Lietuvos futbolo taurė 1956 m.

(Europos futbolo duomenų bazė)
Jump to navigation Jump to search
 
1956 m.
Varžybos Lietuvos futbolo taurė
Sezonas Lietuvos aukščiausioji futbolo lyga 1956 m.,
Lietuvos I futbolo lyga 1956 m.,
Lietuvos II futbolo lyga 1956 m.,
Lietuvos futbolo taurė 1956 m.
http://almis.sritis.lt/ltualltables.html

Varžybos prasidėjo 1956-08-05, baigėsi 1956-10-28.


Iš viso dėl „Tiesos“ taurės kovojo 341 ekipa.[1] Prizas „Už masiškumą“ trečius metus iš eilės atiteko Akmenės rajonui, kur rungtyniavo 21 komanda. Turnyras vyko 3 etapais, pirmosios žinios laikraštyje „Tiesa“ pasirodė rugpjūčio 5 d.[2]

  • I etapas vyko rajonuose. Jame dalyvavo įmonių, kolūkių, tarybinių ūkių, įstaigų, mokslo įstaigų, sporto kolektyvų komandos;
  • II etapas vyko 5 zonose ir miestuose;
  • III etape žaidė II etapo nugalėtojai ir aukščiausiosios lygos komandos. Varžybos prasidėjo nuo šešioliktfinalio ir vyko nuo spalio 9 d. iki spalio 28 d.[3]

Komandos

Galutiniai komandų pasiekimai
Taurė
Finalas
1/2 finalo
1/4 finalo
1/8 finalo
1/16 finalo

Rajonų etapai

Akmenės rajonas

Rajone rungtyniavo 21 komanda, tarp jų 7 komandos buvo iš kolūkių, 2 MTS, 5 vidurinių mokyklų ir 1 tarybinio ūkio komanda.


Ketvirtfinalis       Pusfinalis    
                   
                 
               
           
          Statybos trestas-3 Akmenė 5  
        ŽŪA Klykoliai 2  
               
               
                   
                 
MTS Papilė 4              
Daukanto kolūkis Papilė 2          
          MTS Papilė 1  
        Kalkių fabrikas Karpėnai 0  
               
               
                   
    Finalas  
                   
     
    Statybos trestas-3 Akmenė MTS Papilė  
   
Generic football.png
4
Generic football.png
2
 
     


Kapsuko rajonas

Žaidė 4 komandos.[4]


Pusfinalis       Finalas
     
                 
               
RKS Kapsukas 2          
KRD Kapsukas 0            
         
          RKS Kapsukas Cukraus fabrikas Kapsukas
         
Generic football.png
7
Generic football.png
1
         
               
           
           
                 


Naujosios Vilnios rajonas

Varžybos vyko prastai organizuojant, komandoms buvo nežinomas rungtynių tvarkaraštis.

Vilkaviškio rajonas

Turnyre žaidė 8 komandos – 4 iš kolūkių, tarp jų ir Gegužės 1-osios žemės ūkio artelės komanda (tikriausiai iš Parausių apylinkės).


Pusfinalis       Finalas
     
                 
               
Pramkombinatas Vilkaviškis 6          
Komjaunimo kolūkis Pilviškiai 0            
         
          Pramkombinatas Vilkaviškis Žalgiris-2 Vilkaviškis
         
Generic football.png
5
Generic football.png
2
         
               
Žalgiris-2 Vilkaviškis 2            
Gegužės 1-osios ŽŪA 0            
                 


Zonų etapai

Pirmoji komanda Antroji komanda Rezultatas
Nemunas Kėdainiai Nemunas Kupiškis 4-0
Vartotojų kooperatyvas Joniškėlis Nemunas Kėdainiai 4-2 [5]
Žalgiris Kazlų Rūda Komanda Jurbarkas (pergalė) [4]

Kauno miestas

Varžėsi 39 ar 41 komanda, suskirstytos į 2 grupes.

