Lietuvos futbolo taurė 1966 m.

(Europos futbolo duomenų bazė)
Jump to navigation Jump to search
 
1966 m.
Varžybos Lietuvos futbolo taurė
Sezonas Lietuvos aukščiausioji futbolo lyga 1966 m.,
Lietuvos I futbolo lyga 1966 m.,
Lietuvos II futbolo lyga 1966 m.,
Lietuvos III futbolo lyga 1966 m.,
Lietuvos futbolo taurė 1966 m.
http://almis.sritis.lt/ltualltables.html

Varžybos prasidėjo 1966-08-07, baigėsi 1966-09-05.


Turnyras prasidėjo 1966 m. vasarą, iki liepos 2 d. „Tiesos“ laikraštis naujienų neskelbė. Turnyre dalyvavo 623 komandos.[1] Varžybos vyko dviem etapais:

  • I etapas vyko rajonuose ir miestuose, jame dalyvavo visų lygų komandos;
  • II etape, nuo rugpjūčio 7 d. [2] iki rugsėjo 5 d. kovojo 44 komandos: 3 Kauno, 2 Vilniaus, po 1 – Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, 34 rajonų, Druskininkų ir Palangos miestų.

Komandos

Galutiniai komandų pasiekimai
Taurė
Finalas
1/2 finalo
1/4 finalo
1/8 finalo
1/16 finalo
1/32 finalo

Miestų ir rajonų etapai

Akmenės rajonas

Žaidė 12 komandų.


Pusfinalis       Finalas
     
                 
               
         
           
         
          Cementininkas Naujoji Akmenė SMK Akmenė
         
Generic football.png
3
Generic football.png
1
         
               
           
           
                 


Alytaus rajonas

  1. Alytis Alytus

Kapsuko rajonas

Dalyvavo 11 komandų.


Pusfinalis       Finalas
     
                 
               
         
           
         
          Automatai Kapsukas Orija Kalvarija
         
Generic football.png
5
Generic football.png
0
         
               
           
           
                 


Kauno miestas

Iki finalinių varžybų, kuriose dalyvavo 21 ar 22 komandos, jėgas išbandė 112 ekipų.


Šešioliktfinalis       Aštuntfinalis       Ketvirtfinalis       Pusfinalis    
                                       
                                     
Inkaras Kaunas 9                                  
Kotonas Kaunas 0                                
                                   
                                 
                                   
                               
                                 
                               
                                   
                                 
                                   
                                 
                                   
                                 
                                Inkaras Kaunas 3  
                              Politechnika Kaunas 1  
Politechnika Kaunas +                                  
Požėlos konditerijos fabrikas Kaunas                                
                                   
                                 
                                   
                               
                                 
                               
                                   
                                 
                                   
                                 
                                   
                                   
                                       
                                     
Lima Kaunas 7                                  
Maistas Kaunas 1                                
                                   
                                 
                                   
                               
                                 
                               
                                   
                                 
                                   
                                 
                                   
                                 
                                Lima Kaunas 1  
                              Vimpelas Kaunas 0  
                                   
                                 
                                   
                                 
                                   
                               
                                 
                               
                                   
                                 
                                   
                                 
                                   
                                   
                                       
              Finalas            
                                       
                         
              Inkaras Kaunas Lima Kaunas            
             
Generic football.png
2
Generic football.png
1
           
                         
              (pratęsus rungtynes)            
                                       


Kėdainių rajonas

Pusfinalis       Finalas
     
                 
               
         
           
         
          Nevėžis Kėdainiai Chemikas Kėdainiai
         
Generic football.png
7
Generic football.png
2
         
               
           
           
                 

[3]

Klaipėdos miestas

  1. Baltija Klaipėda

Panevėžio miestas

Kovojo 11 komandų.


