiai 3              
Chemikas-2 Kėdainiai 1              
                   
                 
Nevėžio jauniai Kėdainiai 2              
Chemikas Kėdainiai 1          
          Nevėžio jauniai Kėdainiai 3  
        Žemdirbys Dotnuva 0  
Žemdirbys Dotnuva 4              
Nevėžio kolūkis Tiskūnai 2              
                   
    Finalas  
                   
     
    Nevėžis Kėdainiai Nevėžio jauniai Kėdainiai  
   
Generic football.png
8
Generic football.png
2
 
     


[4]

Mažeikių rajonas

Pusfinalis       Finalas
     
                 
               
         
           
         
          Elektra Mažeikiai Cementininkas Akmenė
         
Generic football.png
1
Generic football.png
0
         
               
           
           
                 


Vilkaviškio rajonas

Pusfinalis       Finalas
     
                 
               
         
           
         
          Sveikata Kybartai Metalas Vilkaviškis
         
Generic football.png
1
Generic football.png
0
         
               
           
           
                 


Zonų ir miestų etapai

I zona

Ketvirtfinalis       Pusfinalis    
                   
                 
               
           
          Minija Kretinga 6  
        Kooperatininkas Skuodas 0  
Kooperatininkas Skuodas 3              
Silikatininkas Gargždai 1              
                   
                 
               
           
          Linų audiniai Plungė 2  
        FK Šilutė 1  
               
               
                   
    Finalas  
                   
    Plungė  
    Minija Kretinga Linų audiniai Plungė  
   
Generic football.png
1
Generic football.png
0
 
     


II zona

Pusfinalis       Finalas
     
                 
               
         
           
          Mažeikiai
          Elektra Mažeikiai Lokomotyvas Radviliškis
         
Generic football.png
5
Generic football.png
2
         
               
Lokomotyvas Radviliškis 5            
Mastis Telšiai 3            
                 


Finale „Elektros“ komandoje žaidė neregistruotas žaidėjas, todėl jai įskaitytas techninis pralaimėjimas.

III zona

Pusfinalis       Finalas
     
                 
               
Tauras Tauragė 7          
Statybininkas Šilalė 2            
          Kelmė
          Tauras Tauragė Nemunas Kelmė
         
Generic football.png
4
Generic football.png
3
         
          (pratęsus rungtynes)
               
Nemunas Kelmė +            
Melioratorius Ariogala            
                 


IV zona

Pusfinalis       Finalas
     
                 
               
Autonormalės Kapsukas 6          
Mituva Jurbarkas 3            
          Kapsukas
          Autonormalės Kapsukas Sveikata Kybartai
         
Generic football.png
4
Generic football.png
1
         
  pap.            
Sveikata Kybartai 2-2 3            
Buitis Šakiai 3-3 2            
                 

[5]

V zona

Pusfinalis       Finalas
     
                 
               
Alytis Alytus +          
FK Prienai            
         
          Alytis Alytus Liepsnelė Varėna
         
Generic football.png
+
Generic football.png
         
               
Liepsnelė Varėna +            
FK Lazdijai            
                 


VI zona

Pusfinalis       Finalas
     
                 
               
Kaitra Lentvaris          
FK Kaišiadorys            
          Eišiškės
          Kaitra Lentvaris Nemunas Eišiškės
         
Generic football.png
4
Generic football.png
1
         
               
           
           
                 


VII zona

Pusfinalis       Finalas
     
                 
               
Nevėžis Kėdainiai 8          
Baldininkas Jonava 2            
         
          Nevėžis Kėdainiai Puntukas Anykščiai
         
Generic football.png
+
Generic football.png
         
               
Puntukas Anykščiai +            
FK Molėtai            
                 


VIII zona

Ketvirtfinalis       Pusfinalis    
                   
                 
Vairas Utena 2              
Statybininkas Zarasai 1          
          Vairas Utena 9  
        Nemunas Ignalina 0  
               
               
                   
                 
               
           
          Baldininkas Ukmergė +  
        FK Rokiškis  
               
               
                   
    Finalas  
                   
    Utena  
    Vairas Utena Baldininkas Ukmergė  
   
Generic football.png
3
Generic football.png
2
 
     


[6]

IX zona

Ketvirtfinalis       Pusfinalis    
                   
  11 m              
TŪ Staniūnai 2 ?              
Technika Liūdynė 2 ?          
          TŪ Staniūnai +  
        FK Pasvalys  
               
               
                   
                 
               
           
          Nemunas Pakruojis +  
        FK Biržai  
               
               
                   
    Finalas  
                   
     
    TŪ Staniūnai Nemunas Pakruojis  
   
Generic football.png
+
Generic football.png
 
     


Kauno miestas

Kovas pradėjo 32 komandos. Šešioliktfinalis:

Pirmoji komanda Antroji komanda Rezultatas
SMR Kaunas Audiniai Kaunas 4-3 (prat.)


