Luis Suárez

(Europos futbolo duomenų bazė)
(Nukreipta iš Luis Suarez)
Jump to navigation Jump to search
Wikipedia
Luisas Suaresas Urugvajaus vėliava Urugvajus
Gimė1987 m. sausio 24 d., vieta Saltas
Amplua puolėjas
Urugvajus Urugvajus
2007– m.
84 rung.
(45 įv.)

Luis Alberto Suárez Díaz (1987–), Urugvajaus futbolininkas, rinktinės puolėjas.

Biografija

Gimė Salte, Urugvajuje, vėliau su šeima persikėlė gyventi į Montevidėjų, kur ir užaugo. 2005 m. pradėjo savo, kaip profesionalo futbolininko karjerą, Nacional klube. Būdamas devyniolikos metų persikėlė į Nyderlandus. Žaidė Eredivisie lygoje, Groningen klube. 2007 m. persikėlė į Amsterdamo AFC Ajax. 2008–2009 m. sezone buvo išrinktas klubo metų žaidėju, nors ir buvo suspenduotas už muštynes su komandos draugu ir per sezoną gautas septynias geltonas korteles. Sekančiame sezone buvo paskirtas klubo kapitonu. Eredivisie lygoje per 33 rungtynes pelnė 35 įvarčius ir buvo išrinktas Olandijos metų žaidėju. Įvairiose varžybose, iš viso pelnė 49 įvarčius ir su Ajax klubu laimėjo Nyderlandų futbolo taurę. 2010–2011 m. sezone pelnė šimtąjį įvartį, žaisdamas Ajax klube ir tapo vienu iš klubo elitiniu žaidėju, įskaitant Johan Cruyff, Marco van Basten ir Dennis Bergkamp. Tame sezone, per rungtynes įsivėlė į incidentą su PSV klubo žaidėju Otman Bakkal. Buvo suspenduotas septynioms rungtynėms. Per tą laiką, 2011 m. sausį, buvo perkeltas į Liverulio klubą už 22,8 milijonus svarų sterlingų. Liverpulyje buvo vienas iš geriausių klubo žaidėju, kuris padėjo klubui pakilti iš dvyliktos ir užbaigti sezoną šeštoje vietoje.

Suaresas 2007 m. reprezentavo Urugvajų iki 20 metų Pasaulio futbolo taurėje. Tais pačiais metais debiutavo Urugvajaus rinktinėje prieš Kolumbijos rinktinę, pelnė įvartį, bet buvo pašalintas iš aikštės, dėl surinktu dviejų geltonų kortelių. 2010 m. pasaulio futbolo čempionate Urugvajus žaidė dėl ketvirtos vietos. Per šias rungtynes Suaresas pelnė tris įvačius savo komandai. Per šį čempionatą, sukėlė patį kontraversiškiausią incidentą. Likus žaist kelioms minutėms iki rungtynių pabaigos, prieš Ganos rinktinę, jis ranka atmušė kamuolį skriejusi į Urugvajaus vartus. Už šį incidentą gavo raudoną kortelę ir buvo pašalintas iš aikštės, baudinys nebuvo realizuotas. Baudinių seriją laimėjo Urugvajus, kuris pateko į čempionato pusfinalį.

Klubinė karjera

Nacional

Urugvajuje Suarezas pradėjo savo karjerą Nacional klubo jaunimo komandose. Nuo pat karjeros pradžios laikytas vienu iš talentingiausių savo kartos Uragvajaus futbolininkų. 2005 m. gegužę, būdamas šešiolikos metų, debiutavo Nacional klubo pagrindinėje komandos sudėtyje, prieš Junior de Barranquilla, Copa Libertadores taurėje. Pirmą įvartį įmušė 2005 m. rugsėjį ir padėjo Nacional klubui tapti 2005–2006 m. Uragvajaus čempionu. Per 27 rungtynes pelnė 10 įvarčių. Po sėkmingo sezono, Suarezas išvyko į Nyderlandus ir pasirašė kontraktą su Groningeno FC komanda.

