Lietuvos futbolo taurė 1973 m.

(Europos futbolo duomenų bazė)
Jump to navigation Jump to search
 
1973 m.
Varžybos Lietuvos futbolo taurė
Sezonas Lietuvos aukščiausioji futbolo lyga 1973 m.,
Lietuvos I futbolo lyga 1973 m.,
Lietuvos futbolo taurė 1973 m.
http://almis.sritis.lt/ltualltables.html

Varžybos prasidėjo 1973-05-23, baigėsi 1973-08-11.


Komandos į turnyrą pakviestos gegužės 23 d., rungtyniavo daugiau nei 300 komandų. Varžybos vyko trimis etapais: [1]

  • I etape (rajoniniame) visos komandos žaidė miestų ir rajonų turnyruose, taip pat rengtos varžybos stambiuose kūno kultūros kolektyvuose. Etape leista dalyvauti įmonių, kolūkių ir tarybinių ūkių, įmonės cechų ar įstaigos skyrių, aukštųjų mokyklų fakultetų komandoms. Šiame etape kovas pradėjo ir LTSR pirmenybių komandos (atitinkamuose miestuose arba rajonuose). Rungtynės vyko gegužės ir birželio mėnesiais.
  • II etapas (zoninis) vyko iki pusfinalių. Jame dalyvavo miestų ir rajonų turnyrų stipriausios komandos (60 ekipų), suskirstytos į 4 zonas. Vilniui ir Kaunui zonų turnyre atstovavo miestų taurių pusfinalininkai, o Klaipėdai, Šiauliams ir Panevėžiui – miestų taurių finalininkai. Varžybas rengė Kauno, Klaipėdos, Panevėžio ir Vilniaus kūno kultūros ir sporto komitetai, jos vyko iki liepos 23 d.
  • III etape (respublikiniame) kovėsi 4 zonų pusfinalininkai – iš viso 16 komandų, jis vyko nuo liepos 28 d. [2] iki rugpjūčio 11 d.

Komandos

Galutiniai komandų pasiekimai
Taurė
Finalas
1/2 finalo
1/4 finalo
1/8 finalo

Miestų ir rajonų etapai

Kapsuko rajonas

Dalyvavo 10 komandų.


Aštuntfinalis       Ketvirtfinalis       Pusfinalis    
                             
                           
                         
                       
          Sūduva Kapsukas 6              
        Baldai Kapsukas 1              
                         
                     
                    Sūduva Kapsukas 4  
                  Šilas Kazlų Rūda 1  
Šilas Kazlų Rūda 3                        
Automatai Kapsukas 2                      
          Šilas Kazlų Rūda 2              
        Saliutas Kapsukas 0              
Saliutas Kapsukas 2                        
Technikumas Kapsukas 1                        
                             
                           
                         
                       
          Varpa Kalvarija 4              
        Vairas Kapsukas 0              
                         
                     
                    Varpa Kalvarija 1  
                  Jaunystė Kapsukas 0  
                         
                       
          Jaunystė Kapsukas 2              
        Kupolas Kapsukas 1              
                         
                         
                             
              Finalas  
                             
              Kapsukas  
              Sūduva Kapsukas Varpa Kalvarija  
             
Generic football.png
2
Generic football.png
0
 
               
              Kalvarija  
             
Generic football.png
2
Generic football.png
1
 
               
                             


[3]

Kauno miestas

Turnyre žaidė 15 komandų. Į pusfinalį pateko:

Klaipėdos miestas

Kovas pradėjo 8 komandos.


Ketvirtfinalis       Pusfinalis    
                   
                 
               
           
          Granitas Klaipėda 2  
        Atlantas Klaipėda 1  
Atlantas Klaipėda 3              
Okeanas Klaipėda 2 prat.              
                   
                 
               
           
          Baltija Klaipėda 5  
        Automobilistas Klaipėda 1  
               
               
                   
    Finalas  
                   
     
    Granitas Klaipėda Baltija Klaipėda  
   
Generic football.png
3
Generic football.png
2
 
     


Panevėžio miestas

Turnyre dalyvavo 11 komandų.


Pusfinalis       Finalas
     
                 
               
         
           
         
          Statyba Panevėžys Ekranas Panevėžys
         
Generic football.png
2
Generic football.png
0
         
               
           
           
                 


Radviliškio rajonas

Žaidė 4 komandos:

  1. Žėrutis Radviliškis

Šiaulių miestas

Pusfinalis       Finalas
     
                 
               
Elnias Šiauliai 1          
Statybininkas Šiauliai 0            
         
          Elnias Šiauliai Tauras Šiauliai
         
Generic football.png
1
Generic football.png
0
         
               
Tauras Šiauliai 3            
Logika Šiauliai 2            
                 


Šiaulių rajonas

Kovojo 4 komandos, turnyras vyko lygos sistema.

Vieta Komanda R + = Įvarčiai Tšk. Pastabos V
1. ATĮ Pavenčiai 3 2 1 0 5
2. ŽŪT Gruzdžiai

Vilniaus miestas

Kovas pradėjo 10 komandų.


Ketvirtfinalis       Pusfinalis    
                   
                 
               
           
          Pažanga Vilnius 4  
        Aušra Vilnius 0  
               
               
                   
                 
Komunalininkas Vilnius 1              
Žalgiris Naujoji Vilnia 0          
          Komunalininkas Vilnius 4  
        Kibirkštis Vilnius 1  
               
               
                   
    Finalas  
                   
     
    Pažanga Vilnius Komunalininkas Vilnius  
   
Generic football.png
7
Generic football.png
1
 
     


Zonų etapai

Antrajame etape leista dalyvauti 60 komandų 4 zonose. Turnyrai vyko dviem etapais, iš kiekvienos zonos nustatant po 4 stipriausias komandas, patenkančias į pagrindinį etapą.