Šešioliktfinalis       Aštuntfinalis       Ketvirtfinalis       Pusfinalis    
                                       
                                     
                                   
                                 
                                   
                                 
                                   
                               
                    Inkaras Kaunas 2            
                  Panemunė Kaunas 0            
Panemunė Kaunas 9                                  
Metalas Kaunas 0                                
          Panemunė Kaunas 9                        
        Sakalas Kaunas 0                        
                                   
                                 
                                Inkaras Kaunas 8  
                              Autoparkas Kaunas 0  
Autoparkas Kaunas 1                                  
Kotonas Kaunas 0                                
          Autoparkas Kaunas 4                        
        Elektra Kaunas 0                        
Elektra Kaunas 4                                  
ATK Kaunas 2                              
                    Autoparkas Kaunas 4            
                  Ąžuolas Kaunas 3            
                                   
                                 
                                   
                                 
                                   
                                   
                                       
                                     
                                   
                                 
                                   
                                 
                                   
                  11 m            
                    Politechnika Kaunas 0 5            
                  Lima Kaunas 0 6            
Lima Kaunas 2                                  
JJPF Kaunas 1                                
          Lima Kaunas 11                        
        Energija Kaunas 1                        
                                   
                                 
                                Lima Kaunas 1  
                              Maistas Kaunas 2  
                                   
                                 
                                   
                                 
                                   
                               
                    Maistas Kaunas 4            
                  Maistas-2 Kaunas 1            
                                   
                                 
                                   
                                 
                                   
                                   
                                       
              Finalas            
                                       
              Kaunas            
              Inkaras Kaunas Maistas Kaunas            
             
Generic football.png
4
Generic football.png
0
           
                         
                                       


Klaipėdos miestas

Pusfinalis       Finalas
     
                 
               
         
           
         
          Baltija Klaipėda Dinamo Klaipėda
         
Generic football.png
5
Generic football.png
1
         
               
           
           
                 


Panevėžio miestas

Kovas pradėjo 10 komandų.


Ketvirtfinalis       Pusfinalis    
                   
                 
               
           
          Statyba Panevėžys 3  
        Elektronika Panevėžys 0  
Elektronika Panevėžys +              
Lietkabelis Panevėžys              
                   
  11 m              
Atmosfera Panevėžys 3 ?              
VŪV Panevėžys 3 ?          
          Atmosfera Panevėžys 1  
        Aras Panevėžys 0  
Aras Panevėžys 3              
Atmosfera-2 Panevėžys 0              
                   
    Finalas  
                   
    Panevėžys  
    Statyba Panevėžys Atmosfera Panevėžys  
   
Generic football.png
6
Generic football.png
2
 
     


Šiaulių miestas

Turnyre varžėsi 7 komandos.


Ketvirtfinalis       Pusfinalis    
                   
                 
               
           
          Elnias Šiauliai 4  
        Statybininkas Šiauliai 1  
               
               
                   
                 
Dinamo Šiauliai 9              
Autotransportininkas Šiauliai 0          
          Dinamo Šiauliai  
        Vairas Šiauliai  
Vairas Šiauliai 3              
MSK Sakalas Šiauliai 1              
                   
    Finalas  
                   
     
    Elnias Šiauliai Vairas Šiauliai  
   
Generic football.png
6
Generic football.png
2
 
     


Vilniaus miestas

Dalyvavo 32 komandos.

Šešioliktfinalis:

Pirmoji komanda Antroji komanda Rezultatas
Vilnelė Vilnius Spalis Vilnius 6-1
Plastikas Vilnius FK Naujieji Verkiai 2-1
Kompresorius Vilnius Elfa-2 Vilnius 4-1
Startas Vilnius Santechnikas Vilnius 6-0
Elektronika Vilnius Žaibas Vilnius 7-3
Kibirkštis Vilnius Autotransportininkas Vilnius 4-3
Aušra Vilnius Torpedo Vilnius 2-1


Šešioliktfinalis       Aštuntfinalis       Ketvirtfinalis       Pusfinalis    
                                       
                                     
                                   
                                 
          Žalgiris Naujoji Vilnia 8                        
        Troleibusas Vilnius 0                        
Troleibusas Vilnius 2                                  
Komunaras Vilnius 1                              
                    Žalgiris Naujoji Vilnia 4            
                  Kibirkštis Vilnius 2            
                                   
                                 
                                   
                                 
                                   
                                 
                                Žalgiris Naujoji Vilnia 2  
                              Ekranas Vilnius 1  
                                   
                                 
          Ekranas Vilnius 4                        
        Precizika Vilnius 3                        
                                   
                               
                    Ekranas Vilnius 2            
                  Aušra Vilnius 1            
                                   
                                 
                                   
