Lietuvos aukščiausioji futbolo lyga 1960–1961 m.

(Europos futbolo duomenų bazė)
Jump to navigation Jump to search
Wikipedia  
1960–1961 m.
Varžybos Lietuvos aukščiausioji futbolo lyga
Sezonas Lietuvos aukščiausioji futbolo lyga 1960–1961 m.,
Lietuvos I futbolo lyga 1960–1961 m.,
Lietuvos II futbolo lyga 1960–1961 m.,
Lietuvos futbolo taurė 1961 m.
http://rsssf.com/tablesl/litohist.html
http://almis.sritis.lt/ltualltables.html
http://www.futbolinis.lt/content/competitionstage/774/lt

Varžybos prasidėjo 1960-09-03, baigėsi 1961-07-12.


I etapas

1 pogrupis

Vieta Komanda R + = Įvarčiai Tšk. Pastabos V
1. MSK Panevėžys 22 17 3 2 79 — 26 37
2. Elnias Šiauliai 22 17 2 3 60 — 15 36
3. Linų audiniai Plungė 22 12 4 6 45 — 25 28
4. KPI Kaunas 22 12 3 7 50 — 28 27
5. MSK Tauragė 22 10 5 7 37 — 39 25
6. Žalgiris Naujoji Vilnia 22 11 1 10 42 — 39 23
7. Troleibusas Vilnius 22 9 3 10 34 — 54 21 žaidė II rate vietoje „Spartako-2“
8. KKI Kaunas 22 8 3 11 38 — 29 19
9. Raudonasis spalis Kaunas 22 7 3 12 32 — 47 17
10. Kooperatininkas Alytus 22 5 4 13 27 — 42 14
11. EAG Kėdainiai 22 4 2 16 20 — 68 10
12. ŽŪMG Radviliškis 22 2 3 17 23 — 75 7
x. Spartakas-2 Vilnius 0 0 0 0 0 — 0 0 pasitraukė po I rato, jo vieton pakviestas „Troleibusas“

2 pogrupis

Vieta Komanda R + = Įvarčiai Tšk. Pastabos V
1. Baltija Klaipėda 22 14 3 5 60 — 28 31
2. Inkaras Kaunas 22 14 3 5 42 — 21 31
3. Lima Kaunas 22 12 2 8 46 — 37 26
4. Raudonoji žvaigždė Vilnius 22 10 6 6 36 — 33 26
5. Kooperatininkas Vilkaviškis 22 11 2 9 46 — 36 24
6. Laisvė Kretinga 22 9 4 9 37 — 41 22
7. Mastis Telšiai 22 9 3 10 44 — 38 21
8. Statybininkas Šiauliai 22 10 1 11 34 — 52 21
9. Cementininkas Naujoji Akmenė 22 9 2 11 37 — 39 20
10. Šešupė Kapsukas 22 8 3 11 43 — 42 19
11. Lokomotyvas Vilnius 22 6 2 14 25 — 40 14
12. Kooperatininkas Ukmergė 22 3 3 16 22 — 65 9

II etapas

I finalas

Vieta Komanda R + = Įvarčiai Tšk. Pastabos V
1. Elnias Šiauliai 3 1 2 0 6 — 2 4
2. Baltija Klaipėda 3 1 1 1 6 — 6 3
3. Inkaras Kaunas 3 1 1 1 6 — 7 3
4. MSK Panevėžys 3 1 0 2 7 — 10 2