Groningen

Būdamas devyniolikos pradėjo žaisti Groningen klube. Dėl kalbos sunkūmų, nežinodamas olandų ir anglų kalbų, žaidė antroje komandoje. Dideliu pagalbininku buvo jo tėvynainis Bruno Silva, kuris padėjo Suaresui adaptuotis naujoje komandoje. 2006–2007 m. sezone padėjo klubui Eredivisie lygoje klubui, baigti sezoną aštuntiems. Per 29 rungtynes pelnė 10 įvarčių, bet turėjo disciplinos problemų. 2007 m. sausį per penkias rungtynes pelnė 4 įvarčius, bet gavo 3 geltonas korteles ir vieną raudoną. Taip pat pelnė įvartį debiutavus Europos varžybose prieš FK Partizan pralaimėjus rungtynes rezultatu 4-2.

Suaresą pastebėjęs Amsterdamo Ajax klubas ir pasiūlė Groningen klubui 3,5 milijonus eurų, bet Groningen klubas atmėtė pasiūlymą. Tą pačią dieną Ajax klubas padidino sumą ir Suaresas buvo parduotas už 7,5 milijonus eurų.

Ajax

2010 m. Ajax kapitonas Suaresas laikantis klubo vėliavą

Atvykęs į Amsterdamą Suarezas greitai adaptavosi ir sudarė puikų duetą puolime su Klaas-Janu Huntelaaru. Debiutiniame Nyderlandų čempionato mače pelnė įvartį į De Graafschap klubo vartus, o vėliau tame pačiame sezone įmušė ir hat–triką į Tilburgo Willem II vartus. Sezoną urugvajietis baigė su 17 tikslių smūgių savo sąskaitoje. Sekančiame 2008–2009 m. sezone Suarezo statistika toliau gerėjo – sezono viduryje į Madrido „Real“ išvykus Huntelaarui, urugvajietis tapo pagrindine „Ajax“ puolimo jėga ir sezone pelnęs 22 įvarčius liko antras rezultatyviausių čempionato žaidėjų sąraše, nusileidęs tik Alkmaro AZ puolėjui Mounirui El Hamdaoui.

2009–2010 m. sezonas tapo tikru Suarezo benefisu. Nuo pat sezono pradžios jis mušė įvarčius beveik kiekvienose rungtynėse visuose turnyruose. Tris kartus per sezoną (UEFA Europos lygos pirmojo etapo rungtynėse su Bratislavos „Slovan“ [1]; Nyderlandų čempionato mačuose su Venlo VVV [2] ir su Kerkradės „Roda“ [3]) jis pelnė po keturis įvarčius per rungtynes, o per Nyderlandų taurės mačą su mėgėjiška WHC ekipa įmušė net 6 įvarčius [4]. Nyderlandų pirmenybėse pelnęs 35 įvarčius per 33 rungtynes (visuose turnyruose per sezoną jis pasižymėjo 49 kartus per 48 rungtynes). Suarezas be didesnės konkurencijos tapo rezultatyviausiu pirmenybių žaidėju ir buvo pripažintas Nyderlandų geriausiu metų futbolininku.

Liverpool FC

2011 m. sausio 28 d. pasirašė sutartį su Liverpool FC klubu.[5]

Tarptautinė karjera

Suaresas (kairėje), kartus su Diego Forlán 2010 m. pasaulio futbolo čempionate

2007 m. vasario 8 d. Suarezas debiutavo Urugvajaus rinktinėje, mače prieš Kolumbija. Pirmose rungtynėse su nacionalinės rinktinės marškinėliais jis buvo pašalintas iš aikštės 85-ą minutę, kai už ginčus su teisėju gavo antrą geltoną kortelę. Nepaisant nelabai pavykusio debiuto, Suarezas įsitvirtino Urugvajaus rinktinės startinėje sudėtyje ir puolimo grandyje sudarė puikų duetą su Diego Forlan. Atrankos į 2010 m. pasaulio futbolo čempionatą varžybose jis pelnė 5 įvarčius.