Ketvirtfinalis       Pusfinalis    
                   
                 
Atmosfera Panevėžys 4              
Statyba Panevėžys 2          
             
           
               
               
                   
                 
               
           
             
           
               
               
                   
    Finalas  
                   
     
    Atmosfera Panevėžys Aras Panevėžys  
   
Generic football.png
2
Generic football.png
1
 
     


Radviliškio rajonas

  1. Metalas Radviliškis

Šiaulių miestas

Žaidė 4 komandos.


Pusfinalis       Finalas
     
                 
               
Elnias Šiauliai +          
Statybininkas Šiauliai            
         
          Elnias Šiauliai Staklės Šiauliai
         
Generic football.png
7
Generic football.png
1
         
               
Staklės Šiauliai 3            
Elnias-2 Šiauliai 2            
                 


Vilkaviškio rajonas

Pusfinalis       Finalas
     
                 
               
         
           
         
          Sveikata Kybartai Metalas Vilkaviškis
         
Generic football.png
3
Generic football.png
1
         
               
           
           
                 


Vilniaus miestas

Varžybas pradėjo 22 komandos.


Šešioliktfinalis       Aštuntfinalis       Ketvirtfinalis       Pusfinalis    
                                       
                                     
Saliutas Vilnius 8                                  
Technikos mokykla Vilnius 1                                
          Saliutas Vilnius 11                        
        Silikatininkas Vilnius 0                        
                                   
                               
                    Saliutas Vilnius            
                  Aušra Vilnius            
                                   
                                 
          Aušra Vilnius 3                        
        Pažanga Vilnius 1                        
                                   
                                 
                                Saliutas Vilnius 4  
                              Ekranas Vilnius 0  
                                   
                                 
          Ekranas Vilnius 9                        
        Kompresorius Vilnius 2                        
                                   
                               
                    Ekranas Vilnius 4            
                  Elektronika Vilnius 1            
                                   
                                 
                                   
                                 
                                   
                                   
                                       
                                     
                                   
                                 
          Elfa Vilnius 4                        
        Magnetas Vilnius 0                        
                                   
                               
                    Elfa Vilnius            
                  Žalgiris Naujoji Vilnia            
                                   
                                 
          Žalgiris Naujoji Vilnia 4                        
        Neris Vilnius 0                        
Neris Vilnius 6                                  
Komunaras Vilnius 1                                
                                Žalgiris Naujoji Vilnia 5  
                              Štampas Vilnius 0  
                                   
                                 
          Štampas Vilnius 5                        
        Kaitra Lentvaris 1                        
                                   
                               
                    Štampas Vilnius 3            
                  Startas Vilnius 2            
                                   
                                 
                                   
                                 
                                   
                                   
                                       
              Finalas            
                                       
              1966-08-10 Jaunimo stadionas, Vilnius            
              Saliutas Vilnius Žalgiris Naujoji Vilnia            
             
Generic football.png
3
Generic football.png
1
           
                         
                                       


1/32 finalo

8 iš 12 rungtynių neįvyko, neatvykus varžovams.

Pirmoji komanda Antroji komanda Rezultatas
FK Biržai Metalas Rokiškis –:+
Liepsnelė Varėna FK Druskininkai +:–
FK Eišiškės Statybininkas Zarasai –:+
FK Šilutė Tauras Tauragė –:+
Statybininkas Palanga FK Skuodas +:–
Statybininkas Joniškis FK Kupiškis +:–
Nemunas Kelmė Rajonas Šiauliai +:–
Technika Liūdynė FK Anykščiai +:–
Kruoja Pakruojis Melioratorius Pasvalys 1-2
Nemunas Šilalė FK Raseiniai 3-1
Ančia Lazdijai Vairas Šakiai 3-2
FK Rukla Utenis Utena 2-1

