Lietuvos futbolo taurė 1963 m.

(Europos futbolo duomenų bazė)
Jump to navigation Jump to search
 
1963 m.
Varžybos Lietuvos futbolo taurė
Sezonas Lietuvos aukščiausioji futbolo lyga 1962–1963 m.,
Lietuvos I futbolo lyga 1962–1963 m.,
Lietuvos futbolo taurė 1963 m.
http://almis.sritis.lt/ltualltables.html

Varžybos prasidėjo 1963-06-08, baigėsi 1963-09-01.


Turnyras vyko trimis pagrindiniais etapais, apie tai „Tiesoje“ buvo informuota birželio 8 d.[1] Iš viso turnyre dalyvavo 506 komandos.[2]

  • I etapas vyko stambiuose kolektyvuose ir rajonuose iki birželio 25 d. Čia buvo leista dalyvauti visoms įmonių, kolūkių ir tarybinių ūkių, įstaigų ir mokyklų komandoms, cechų ir ūkių brigadų, aukštųjų mokyklų fakultetų komandoms. Varžyboms vadovavo sporto kolektyvų tarybos ir rajonų sporto tarybos;
  • II etapas turėjo vykti zonose iki rugpjūčio 1 d. Jis vyko Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio miestuose ir zonose. Varžyboms vadovavo miestų sporto tarybos. Į zonines varžybas pateko rajonų turnyruose geriausiai pasirodžiusios komandos;
  • III etapas buvo pagrindinis, jame į lemiamas turėjo stoti 32 komandos, jam vadovavo Respublikinė sporto taryba. III etape buvo numatytos 3 vietos Vilniaus miestui, 4 Kaunui, po 2 – Klaipėdai, Šiauliams ir Panevėžiui, po 2 – Kauno, Klaipėdos ir Šiaulių zonoms, po 1 – Vilniaus ir Panevėžio zonoms. Pagal faktą III etape varžėsi 28 komandos – 5 Kauno, 4 Vilniaus, po 2 – Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio, po 1 – iš 13 rajonų. Turnyras vyko nuo rugpjūčio 10 d. iki rugsėjo 1 d.[3]

Aukščiausiosios lygos komandos, kaip ir kitos ekipos, turnyrą pradėjo savo miestų ir rajonų varžybose. Rajonams, nesurengusiems I etapo, atimta teisė deleguoti komandą II etape. Jeigu rajono ar miesto komandos žaidė A grupės pirmenybėse, tokiuose rajonuose turėjo varžytis bent 8, o miestuose – bent 20 komandų. Neįvykdžius šių reikalavimų, komandoms atimta teisė žaisti tolesniame etape. Taip pat numatytos ir lengvatos – jeigu rajono turnyre žaidė bent 16 komandų, II etape jam suteikiama papildoma vieta, o jei miesto turnyre žaidė bent 60 komandų, jam suteikiama papildoma vieta III etape.

Komandos

Galutiniai komandų pasiekimai
Taurė
Finalas
1/2 finalo
1/4 finalo
1/8 finalo
1/16 finalo

Rajonų etapai

Alytaus rajonas

Žaidė 9 komandos.


Ketvirtfinalis       Pusfinalis    
                   
                 
               
           
             
           
               
               
                   
                 
FK Butrimonys 3              
Proftechninė mokykla X 0          
          FK Butrimonys 5  
        FK Simnas 3  
               
               
                   
    Finalas  
                   
     
    Dainava Alytus FK Butrimonys  
   
Generic football.png
2
Generic football.png
0
 
     


Anykščių rajonas

Varžėsi 4 komandos.

Eišiškių rajonas

  1. Statybininkas Eišiškės

Ignalinos rajonas

  1. Nemunas Ignalina

Kapsuko rajonas

Rungtyniavo 20 komandų.


Ketvirtfinalis       Pusfinalis    
                   
                 
               
           
          Sūduva Kapsukas 3  
        Liejykla Kapsukas 0  
Liejykla Kapsukas 4              
Cukraus fabrikas Kapsukas 3 prat.              
                   