1 grupė

Pusfinalis       Finalas
     
                 
               
Giedros kartonažo fabrikas Kaunas 3          
Svarstyklių fabrikas Kaunas 2            
         
         
         
Generic football.png
Generic football.png
         
               
Kapsuko spaustuvė Kaunas 2            
Kaspino fabrikas Kaunas 1            
                 


2 grupė

Finalas

Šešioliktfinalis       Aštuntfinalis       Ketvirtfinalis       Pusfinalis    
                                       
                                     
Liteksas Kaunas 2                                  
Statybos trestas-2 Kaunas 1                                
          Liteksas Kaunas 2                        
        Keturi komunarai Kaunas 0                        
                                   
                               
                    Liteksas Kaunas 1            
                  Audiniai Kaunas 0            
                                   
                                 
                                   
                                 
                                   
                                 
                                Liteksas Kaunas 5  
                              Rotušė Kaunas 3  
                                   
                                 
                                   
                                 
                                   
                               
                                 
                               
                                   
                                 
                                   
                                 
                                   
                                   
                                       
                                     
                                   
                                 
                                   
                                 
                                   
                               
                    Silva Kaunas 1            
                  Gegužės 1-oji Kaunas 0            
                                   
                                 
                                   
                                 
                                   
                                 
                                Silva Kaunas 1  
                              Kotonas Kaunas 0  
                                   
                                 
                                   
                                 
                                   
                               
                                 
                               
                                   
                                 
                                   
                                 
                                   
                                   
                                       
              Finalas            
                                       
                         
              Liteksas Kaunas Silva Kaunas            
             
Generic football.png
5
Generic football.png
3
           
                         
                                       


Kauno zona

Žaidė 14 komandų.


Ketvirtfinalis       Pusfinalis    
                   
                 
               
           
             
           
               
               
                   
                 
RKS Kapsukas 4              
Žalgiris Kazlų Rūda 2          
          RKS Kapsukas 2  
        RPK Vilkaviškis 1  
               
               
                   
    Finalas  
                   
    Alytus  
    RKS Alytus RKS Kapsukas  
   
Generic football.png
3
Generic football.png
2
 
     


Panevėžio miestas

  1. Dinamo Panevėžys

Šiaulių miestas

Pusfinalis       Finalas
     
                 
               
         
           
         
          Dviračių gamykla Šiauliai Lokomotyvas Šiauliai
         
Generic football.png
Generic football.png
         
               
           
           
                 


Šiaulių zona

Žaidė 56 komandos.

Pirmoji komanda Antroji komanda Rezultatas
Komunaro kolūkis Žeimelis Lokomotyvas Joniškis 6-1
Kooperatyvas Žagarė Komanda Kuršėnai 6-0
Statybos trestas-3 Akmenė Nemunas Užventis 1-3


Pusfinalis       Finalas
     
                 
               
         
           
         
          Vėliava Radviliškis Komunaro kolūkis Žeimelis
         
Generic football.png
7
Generic football.png
4
         
               
           
           
                 


Vilniaus miestas

Turnyras kelias savaites vėlavo dėl komandų registracijos problemų.


Pusfinalis       Finalas
     
                 
               
         
           
         
          DAG Vilnius Žalgiris-1 Vilnius
         
Generic football.png
4
Generic football.png
3
         
               
Žalgiris-1 Vilnius 3            
Dinamo Vilnius 1            
                 


Vilniaus zona

Aštuntfinalis       Ketvirtfinalis       Pusfinalis    
                             
                           
                         
                       
                         
                       
                         
                     
                       
                     
                         
                       
                         
                       
                         
                         
                             
                           
                         
                       
                         
                       
                         
                     
                    RPK Ukmergė 2  
                  Spartakas Utena 4  
Spartakas Utena +                        
Žalgiris Širvintos                      
          Spartakas Utena +              
        Žalgiris Eišiškės              
                         
                         
                             
              Finalas  
                             
              Utena  
              Žalgiris Naujoji Vilnia Spartakas Utena  
             
Generic football.png
4
Generic football.png
3
 
               
              (pratęsus rungtynes)  
                             


[6]