Atrankos į 2014 m. pasaulio čempionatą varžybose prieš Čilę įmušė 4 (visus) įvarčius.

2010 m. pasaulio čempionatas

Pačiame čempionate Uragvajaus rinktinė pasirodė puikiai – užimta ketvirtoji vieta, o Suarezas buvo vienas iš ryškiausių savo komandos ir viso čempionato žaidėjų. Antrajame mače, prieš Pietų Afrikos Respublika, Urugvajus lengvai laimėjo 3:0, jis ženkliai prisidėjo prie pergalės uždirbdamas 11 m. baudinį (kurį vėliau įmušė D. Forlanas) ir atlikdamas rezultatyvų perdavimą Álvaro Pereirai. Suarezas pelnė vienintelį ir pergalingą savo komandos įvartį paskutinėse grupės turnyro rungtynėse su Meksika, o aštuntfinalyje jis įmušė abu įvarčius į Pietų Korėjos komandos vartus. Antrasis ir pergalingas jo įvartis tose rungtynėse buvo pripažintas vienu iš gražiausių čempionate. Sekančiose ketvirtfinalio rungtynėse su Gana, futbolininkas sukėlė vieną iš pačių kontraversiškiausių viso čempionato įvykių. Paskutinę pratęsimo minutę, esant lygiam rezultatui 1:1, Suarezas rankomis atmušė į savo komandos vartus skriejantį kamuolį. Futbolininkas buvo pašalintas iš aikštės, tačiau Ganos rinktinės puolėjas Asamoah Gyanas nesugebėjo realizuoti už Suarezo žaidimą ranka paskirto 11 m. baudinio ir rezultatas nepakito, o vėliau per 11 m. baudinių seriją Urugvajus nugalėjo ir pateko į čempionato pusfinalį. Daugiausia diskusijų sukėlė ne pats urugvajiečio poelgis sužaisti rankomis, o jo reakcija po epizodo – per rungtynes televizijos kameros užfiksavo, jog po pašalinimo iš aikštės einantis Suarezas ėmė džiūgauti Gyanui nepataikius į vartus. Po rungtynių Suarezas nė kiek nesigailėjo savo poelgio ir, kalbėdamas su žurnalistais, išdidžiai pareiškė, jog nuo šiol būtent jam priklauso „Dievo ranka“, darydamas aliuziją į argentiniečio Diego Maradonos 1986 m. ranka įmuštą įvartį [6]. Už šį epizodą gauta raudona kortelė reiškė, jog Suarezas turėjo praleisti pusfinalio rungtynes su Nyderlandais, kurias urugvajiečiai pralaimėjo 2:3, tačiau grįžo į aikštę per rungtynes dėl trečiosios vietos su Vokietija, jose jis atliko rezultatyvų perdavimą Edinsonui Cavani, tačiau tai neišgelbėjo Urugvajaus nuo pralaimėjimo tuo pačiu rezultatu 2:3.

Dalyvavimas čempionatuose

Čempionatas Rinktinės vieta Sužaidė
rungtynių
Įvarčiai 0Geltonos kortelės0 0Raudona kortelė už 2 geltonas0 0Tiesioginė raudona kortelė0
Pasaulio čempionatai
Pietų Afrika 2010 4 vieta 6 3 0 0 1
Žemyno čempionatai
Argentina 2011 1 vieta 6 4 2 0 0

Pasiekimai

Klubiniai

Nacional

AFC Ajax

Tarptautiniai

Individualūs apdovanojimai

  • Rezultatyviausias Nyderlandų čempionato žaidėjas: 2009–2010
  • Nyderlandų čempionato Metų futbolininkas: 2009–2010

Šaltiniai

Autoriai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo autorius bei redaktorius.

Autorius
  • Vitas Povilaitis – autorius – 100% (+26-0=26 wiki spaudos ženklai).