                                 
                                   
                                   
                                       
                                     
Saliutas Vilnius 5                                  
Pažanga Vilnius 1                                
          Saliutas Vilnius                        
        Lokomotyvas Vilnius                        
Lokomotyvas Vilnius 5                                  
Era Vilnius 3                              
                    Saliutas Vilnius 6            
                  Vilnelė Vilnius 1            
                                   
                                 
                                   
                                 
                                   
                                 
                                Saliutas Vilnius 2  
                              Elfa Vilnius 0  
Elfa Vilnius 8                                  
Neris Vilnius 0                                
          Elfa Vilnius 7                        
        Sparta Vilnius 1                        
Sparta Vilnius 5                                  
Pienininkas Vilnius 1                              
                    Elfa Vilnius 3            
                  Kompresorius Vilnius 1            
                                   
                                 
                                   
                                 
                                   
                                   
                                       
              Finalas            
                                       
              Vilnius            
              Žalgiris Naujoji Vilnia Saliutas Vilnius            
             
Generic football.png
3
Generic football.png
2
           
                         
                                       


Pagrindiniai etapai

Aštuntfinalis       Ketvirtfinalis       Pusfinalis    
                             
                           
Lokomotyvas Radviliškis 6                        
Žalgiris Naujoji Vilnia 2                      
          Lokomotyvas Radviliškis 2              
        Minija Kretinga 3              
Minija Kretinga 3                        
Maistas Kaunas 0                    
                    Minija Kretinga 3  
                  Elnias Šiauliai 1 prat.  
Autonormalės Kapsukas                        
Elnias Šiauliai +                      
          Elnias Šiauliai 2              
        Tauras Tauragė 0              
Tauras Tauragė 4                        
Statyba Panevėžys 1                        
                             
                           
Alytis Alytus 0                        
Saliutas Vilnius 1       pap.              
          Saliutas Vilnius 0              
        Baltija Klaipėda 0 +              
Kaitra Lentvaris 0                        
Baltija Klaipėda 6                    
                    Baltija Klaipėda 2  
                  Inkaras Kaunas 0  
TŪ Staniūnai 0                        
Inkaras Kaunas 5                      
          Inkaras Kaunas 2              
        Nevėžis Kėdainiai 1              
Nevėžis Kėdainiai 4                        
Vairas Utena 1                        
                             
              Finalas  
                             
              1964-09-13 Miesto stadionas, Kretinga 5000  
              Minija Kretinga Baltija Klaipėda  
             
Generic football.png
3
Generic football.png
2
 
              Romualdas Trumpenskas (9', 10'), Stasys Bajelis (56') J. Karuševas (35', 77')  
                             


Ketvirtfinalyje tarp „Saliuto“ ir „Baltijos“ pakartotinės rungtynės baigėsi 1-0 „Saliuto“ naudai, bet kadangi joje žaidė Leonas Šachgulianas, jau rungtyniavęs TSRS taurės varžybose, komandai įskaitytas techninis pralaimėjimas.

Išsamiau apie finalines rungtynes žr. 1964 m. Lietuvos futbolo taurės finalas.

TSRS kolektyvų taurė

Turnyro nugalėtojas įgijo teisę dalyvauti TSRS sporto kolektyvų taurės turnyre. Jų varžovu tapo RTFSR taurės turnyro 5-osios zonos nugalėtoja – Kirovo srities komanda Trud Kirovo-Cepeck. Lietuvos taurės laimėtoja „Minija“ nusileido Trud Kirovo-Cepeck komandai 0-1.

Šaltiniai

  1. Laikraštis „Tiesa“. // 1964-07-10
  2. Laikraštis „Tiesa“. // 1964-08-16
  3. Algimantas Bertašius. Lietuvos sporto žinynas, T. 5 (1961–1964 m.). – Vilnius, Lietuvos sporto informacijos centras, 2001. // 62 psl.
  4. Juozas Baniota ir Gediminas Kalinauskas. „Aukso ir gintaro amžiaus aidai“ (istorinė apybraiža). – Kėdainiai, „Spaudvita“, 2009. ISBN 978-9955-637-56-1. // 52 p.
  5. Gediminas Kalinauskas. „Futbolas Sūduvos krašte 1921–2011“. – Marijampolė, leidykla „Piko valanda“, 2011. ISBN 978-609-422-038-8. // 142 p.
  6. Gediminas Kalinauskas. „Ąžuolo šaknys“ (istorinė apybraiža). – Utena, leidykla „Indra“, 2007. ISBN 978-9955-676-55-3. // 71 p.

Autoriai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo autorius bei redaktorius.

Autorius
  • Vitas Povilaitis – autorius – 76% (+6939-0=6939 wiki spaudos ženklai).
  • – autorius ir redaktorius – 58% (+5308-3104=2204 wiki spaudos ženklai).