II finalas

Dėl 5-osios vietos Linų audiniai Plungė Lima Kaunas 2-2 3-2
Dėl 7-osios vietos KPI Kaunas Raudonoji žvaigždė Vilnius 1-0 2-1
Dėl 9-osios vietos MSK Tauragė Kooperatininkas Vilkaviškis 3-3 4-0
Dėl 11-osios vietos Žalgirio gamykla Vilnius Laisvė Kretinga 3-3 9-0
Dėl 13-osios vietos Mastis Telšiai Troleibusas Vilnius 4-2 1-1
Dėl 15-osios vietos Statybininkas Šiauliai KKI Kaunas +
Dėl 17-osios vietos Cementininkas Naujoji Akmenė Raudonasis spalis Kaunas 4-2 6-3
Dėl 19-osios vietos Šešupė Kapsukas Kooperatininkas Alytus 0-3 0-1
Dėl 21-osios vietos EAG Kėdainiai Lokomotyvas Vilnius 5-3 1-1
Dėl 23-osios vietos Kooperatininkas Ukmergė RMG Radviliškis 3-2 3-4 +:–
Suminė rikiuotė
Vieta Komanda R + = Įvarčiai Tšk. Pastabos V
5. Linų audiniai Plungė 2 1 1 0 5 — 4 3
6. Lima Kaunas 2 0 1 1 4 — 5 1
7. KPI Kaunas 2 2 0 0 3 — 1 4
8. Raudonoji žvaigždė Vilnius 2 0 0 2 1 — 3 0
9. MSK Tauragė 2 1 1 0 7 — 3 3
10. Kooperatininkas Vilkaviškis 2 0 1 1 3 — 7 1
11. Žalgirio gamykla Vilnius 2 1 1 0 12 — 3 3
12. Laisvė Kretinga 2 0 1 1 3 — 12 1
13. Mastis Telšiai 2 1 1 0 5 — 3 3
14. Troleibusas Vilnius 2 0 1 1 3 — 5 1
15. Statybininkas Šiauliai 1 1 0 0 0 — 0 2
16. KKI Kaunas 1 0 0 1 0 — 0 0
17. Cementininkas Naujoji Akmenė 2 2 0 0 10 — 5 4
18. Raudonasis spalis Kaunas 2 0 0 2 5 — 10 0
19. Kooperatininkas Alytus 2 2 0 0 4 — 0 4
20. Šešupė Kapsukas 2 0 0 2 0 — 4 0
21. EAG Kėdainiai 2 1 1 0 6 — 4 3
22. Lokomotyvas Vilnius 2 0 1 1 4 — 6 1
23. Kooperatininkas Ukmergė 2 1 0 1 6 — 6 2
24. RMG Radviliškis 2 1 0 1 6 — 6 2

Snaiperiai

Žaidėjas Komanda Įvarčiai
Algimantas Lučinavičius Laisvė Kretinga 22
Vytautas Mickevičius Linų audiniai Plungė 21
Edgaras Kulainis MSK Panevėžys 20
Antanas Kaveckas Baltija Klaipėda 18
Zenonas Karveckas MSK Panevėžys 17

Prizininkai

Čempionato prizininkai
Elnias.png 1-oji vieta: Elnias Šiauliai
Sin escudo.svg 2-oji vieta: Baltija Klaipėda
Ltuink1.png 3-oji vieta: Inkaras Kaunas
Šaltiniai:

Pereinamosios rungtynės

Pirmoji komanda Antroji komanda I rungt. II rungt.
MSK Panevėžys Ąžuolas Panevėžys 6-1 5-2
Aušra Vilnius Žalgiris Naujoji Vilnia 0-0 2-2
Laisvė Kretinga MMS Skuodas 7-2 5-1
Mastis Telšiai Pramonės kombinatas Tauragė 8-2 4-1
Troleibusas Vilnius Elfa Vilnius 4-2 0-2
Statybininkas Šiauliai MSK Šiauliai 0-0 1-1
KKI Kaunas Liteksas Kaunas 2-1 1-1
Raudonasis spalis Kaunas Audiniai Kaunas 1-3 1-4
Šešupė Kapsukas ANG Kapsukas 2-1 3-1
Kooperatininkas Alytus Plytinė Kybartai 2-1 7-1
EAG Kėdainiai Nemunas Kupiškis 8-1 2-3
Lokomotyvas Vilnius Audra Klaipėda 2-1 0-2
Kooperatininkas Ukmergė Baldų kombinatas Ukmergė 1-6 3-1
ŽŪMG Radviliškis ETG Mažeikiai 0-6 1-4
Cementininkas Naujoji Akmenė Venta Užventis +

TSRS pereinamosios rungtynės

Pirmoji komanda Antroji komanda I rungt. II rungt.
Banga Kaunas Elnias Šiauliai 8-0 3-0

Šaltiniai

  • Gediminas Kalinauskas. „Lietuvos futbolo raida (1905–2018)“. – 2020 m. // 449–469 p.
  • Vytautas Saulis ir Gediminas Kalinauskas. „Lietuvos futbolas, 1922–1997 m.“ (istorinė apybraiža). – Vilnius, „Diemedis“, 1997. ISBN 9986-23-034-9. // 103–107 p.
  • Algimantas Bertašius. Lietuvos sporto žinynas, T. 5 (1961–1964 m.). – Vilnius, Lietuvos sporto informacijos centras, 2001. // 58–59 psl.
  • Gediminas Kalinauskas. „Lietuvos futbolui – 80“ (istorinė apybraiža). – Kaunas, UAB „Rodiklis“, 2003. ISBN 9955-9390-5-2. // 180–181 p.
  • Laikraštis „Sportas“. // 1960–1961 m.

Autoriai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo autorius bei redaktorius.

Autorius
  • Vitas Povilaitis – autorius – 59% (+4022-0=4022 wiki spaudos ženklai).
  • – autorius ir redaktorius – 43% (+2909-143=2766 wiki spaudos ženklai).