Lietuvos futbolo taurė 1969 m.

(Europos futbolo duomenų bazė)
Jump to navigation Jump to search
 
1969 m.
Varžybos Lietuvos futbolo taurė
Sezonas Lietuvos aukščiausioji futbolo lyga 1969 m.,
Lietuvos I futbolo lyga 1969 m.,
Lietuvos II futbolo lyga 1969 m.,
Lietuvos III futbolo lyga 1969 m.,
Lietuvos futbolo taurė 1969 m.
http://almis.sritis.lt/ltualltables.html

Varžybos prasidėjo 1969-06-07, baigėsi 1969-08-24.


Komandos į turnyrą pakviestos birželio 7 d. Iš viso turnyre žaidė per 500 komandų.[1] Varžybos rengtos trimis etapais: [2]

  • I etapas vyko visuose LTSR rajonuose, sporto kolektyvuose. Jame leista dalyvauti visoms įmonių, kolūkių ir tarybinių ūkių, įstaigų komandoms, mokyklų ir aukštųjų mokyklų fakultetų ekipoms. Etapo varžyboms vadovavo sporto kolektyvų tarybos ir rajonų sporo komitetai. Nugalėtojai turėjo paaiškėti iki liepos 1 d.
  • II etapas vyko Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Klaipėdos, Panevėžio miestuose ir 8 zonose. Pastarosiose žaidė rajonų varžybų nugalėtojai. Etapui vadovavo miestų sporto komitetai ir sporto komitetai tų rajonų, kurių vardu pavadintos zonos. Etapas turėjo baigtis liepos 15 d. Zonų dalyviai:
    • 1. Plungės zona – Kretinga (kartu su Palangos miestu), Klaipėdos rajonas (kartu su Nida), Šilutė, Skuodas, Plungė;
    • 2. Telšių zona – Telšiai, Mažeikiai, Akmenė, Šiaulių rajonas, Kelmė;
    • 3. Kėdainių zona – Kėdainiai, Joniškis, Radviliškis, Pakruojis, Pasvalys, Panevėžio rajonas;
    • 4. Anykščių zona – Biržai, Kupiškis, Rokiškis, Zarasai, Anykščiai;
    • 5. Utenos zona – Ukmergė, Utena, Ignalina, Švenčionys, Molėtai;
    • 6. Tauragės zona – Šilalė, Tauragė, Raseiniai, Jurbarkas, Kauno rajonas, Jonava;
    • 7. Alytaus zona – Širvintos, Vilniaus rajonas, rakai, Alytus, Varėna (kartu su Druskininkais);
    • 8. Kapsuko zona – Šakiai, Vilkaviškis, Kapsukas, Eišiškės, Lazdijai, Prienai.
  • III etapas buvo respublikinis, jo varžybos vyko nuo liepos 20 d. iki rugpjūčio 24 d.[3] Čia rungtyniavo 32 komandos – 17 aukščiausiosios lygos komandų, 8 zoninių turnyrų nugalėtojai, Vilniaus ir Kauno zonų finalininkai, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio miestų taurių laimėtojai.

Komandos

Galutiniai komandų pasiekimai
Taurė
Finalas
1/2 finalo
1/4 finalo
1/8 finalo
1/16 finalo

Rajonų etapai

Akmenės rajonas

Taurės prizą įsteigė „Vienybės“ laikraščio redakcija, dėl jo varžėsi 8 komandos:


Ketvirtfinalis       Pusfinalis    
                   
                 
VSM Naujoji Akmenė 13              
Asbocementas Akmenė 3          
          VSM Naujoji Akmenė 8  
        Daukanto kolūkis Papilė 0  
               
               
                   
                 
               
           
             
           
               
               
                   
    Finalas  
                   
     
    VSM Naujoji Akmenė SMK Akmenė  
   
Generic football.png
6
Generic football.png
1
 
     


Kapsuko rajonas

Žaidė 10 komandų.[4]


Pusfinalis       Finalas
     
                 
               
         
           
         
          Žuvėdra Kapsukas Vairuotojas Kapsukas
         
Generic football.png
5
Generic football.png
1
         
               
           
           
                 


Miestų ir zonų etapai

Alytaus zona

  1. Alytis Alytus

Anykščių zona

  1. Puntukas Anykščiai

Kapsuko zona

  1. Žuvėdra Kapsukas

Kauno miestas

Žaidė 16 komandų.


Pusfinalis       Finalas
     
                 
               
Autoparkas Kaunas 3          
Vimpelas Kaunas 1            
         
          Autoparkas Kaunas Automobilistas Kaunas
         
Generic football.png
 ?
Generic football.png
 ?
         
          (pratęsus rungtynes)
         
         
Generic football.png
1
Generic football.png
0
         
               
Automobilistas Kaunas 3            
Raudonasis spalis Kaunas 0            
                 


Kėdainių zona

Pusfinalis       Finalas
     
                 
               
         
           
         
          Chemikas Kėdainiai Kruoja Pakruojis
         
Generic football.png
9
Generic football.png
0
         
               
           
           
                 

[5]

Klaipėdos miestas

Pusfinalis       Finalas
     
                 
               
         
           
         
          Atlantas Klaipėda Baltija Klaipėda
         
Generic football.png
2
Generic football.png
0
         
               
           
           
                 


Panevėžio miestas

  1. Aras Panevėžys

Plungės zona

  1. Kooperatininkas Plungė

Šiaulių miestas

Pusfinalis       Finalas
     
                 
               
         
           
         
          Tauras Šiauliai Vairas Šiauliai
         
Generic football.png
2
Generic football.png
0
         
               
           
           
                 


Tauragės zona

  1. Statybininkas Tauragė

Telšių zona

Pusfinalis       Finalas
     
                 
               
