Lietuvos futbolo taurė 1975 m.

(Europos futbolo duomenų bazė)
Jump to navigation Jump to search
 
1975 m.
Varžybos Lietuvos futbolo taurė
Sezonas Lietuvos aukščiausioji futbolo lyga 1975 m.,
Lietuvos I futbolo lyga 1975 m.,
Lietuvos futbolo taurė 1975 m.
http://almis.sritis.lt/ltualltables.html

Varžybos prasidėjo 1975-04-30, baigėsi 1975-08-10.


Iš viso turnyre žaidė beveik 200 komandų,[1] norą pareiškė ~250 komandų. Jos į turnyrą buvo pakviestos balandžio 30 d.[2] Varžybos vyko 3 etapais:

  • I etapas vyko visuose respublikos miestuose ir rajonuose, taip pat stambiuose sporto kolektyvuose. Varžybose galėjo dalyvauti ir visos įmonių, įstaigų, kolūkių ir tarybinių ūkių komandos, gamyklų cechų, aukštųjų mokyklų fakulteto ekipos ir t. t. Varžyboms vadovavo kolektyvų sporto tarybos, miestų ir rajonų sporto komitetai. Varžybos miestuose ir rajonuose vyko iki liepos 1 d., jose žaidė 135 komandos.[3]
  • II etapas – varžybos zonose (Jonavos, Kapsuko, Šilutės, Telšių), kur rungtyniavo rajonų taurių laimėtojai. Varžyboms vadovavo sporto komitetai tų rajonų, kurių vardu pavadintos zonos. Rungtynės vyko iki liepos 15 d.
  • III etapas – finalinis, kuriame dalyvavo 35 komandos: 26 aukščiausiosios lygos komandos, 4 zonų ir 5 miestų taurių laimėtojai. Varžybos vyko nuo liepos 19 d. iki rugpjūčio 10 d.[4]

Komandos

Galutiniai komandų pasiekimai
Taurė
Finalas
1/2 finalo
1/4 finalo
1/8 finalo
1/16 finalo
1/32 finalo

Rajonų etapai

Kovojo apie 100 komandų.

Anykščių rajonas

Žaidė 6 komandos.

  1. Melioratorius Anykščiai

Jonavos rajonas

Kovojo 10 komandų:

  1. Automobilistas Jonava

Kapsuko rajonas

Dalyvavo 10[5] ar 16[6] komandų.


Pusfinalis       Finalas
     
                 
               
         
           
         
          Tarybų Lietuva Kalvarija Automatai Kapsukas
         
Generic football.png
2
Generic football.png
1
         
               
           
           
                 


Plungės rajonas

Žaidė 20 komandų:

  1. Prekybos jungtinis kolektyvas Plungė

Šakių rajonas

Žaidė 5 komandos:

  1. Moksleivis Gelgaudiškis

Šiaulių rajonas

  1. Keramikas Daugėliai

Šilutės rajonas

Varžėsi 4 kolektyvai.


Pusfinalis       Finalas
     
                 
               
         
           
         
          Pamarys Šilutė Žvejys Rusnė
         
Generic football.png
3
Generic football.png
1
         
               
           
           
                 


Širvintų rajonas

  1. Jaunystė Širvintos

Telšių rajonas

Kovojo 5 ekipos:

  1. Impulsas Telšiai

Utenos rajonas

  1. Utenis Utena

Zonų etapai

Turnyrai vyko 4 zonose ir 5 respublikos miestuose.

Jonavos zona

Pirmoji komanda Antroji komanda Rezultatas
Melioratorius Anykščiai Kėdainių komanda ?-?
FK Pakruojis Lokomotyvas Radviliškis 1-4


Pusfinalis       Finalas
     
                 
               
Utenis Utena +          
Nemunas Rokiškis            
         
          Utenis Utena Modulis Pabradė
         
Generic football.png
3
Generic football.png
1
         
               
           
           
                 

[7]

Kapsuko zona

Pusfinalis       Finalas
     
                 
               
         
           
         
          Tarybų Lietuva Kalvarija Versmė Birštonas
         
Generic football.png
3
Generic football.png
2
         
               
           
           
                 


Kauno miestas

Žaidė 21 komanda.


Pusfinalis       Finalas
     
                 
               
         
           
          Kaunas
          Drobė Kaunas Perkūnas Kaunas
         
Generic football.png
2
Generic football.png
0
         
               
           
           
                 


Klaipėdos miestas

Žaidė 8 komandos.


Pusfinalis       Finalas
     
                 
               
Baltija Klaipėda 4          
Automobilistas Klaipėda 1            
          Klaipėda
          Baltija Klaipėda Audra Klaipėda
         
Generic football.png
3
Generic football.png
0
         
               
Audra Klaipėda 5            
Interbaltas Klaipėda 2            
                 


Panevėžio miestas

Dalyvavo 11 komandų.


Pusfinalis       Finalas
     
                 
               
         
           
          Panevėžys
          Statyba-2 Panevėžys ISM Panevėžys
         
Generic football.png
1
Generic football.png
0
         
               
           
           
                 


Šiaulių miestas

Žaidė 4 komandos.


Pusfinalis       Finalas
     
                 
               
         
           
          Šiauliai
          Elnias Šiauliai Statybininkas-2 Šiauliai
         
Generic football.png
1
Generic football.png
0
         
               
           
           
                 


Šilutės zona

Pusfinalis       Finalas
     
                 
               
         
           
         
          Statybininkas Jurbarkas Gintaras Palanga
         
Generic football.png
3
Generic football.png
1
         
               
Gintaras Palanga 4            
TŪ Kurmaičiai 2            
                 


Telšių zona

Pusfinalis       Finalas
     
                 
               
         
           
         
          Impulsas Telšiai Lokomotyvas Radviliškis
         
Generic football.png
1
Generic football.png
0
         
               
           
           
                 


Vilniaus miestas

Dalyvavo 14 komandų.