Pagrindiniai etapai

Šešioliktfinalis       Aštuntfinalis       Ketvirtfinalis       Pusfinalis    
                                       
                                     
Metalas Rokiškis 1                                  
Atmosfera Panevėžys 16                                
          Atmosfera Panevėžys 0                        
        Inkaras Kaunas 2                        
Ančia Veisiejai 2                                  
Inkaras Kaunas 9                              
                    Inkaras Kaunas 2            
                  Banga Gargždai 1            
Nemunas Kelmė 2                                  
Cementininkas Naujoji Akmenė 3       pap.                        
          Cementininkas Naujoji Akmenė 0 0                        
        Banga Gargždai 0 3                        
Banga Gargždai 7                                  
Minija Kretinga 0                                
                                Inkaras Kaunas 0  
                              Žalgiris Naujoji Vilnia 1 prat.  
FK Rukla 0                                  
Vimpelas Kaunas 1                                
          Vimpelas Kaunas 1                        
        Žalgiris Naujoji Vilnia 2                        
Liepsnelė Varėna 0                                  
Žalgiris Naujoji Vilnia 5                              
                    Žalgiris Naujoji Vilnia 4            
                  Linų audiniai Plungė 1            
Automatai Kapsukas 1                                  
Nevėžis Kėdainiai 0       pap.                        
          Automatai Kapsukas 0 0                        
        Linų audiniai Plungė 0 2                        
Nemunas Šilalė 2                                  
Linų audiniai Plungė 10                                  
                                       
                                     
Tauras Tauragė 6                                  
Mastis Telšiai 1                                
          Tauras Tauragė 1                        
        Elnias Šiauliai 2 prat.                        
Baldininkas Ukmergė 0                                  
Elnias Šiauliai 1                              
                    Elnias Šiauliai 4            
                  Alytis Alytus 1            
Statybininkas Zarasai 0                                  
Alytis Alytus 6                                
          Alytis Alytus 1                        
        Lima Kaunas 0                        
Melioratorius Pasvalys 0                                  
Lima Kaunas 7                                
                                Elnias Šiauliai 0  
                              Saliutas Vilnius 2  
Statybininkas Joniškis 5                                  
Elektra Mažeikiai 4 prat.                                
          Statybininkas Joniškis 0                        
        Saliutas Vilnius 5                        
Technika Liūdynė 0                                  
Saliutas Vilnius 2                              
                    Saliutas Vilnius 2            
                  Baltija Klaipėda 0 prat.            
Statybininkas Palanga 1                                  
Baltija Klaipėda 8                                
          Baltija Klaipėda 1                        
        Metalas Radviliškis 0                        
Sveikata Kybartai 1                                  
Metalas Radviliškis 2                                  
                                       
              Finalas            
                                       
              1966-09-04 Jaunimo stadionas, Vilnius 7000            
              Žalgiris Naujoji Vilnia Saliutas Vilnius            
             
Generic football.png
0
Generic football.png
0
           
                         
              (pratęsus rungtynes)            
              1966-09-05 Jaunimo stadionas, Vilnius 2000            
             
Generic football.png
1
Generic football.png
0
           
              G. Vorobjovas (23')            
                                       


Išsamiau apie finalines rungtynes žr. 1966 m. Lietuvos futbolo taurės finalas.

TSRS kolektyvų taurė

Taurę laimėjusi komanda rugsėjo 10 d. žaidė su Sputnik Poltava komanda TSRS futbolo taurės turnyro sporto kolektyvų varžybose. Žalgiriečiai su ukrainiečiais sužaidė 0-0, bet papildomose rungtynėse pralaimėjo 0-3.

Šaltiniai

  1. Laikraštis „Tiesa“. // 1966-09-04
  2. Algimantas Bertašius. Lietuvos sporto žinynas, T. 6 (1965–1968 m.). – Vilnius, Lietuvos sporto informacijos centras, 2001. // 65 psl.
  3. Juozas Baniota ir Gediminas Kalinauskas. „Aukso ir gintaro amžiaus aidai“ (istorinė apybraiža). – Kėdainiai, „Spaudvita“, 2009. ISBN 978-9955-637-56-1. // 55 p.

Autoriai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo autorius bei redaktorius.

Autorius
  • – autorius ir redaktorius – 94% (+6421-5268=1153 wiki spaudos ženklai).
  • Vitas Povilaitis – autorius – 83% (+5678-0=5678 wiki spaudos ženklai).