Pagrindiniai etapai

Šešioliktfinalis       Aštuntfinalis       Ketvirtfinalis       Pusfinalis    
                                       
                                     
                                   
                                 
          Nemunas Alytus +                        
        Gubernija Šiauliai                        
                                   
                               
                    Nemunas Alytus 1            
                  Raudonasis spalis Kaunas 5            
                                   
                                 
          Raudonasis spalis Kaunas 1                        
        Spartakas-2 Vilnius 0                        
                                   
                              pap.  
                                Raudonasis spalis Kaunas 1 4  
                              KPI Kaunas 1 0  
Vėliava Radviliškis 0                                  
MSK Panevėžys 3       pap.                        
          MSK Panevėžys 2 5                        
        Liteksas Kaunas 2 4                        
Dviračių gamykla Šiauliai 2                                  
Liteksas Kaunas 5                              
                    MSK Panevėžys 1            
                  KPI Kaunas 4            
                                   
        pap.                        
          KPI Kaunas 1 1                        
        Inkaras Kaunas 1 0                        
Inkaras Kaunas 2                                  
Elnias Šiauliai 1                                  
                                       
                                     
Nemunas Kretinga 5                                  
DAG Vilnius 2                                
          Nemunas Kretinga 2                        
        Žalgiris Naujoji Vilnia 1                        
Linų audiniai Plungė 0                                  
Žalgiris Naujoji Vilnia 2 prat.                              
                    Nemunas Kretinga 1            
                  Elfa Vilnius 4            
Jūreivystės mokykla Klaipėda 6                                  
Vartotojų kooperatyvas Joniškėlis 0                                
          Jūreivystės mokykla Klaipėda 0                        
        Elfa Vilnius 2                        
                                   
                                 
                                Elfa Vilnius 1  
                              Raudonoji žvaigždė Vilnius 3 prat.  
                                   
                                 
          Raudonoji žvaigždė Vilnius 4                        
        Dinamo Panevėžys 2                        
                                   
                               
                    Raudonoji žvaigždė Vilnius 4            
                  Švyturys Klaipėda (1956) 3 prat.            
                                   
                                 
          Švyturys Klaipėda (1956) 3                        
        Lima Kaunas 1                        
                                   
                                   
                                       
              Finalas            
                                       
              1956-10-28 Jaunimo stadionas, Vilnius 800            
              Raudonasis spalis Kaunas Raudonoji žvaigždė Vilnius            
             
Generic football.png
3
Generic football.png
0
           
              Petras Škėlovas (45'), Anatolijus Stefanovičius (50' į savus), Viktoras Cigleris (84')            
                                       


Išsamiau apie finalines rungtynes žr. 1956 m. Lietuvos futbolo taurės finalas.

Šaltiniai

  1. Laikraštis „Tiesa“. // 1956-10-28
  2. Gediminas Kalinauskas. „Lietuvos futbolo raida (1905–2018)“. – 2020 m. // 1956-08-05 p.
  3. Algimantas Bertašius. Lietuvos sporto žinynas, T. 3 (1953–1956 m.). – Vilnius, Lietuvos sporto informacijos centras, 2000. // 38 psl.
  4. 4,0 4,1 Gediminas Kalinauskas. „Futbolas Sūduvos krašte 1921–2011“. – Marijampolė, leidykla „Piko valanda“, 2011. ISBN 978-609-422-038-8. // 103 p.
  5. Juozas Baniota ir Gediminas Kalinauskas. „Aukso ir gintaro amžiaus aidai“ (istorinė apybraiža). – Kėdainiai, „Spaudvita“, 2009. ISBN 978-9955-637-56-1. // 37 p.
  6. Gediminas Kalinauskas. „Ąžuolo šaknys“ (istorinė apybraiža). – Utena, leidykla „Indra“, 2007. ISBN 978-9955-676-55-3. // 50 p.

Autoriai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo autorius bei redaktorius.

Autorius
  • – autorius ir redaktorius – 87% (+5562-2463=3099 wiki spaudos ženklai).
  • Vitas Povilaitis – autorius – 51% (+3262-0=3262 wiki spaudos ženklai).