Pusfinalis       Finalas
     
                 
               
         
           
          Vilnius
          Kibirkštis Vilnius Startas Vilnius
         
Generic football.png
3
Generic football.png
1
         
               
           
           
                 


1/32 finalo

Pirmoji komanda Antroji komanda Rezultatas
Sūduva Kapsukas Banga Kaunas +:–
Elnias Šiauliai Cementas Naujoji Akmenė +:–
Baltija Klaipėda Kelininkas Kaunas 1-3 (prat.)

Pagrindiniai etapai

Šešioliktfinalis       Aštuntfinalis       Ketvirtfinalis       Pusfinalis    
                                       
                                     
Drobė Kaunas 0                                  
Vienybė Ukmergė 4                                
          Vienybė Ukmergė 3                        
        Granitas Klaipėda 1                        
Granitas Klaipėda +                                  
Šviesa Vilnius                              
                    Vienybė Ukmergė 2            
                  Nevėžis Kėdainiai 1            
Statybininkas Jurbarkas 1                                  
Nevėžis Kėdainiai 5                                
          Nevėžis Kėdainiai 3                        
        Aušra Vilnius 0                        
Elektronika Vilnius 1                                  
Aušra Vilnius 2                                
                                Vienybė Ukmergė 2  
                              Kooperatininkas Plungė 0  
Elnias Šiauliai 0                                  
Pažanga Vilnius 7       11 m                        
          Pažanga Vilnius 2 7                        
        Kooperatininkas Plungė 2 8                        
Kooperatininkas Plungė +                                  
Tauras Tauragė                              
                    Kooperatininkas Plungė 4            
  11 m               Utenis Utena 0            
Utenis Utena 0 8                                  
Dainava Alytus 0 7                                
          Utenis Utena 2                        
        Statyba Panevėžys 1 prat.                        
Statyba Panevėžys +                                  
Chemikas Kėdainiai                                  
                                       
                                     
Statyba-2 Panevėžys 1                                  
Statybininkas Šiauliai 2                                
          Statybininkas Šiauliai 6                        
        Minija Kretinga 0                        
Minija Kretinga +                                  
Politechnika Kaunas                              
                    Statybininkas Šiauliai 3            
                  Impulsas Telšiai 0            
Impulsas Telšiai 2                                  
Tauras Šiauliai 0                                
          Impulsas Telšiai +                        
        Sveikata Kybartai                        
Sveikata Kybartai +                                  
Atletas Kaunas                                
                                Statybininkas Šiauliai 2  
                              Atmosfera Mažeikiai 0  
Tarybų Lietuva Kalvarija 1                                  
Atmosfera Mažeikiai 3                                
          Atmosfera Mažeikiai 1                        
        Sūduva Kapsukas 0                        
Kelininkas Kaunas 1                                  
Sūduva Kapsukas 2                              
                    Atmosfera Mažeikiai 5            
                  Inkaras Kaunas 0            
Kibirkštis Vilnius 0                                  
Ekranas Panevėžys 1                                
          Ekranas Panevėžys 1                        
        Inkaras Kaunas 2                        
Inkaras Kaunas 3                                  
Banga Gargždai 0                                  
                                       
              Finalas            
                                       
              1975-08-10 Žalgirio stadionas, Vilnius 3000            
              Vienybė Ukmergė Statybininkas Šiauliai            
             
Generic football.png
3
Generic football.png
0
           
              V. Pavlovas (13', 75'), Romualdas Daunoravičius (25')            
                                       


[8] [9]

Išsamiau apie finalines rungtynes žr. 1975 m. Lietuvos futbolo taurės finalas.

TSRS kolektyvų taurė

Taurės laimėtojas rugsėjo 6 d. žaidė su Maskvos miesto kūno kultūros taurės finalininku. Pirmajame etape „Vienybė“ nusileido Almaz Moskva komandai 0-2 (prat.).

Šaltiniai

  1. Laikraštis „Tiesa“. // 1975-08-09
  2. Laikraštis „Tiesa“. // 1975-04-30
  3. Laikraštis „Tiesa“. // 1975-08-11
  4. Algimantas Bertašius. Lietuvos sporto žinynas, T. 8 (1973–1976 m.). – Vilnius, Lietuvos sporto informacijos centras, 2002. // 73 psl.
  5. Gediminas Kalinauskas. „Futbolas Sūduvos krašte 1921–2011“. – Marijampolė, leidykla „Piko valanda“, 2011. ISBN 978-609-422-038-8. // 194 p.
  6. Laikraštis „Tiesa“. // 1975-06
  7. Gediminas Kalinauskas. „Ąžuolo šaknys“ (istorinė apybraiža). – Utena, leidykla „Indra“, 2007. ISBN 978-9955-676-55-3. // 91 p.
  8. Juozas Baniota ir Gediminas Kalinauskas. „Aukso ir gintaro amžiaus aidai“ (istorinė apybraiža). – Kėdainiai, „Spaudvita“, 2009. ISBN 978-9955-637-56-1. // 91 p.
  9. Gediminas Kalinauskas. „Futbolas Sūduvos krašte 1921–2011“. – Marijampolė, leidykla „Piko valanda“, 2011. ISBN 978-609-422-038-8. // 193 p.

Autoriai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo autorius bei redaktorius.

Autorius
  • – autorius ir redaktorius – 95% (+6251-3476=2775 wiki spaudos ženklai).
  • Vitas Povilaitis – autorius – 58% (+3772-0=3772 wiki spaudos ženklai).