FC REO Vilnius

(Europos futbolo duomenų bazė)
(Nukreipta iš REO Vilnius)
Wikipedia
Lietuvos vėliava Lietuva FC REO Vilnius
REO.gif
Įkūrimas 2005 m.
Iširimas 2012 m.
Miestas Vilnius
http://int.soccerway.com/teams/country/club/16316
Lyga Vieta Zona
http://www.weltfussballarchiv.com/club_profile.php?IDD=20661
http://foot.dk/VisLitklub.asp?ID=49 Using "Foot.dk" as property chain is not permitted during the annotation process.
http://www.futbolinis.lt/content/team/http://www.futbolinis.lt/content/team/11238//lt/
Oficiali svetainė http://www.fkreo.lt
Dublerinės komandos REO-2 Vilnius


Istorija

Klubas įkurtas 2005 m. kaip „Policijos“ komanda, nors tuo pat metu mieste buvo ir „Sostinės policijos“ komanda. 2008 m. „Policija“ pasivadino REO vardu ir ėmė žaisti III lygoje. 2010 m. komanda debiutavo II lygoje, ją laimėjo ir 2011 m. pateko į I lygą, kurioje pirmuoju bandymu laimėjo auksą.

2011 m. pradžioje klubas trumpam pasivadino Vilniaus FK vardu, tačiau pavadinimas nebuvo originalus (anksčiau jau yra buvęs FC Vilnius klubas, dar vadintas FK Vilnius vardu, kuris kelis sezonus žaidė aukščiausiojoje lygoje). Gana greitai grąžintas REO vardas. Tačiau netrukus, pavasarį komanda norėjo pasisavinti jau „Žalgirio“ vardą, tačiau LFF griežtai uždraudė naudoti kitų komandų vardus ir atributiką:[1]

Cquote2.png Žiniasklaidoje pasirodžius informacijai dėl Vilniaus futbolo klubo valdomos komandos „REO“ pretenzijų vadintis „Vilniaus futbolo klubas Žalgiris“, informuojame, jog šių metų balandžio 15 dieną vykusiame Lietuvos futbolo federacijos Vykdomojo komiteto (LFF VK) posėdyje nariai, remdamiesi galiojančiomis LFF taisyklėmis, vienbalsiai atmetė šį klubo prašymą.

LFF VK sprendimas yra grindžiamas 2011 m. kovo 9 d. priimtuose 2011 m. Lietuvos futbolo federacijos varžybų nuostatuose įtvirtintomis taisyklėmis, numatančiomis LFF varžybose dalyvaujančių futbolo klubų komandų pavadinimams keliamus reikalavimus.
Šių nuostatų 46 punkte nustatyta, jog komandos pavadinimas ir/ar ženklas/logotipas negali būti tapatus arba panašus į kitų dalyvaujančių kurioje nors LFF lygoje (A, I, II, III, IV) klubų anksčiau naudojamus komandų pavadinimus ir/ar ženklus/logotipus. Ši nuostata 2011 m. Lietuvos futbolo federacijos varžybų nuostatose buvo įtvirtinta, siekiant užtikrinti LFF varžybų sistemos vientisumą bei integralumą bei išvengti sirgalių galimo klaidinimo dėl klubų tapatumo.
LFF VK nariai, atsižvelgdami į šią nuostatą, jos taikymo tikslus bei tai, kad pavadinimas „Vilniaus futbolo klubas Žalgiris“ yra panašus į nuo 2009 m. LFF varžybose dalyvaujančios VMFD „Žalgiris“ komandos pavadinimą, minėtą Klubo prašymą atmetė.
Be to, buvo atkreiptas dėmesys į 2011 m. Lietuvos futbolo federacijos varžybų nuostatų 45 punkto nuostatą, numatančią, jog komandos, kurios dalyvauja, turi ar iškovojo teisę dalyvauti 2011 metų LFF A lygos, LFF I lygos ir LFF II lygos varžybose, pavadinimas 2011 metų LFF A lygos, LFF I lygos ir/ar LFF II lygos varžybose negali skirtis nuo to, kuriuo komanda rungtyniavo atitinkamose 2010 metų LFF A lygos, LFF I lygos ir/ar LFF II lygos varžybose, išskyrus nustatytas išimtis. Vilniaus futbolo klubas į išimčių taikymo sritį nepateko.
Remiantis šiuo LFF VK sprendimu, Vilniaus futbolo klubo valdomos I lygoje žaidžiančios komandos „REO“ pavadinimas negali būti keičiamas.

Žiniasklaidos atstovų prašome savo informavimo priemonėse naudoti tikslų komandos pavadinimą.

Lietuvos futbolo federacija

Cquote1.png


Po šio incidento komanda liko prie savo buvusio vardo – REO. 2011 m. ji laimėjo I lygą ir kitam sezonui pateko į A lygą. Tačiau joje komanda žaidė skandalingai. 2012 m. sezono A lygoje sužaidus kelis turus, klubo valdybos pirmininkas Saulius Žentelis pareiškė, kad komanda traukiasi iš A lygos dėl tendencingo teisėjavimo, tačiau komanda liko. Liepos pabaigoje paaiškėjo, kad komandai nebus leista atstovauti Lietuvai UEFA regionų taurės turnyre, kadangi klubas yra profesionalus ir mėgėjų varžybose pagal UEFA nuostatus žaisti negali. REO vėl paskelbė pasitraukianti iš LFF rengiamų varžybų (per žiniasklaidą, o ne oficialiai informuojant raštu federaciją), neatvyko į dvejas rungtynes, už ką gavo mokėti baudą, bet nusprendė rungtyniauti toliau. Galų gale, rugpjūčio pabaigoje komanda oficialiai pareiškė pasitraukianti iš Lietuvos pirmenybių.[2]

Viena iš klubo problemų – finansai, kadangi jis nesugebėjo ne tik mokėti algų žaidėjams, bet ir sumokėti 40 tūkst. litų teisėjams. Klubo vadovai tikino, kad jį turėjo perimti nauji investuotojai (juos atstovavo T. Sitnikovas), bet nepavyko.

REO klubas buvo ne pelno organizacija, kurios tikslas – skatinti susidomėjimą futbolu kaip sporto šaka, organizuoti futbolo varžybas ir propaguoti sportinius užsiėmimus tarp jaunimo.[3] Šis klubas organizuoja ir vaikų futbolo varžybas, siekia aktyviai propaguoti šią sporto šaką jaunimo tarpe.

  • 2005 m. – SMK Policija Vilnius
  • 2008 m. – REO LT Vilnius
  • 2011 m. sausio mėn. – Vilniaus FK
  • 2011 m. balandžio mėn. – FC REO Vilnius
Treneriai

Šaltiniai

Autoriai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo autorius bei redaktorius.
  • Vitas Povilaitis – autorius – 121% (+34-0=34 wiki spaudos ženklai).
  • – redaktorius – 0% (+0-6=-6 wiki spaudos ženklai).