Kauno zona

I etapas

Pirmoji komanda Antroji komanda Rezultatas
FK Lazdijai Sūduva Kapsukas 0-4

II etapas

Pirmoji komanda Antroji komanda Rezultatas
Sūduva Kapsukas Vairas Prienai +:–
Nevėžis Kėdainiai Atletas Kaunas +:– [4]

Kiti etapo nugalėtojai:

Klaipėdos zona

I etapas

Pirmoji komanda Antroji komanda Rezultatas
Granitas Klaipėda Banga Gargždai 7-2
Impulsas Telšiai FK Kelmė 2-0

II etapas

Pirmoji komanda Antroji komanda Rezultatas
Impulsas Telšiai Kooperatininkas Plungė 3-1

Kiti etapo nugalėtojai:

Panevėžio zona

I etapas

Pirmoji komanda Antroji komanda Rezultatas
Utenis Utena TSO Rokiškis +:–
Elnias Šiauliai Vairas Pavenčiai 2-0
Tauras Šiauliai Statyba Pakruojis 6-1

II etapas

Pirmoji komanda Antroji komanda Rezultatas
Statyba Panevėžys Silikatas Kupiškis 9-2
Elnias Šiauliai Utenis Utena 1-2 [5]
Tauras Šiauliai Vairas Anykščiai +:–
Žėrutis Radviliškis Ekranas Panevėžys 1-1 (baud. 4-5)

Vilniaus zona

I etapas

Pirmoji komanda Antroji komanda Rezultatas
Pažanga Vilnius FK Varėna 3-0
Jaunystė Širvintos FK Juodšiliai 3-1

II etapas

Pirmoji komanda Antroji komanda Rezultatas
Pažanga Vilnius FK Zarasai +:–
Energija Elektrėnai Jaunystė Širvintos 1-6
Aušra Vilnius Kibirkštis Vilnius 7-0
Komunalininkas Vilnius Vienybė Ukmergė 0-2 (prat.)

Pagrindiniai etapai

Aštuntfinalis       Ketvirtfinalis       Pusfinalis    
                             
                           
Banga Kaunas 2                        
Utenis Utena 1                      
          Banga Kaunas 1              
        Statyba Panevėžys 2              
Statyba Panevėžys 3                        
Sūduva Kapsukas 1                    
                    Statyba Panevėžys 0  
                  Nevėžis Kėdainiai 2  
Impulsas Telšiai 3                        
Nevėžis Kėdainiai 4 prat.                      
          Nevėžis Kėdainiai 3              
        Aušra Vilnius 2              
Aušra Vilnius 2                        
Jaunystė Širvintos 0                        
                             
                           
Granitas Klaipėda 0                        
Pažanga Vilnius 2       11 m              
          Pažanga Vilnius 1 5              
  11 m     Inkaras Kaunas 1 4              
Ekranas Panevėžys 2 2                        
Inkaras Kaunas 2 4                 11 m  
                    Pažanga Vilnius 0 5  
                  Vienybė Ukmergė 0 4  
Atmosfera Mažeikiai 2                        
Vienybė Ukmergė 3 prat.                      
          Vienybė Ukmergė 7              
        Tauras Tauragė 1              
Tauras Tauragė 2                        
Tauras Šiauliai 1                        
                             
              Finalas  
                             
              1973-08-11 Miesto stadionas, Kėdainiai 3000  
              Nevėžis Kėdainiai Pažanga Vilnius  
             
Generic football.png
1
Generic football.png
0
 
              Alfredas Daukša (67')  
                             


Išsamiau apie finalines rungtynes žr. 1973 m. Lietuvos futbolo taurės finalas.

TSRS kolektyvų taurė

Taurės laimėtojai TSRS taurės kūno kultūros komandoms turnyre žaidė su Latvijos taurės laimėtojais. „Nevėžis“ pirmąsias rungtynes žaidė Rygoje ir pralaimėjo Pilots Riga komandai 2-3 ir pasitraukė iš turnyro.

Šaltiniai

  1. Laikraštis „Tiesa“. // 1973-05-23
  2. Algimantas Bertašius. Lietuvos sporto žinynas, T. 8 (1973–1976 m.). – Vilnius, Lietuvos sporto informacijos centras, 2002. // 72 psl.
  3. Gediminas Kalinauskas. „Futbolas Sūduvos krašte 1921–2011“. – Marijampolė, leidykla „Piko valanda“, 2011. ISBN 978-609-422-038-8. // 179 p.
  4. Juozas Baniota ir Gediminas Kalinauskas. „Aukso ir gintaro amžiaus aidai“ (istorinė apybraiža). – Kėdainiai, „Spaudvita“, 2009. ISBN 978-9955-637-56-1. // 87 p.
  5. Gediminas Kalinauskas. „Ąžuolo šaknys“ (istorinė apybraiža). – Utena, leidykla „Indra“, 2007. ISBN 978-9955-676-55-3. // 88 p.

Autoriai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo autorius bei redaktorius.

Autorius
  • – autorius ir redaktorius – 84% (+5414-3578=1836 wiki spaudos ženklai).
  • Vitas Povilaitis – autorius – 71% (+4603-0=4603 wiki spaudos ženklai).