                 
               
           
          ANG Kapsukas 2  
        Orija Kalvarija 1  
               
               
                   
    Finalas  
                   
     
    Sūduva Kapsukas ANG Kapsukas  
   
Generic football.png
8
Generic football.png
2
 
     


[4]

Kauno rajonas

  1. Baldininkas Jonava

Kavarsko rajonas

  1. Baikalas Kavarskas

Kėdainių rajonas

Dalyvavo 8 [5] ar 16 [6] komandų.


Pusfinalis       Finalas
     
                 
               
Chemikas Kėdainiai 6          
Konservų fabrikas Kėdainiai 0            
         
          Chemikas Kėdainiai Vilnis Kėdainiai
         
Generic football.png
4
Generic football.png
2
         
               
Vilnis Kėdainiai 10            
Rytų aušra Labūnava 3            
                 


Klaipėdos rajonas

Kovojo 8 komandos.


Pusfinalis       Finalas
     
                 
               
         
           
         
          Silikatininkas Gargždai Minija Priekulė
         
Generic football.png
6
Generic football.png
0
         
               
           
           
                 


Kretingos rajonas

Žaidė 8 komandos.

Kupiškio rajonas

Kovojo 8 komandos.

Mažeikių rajonas

Kovojo 22 ekipos.


Pusfinalis       Finalas
     
                 
               
         
           
         
          Cementininkas Naujoji Akmenė Elektra Mažeikiai
         
Generic football.png
3
Generic football.png
0
         
               
           
           
                 


Pakruojo rajonas

Žaidė 10 komandų:

  1. Komunaro kolūkis Žeimelis

Radviliškio rajonas

Kovojo 8 komandos.


Pusfinalis       Finalas
     
                 
               
         
           
         
          Lokomotyvas Radviliškis TSO Šeduva
         
Generic football.png
5
Generic football.png
4
         
               
           
           
                 


Raseinių rajonas

  1. Melioratorius Raseiniai

Rokiškio rajonas

Varžėsi 4 komandos.

Šakių rajonas

Žaidė 8 komandos:

  1. Metalistas Šakiai

Švenčionių rajonas

  1. ATK Švenčionys

Tauragės rajonas

Rungtyniavo 17 komandų.


Pusfinalis       Finalas
     
                 
               
         
           
         
          Tauras Tauragė Statybininkas Tauragė
         
Generic football.png
3
Generic football.png
1
         
               
           
           
                 


Telšių rajonas

Kovojo 16 komandų.


Pusfinalis       Finalas
     
                 
               
         
           
         
          Mastis Telšiai Džiugas Telšiai
         
Generic football.png
3
Generic football.png
1
         
               
           
           
                 


Ukmergės rajonas

Žaidė 18 komandų, todėl Ukmergės rajonas paskelbtas masiškiausiu šiame „Tiesos“ taurės turnyre.


Pusfinalis       Finalas
     
                 
               
         
           
         
          Rajonas Ukmergė Baldininkas Ukmergė
         
Generic football.png
3
Generic football.png
2
         
               
           
           
                 


Utenos rajonas

Viso kovojo 5 komandos.[7]


Pusfinalis       Finalas
     
                 
               
         
           
         
          Žaibas Utena Autotransporto kontora Utena
         
Generic football.png
3
Generic football.png
1
         
               
           
           
                 


Vilkaviškio rajonas

Žaidė 23 komandos.

Zonų etapai

Kauno miestas

Dalyvavo 76 komandos, tarp jų:


Aštuntfinalis       Ketvirtfinalis       Pusfinalis    
                             
                           
                         
                       
                         
                       
                         
                     
                    Panemunė Kaunas 4  
                  MAK Kaunas 0  
                         
                       
                         
                       
                         
                         
                             
                           
Staklės Kaunas 4                        
Raudonasis spalis Kaunas 2                      
          Staklės Kaunas +              
                       
Liteksas Kaunas                        
Autoremontas Kaunas                    
                    Staklės Kaunas 3-3 prat.  
                  Banga Kaunas 2-8  
                         
                       
                         
                       
                         
                         
                             
              Finalas  
                             
               
              Panemunė Kaunas Staklės Kaunas  
             
Generic football.png
3
Generic football.png
1
 
               
                             


Kauno zona

Ketvirtfinalis       Pusfinalis    
                   
                 
               
           
          Baldininkas Jonava 3  
        ANG Kapsukas 0  
ANG Kapsukas 5              
FK Jurbarkas 3              
                   
                 
               
           
             
           
               
               
                   
    Finalas  
                   
     
         
   
Generic football.png
Generic football.png
 
     


Klaipėdos miestas

Kovojo 21 ekipa.