         
           
         
          Cementininkas Naujoji Akmenė Elektra Mažeikiai
         
Generic football.png
1
Generic football.png
0
         
               
           
           
                 


Utenos zona

Pusfinalis       Finalas
     
                 
               
         
           
         
          Utenis Utena Baldininkas Ukmergė
         
Generic football.png
4
Generic football.png
2
         
          (pratęsus rungtynes)
               
           
           
                 


Vilniaus miestas

Pusfinalis       Finalas
     
                 
               
         
           
         
          Elfa Vilnius Pamaina Vilnius
         
Generic football.png
5
Generic football.png
0
         
               
           
           
                 


Pagrindiniai etapai

Šešioliktfinalis       Aštuntfinalis       Ketvirtfinalis       Pusfinalis    
                                       
                                     
Puntukas Anykščiai 1                                  
Žalgiris Naujoji Vilnia 5       pap.                        
          Žalgiris Naujoji Vilnia 1 2                        
        Pažanga Vilnius 1 4                        
Utenis Utena 0                                  
Pažanga Vilnius 1                              
                    Pažanga Vilnius 0            
                  Nevėžis Kėdainiai 2            
Tauras Šiauliai 0                                  
Nevėžis Kėdainiai 1                                
          Nevėžis Kėdainiai 6                        
        Kooperatininkas Plungė 1                        
Kooperatininkas Plungė 1                                  
Tauras Tauragė 0                                
                                Nevėžis Kėdainiai 1  
                              Inkaras Kaunas 2  
Žuvėdra Kapsukas 1                                  
Inkaras Kaunas 3 prat.                                
          Inkaras Kaunas 6                        
        Atlantas Klaipėda 0                        
Atlantas Klaipėda 3                                  
Minija Kretinga 0                 pap.            
                    Inkaras Kaunas 0 2            
                  Banga Kaunas 0 1            
Alytis Alytus 0                                  
Banga Kaunas 1                                
          Banga Kaunas 1                        
        Atletas Kaunas 0                        
Pamaina Vilnius 1                                  
Atletas Kaunas 6                                  
                                       
                                     
Autoparkas Kaunas 0                                  
Ekranas Panevėžys 4                                
          Ekranas Panevėžys 0                        
        Vienybė Ukmergė 1                        
Vienybė Ukmergė 1                                  
Statybininkas Šiauliai 0                              
                    Vienybė Ukmergė 3            
                  Elfa Vilnius 2            
Elfa Vilnius 1                                  
Politechnika Kaunas 0                                
          Elfa Vilnius 2                        
        Sūduva Kapsukas 0                        
Automobilininkas Kaunas 0                                  
Sūduva Kapsukas 1                                
                                Vienybė Ukmergė 2  
  pap.                           Granitas Klaipėda 1  
Statybininkas Tauragė 2 0                                  
Granitas Klaipėda 2 3                                
          Granitas Klaipėda 1                        
        Elnias Šiauliai 0                        
Cementininkas Naujoji Akmenė 0                                  
Elnias Šiauliai 1                              
                    Granitas Klaipėda 1            
                  Statyba Panevėžys 0            
Chemikas Kėdainiai 2                                  
Statyba Panevėžys 3 prat.                                
          Statyba Panevėžys 4                        
        Aras Panevėžys 0                        
Aras Panevėžys 1                                  
Lima Kaunas 0                                  
                                       
              Finalas            
                                       
              1969-08-21 Miesto stadionas, Ukmergė 4500            
              Inkaras Kaunas Vienybė Ukmergė            
             
Generic football.png
2
Generic football.png
0
           
              Leonas Micunskas (31', 71')            
              1969-08-24 Inkaro stadionas, Kaunas 3000            
             
Generic football.png
1
Generic football.png
1
           
              Leonas Micunskas (66') Rimas Strašinskas (16' į savus)            
                                       


[6] [7]

Išsamiau apie finalines rungtynes žr. 1969 m. Lietuvos futbolo taurės finalas.

TSRS kolektyvų taurė

„Inkaras“ iš pradžių 1-0 įveikė Universitet Gomel komandą, bet po to 2-3 nusileido Radio Gorkij ekipai.

Šaltiniai

  1. Laikraštis „Tiesa“. // 1969-08-21
  2. Laikraštis „Tiesa“. // 1969-06-07
  3. Algimantas Bertašius. Lietuvos sporto žinynas, T. 7 (1969–1972 m.). – Vilnius, Lietuvos sporto informacijos centras, 2002. // 64 psl.
  4. Gediminas Kalinauskas. „Futbolas Sūduvos krašte 1921–2011“. – Marijampolė, leidykla „Piko valanda“, 2011. ISBN 978-609-422-038-8. // 163 p.
  5. Juozas Baniota ir Gediminas Kalinauskas. „Aukso ir gintaro amžiaus aidai“ (istorinė apybraiža). – Kėdainiai, „Spaudvita“, 2009. ISBN 978-9955-637-56-1. // 68 p.
  6. Gediminas Kalinauskas. „Futbolas Sūduvos krašte 1921–2011“. – Marijampolė, leidykla „Piko valanda“, 2011. ISBN 978-609-422-038-8. // 161 p.
  7. Gediminas Kalinauskas. „Ąžuolo šaknys“ (istorinė apybraiža). – Utena, leidykla „Indra“, 2007. ISBN 978-9955-676-55-3. // 81 p.

Autoriai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo autorius bei redaktorius.

Autorius
  • – autorius ir redaktorius – 134% (+8947-5760=3187 wiki spaudos ženklai).
  • Vitas Povilaitis – autorius – 52% (+3496-0=3496 wiki spaudos ženklai).