Pusfinalis       Finalas
     
                 
               
         
           
         
          Baltija Klaipėda Granitas-2 Klaipėda
         
Generic football.png
5
Generic football.png
0
         
               
           
           
                 


Panevėžio miestas

Turnyre varžėsi 20 komandų (rekordinis skaičius šiame mieste).


Pusfinalis       Finalas
     
                 
               
         
           
         
          Atmosfera Panevėžys Aras Panevėžys
         
Generic football.png
4
Generic football.png
0
         
               
           
           
                 


Panevėžio zona

Ketvirtfinalis       Pusfinalis    
                   
                 
Nevėžis Kėdainiai 13              
Baikalas Kavarskas 1          
          Nevėžis Kėdainiai 23  
        ŽŪMG Rokiškis 1  
               
               
                   
                 
               
           
             
           
Pergalė Kupiškis 2              
Chemikas Kėdainiai 1              
                   
    Finalas  
                   
     
    Nevėžis Kėdainiai KER Kupiškis  
   
Generic football.png
6
Generic football.png
1
 
     


[8]

Šiaulių miestas

Turnyre žaidė 22 komandos:

  1. Elnias Šiauliai

Šiaulių zona

Pusfinalis       Finalas
     
                 
               
         
           
         
          Lokomotyvas Radviliškis Statybininkas Kuršėnai
         
Generic football.png
3
Generic football.png
1
         
               
           
           
                 


Vilniaus miestas

Turnyre kovojo 102 komandos. Daugelyje sporto kolektyvų vyko savi turnyrai, kurių nugalėtojai vėliau kovojo miesto taurės turnyre. Statybos trestui atstovavo 13 komandų, Elektros skaitiklių gamykloje varžėsi 10 komandų, „Dinamo“ draugijos sistemoje – 12. Neblogai varžybose pasirodė Žalgiris Naujoji Vilnia, Troleibusų parkas Vilnius, Elfa Vilnius komandos, susibūrė ir naujos, iš kurių sėkmingiausia buvo Plastikas Vilnius.


Pusfinalis       Finalas
     
                 
               
Saliutas Vilnius 3          
Torpedo Vilnius 0            
          1963-07 Jaunimo stadionas, Vilnius
          Saliutas Vilnius Vilnelė Vilnius
         
Generic football.png
4
Generic football.png
1
         
               
Vilnelė Vilnius 4            
Plastikas Vilnius 1            
                 


Vilniaus zona

  1. LEKG Utena

Pagrindiniai etapai

Šešioliktfinalis       Aštuntfinalis       Ketvirtfinalis       Pusfinalis    
                                       
                                     
Sveikata Kybartai 0                                  
Inkaras Kaunas 3                                
          Inkaras Kaunas 8                        
        Lokomotyvas Radviliškis 0                        
Lokomotyvas Radviliškis +                                  
Atmosfera Panevėžys                 pap.            
                    Inkaras Kaunas 2 1            
                  Saliutas Vilnius 2 2            
Saliutas Vilnius +                                  
                                 
          Saliutas Vilnius 4                        
        Sūduva Kapsukas 1                        
Sūduva Kapsukas 3                                  
Tauras Tauragė 1                                
                                Saliutas Vilnius 1  
                              Lima Kaunas 0 prat.  
Minija Kretinga 2                                  
Baltija Klaipėda 1 prat.                                
          Minija Kretinga 0                        
        Elnias Šiauliai 2                        
Elnias Šiauliai 2                                  
Elfa Vilnius 1                              
                    Elnias Šiauliai 1            
                  Lima Kaunas 5            
Dviračių gamykla Šiauliai 1                                  
Lima Kaunas 5                                
          Lima Kaunas 5                        
        Granitas-2 Klaipėda 2                        
Granitas-2 Klaipėda +                                  
                                   
                                       
                                     
Rajonas Ukmergė 2                                  
Audiniai Kaunas 3       pap.                        
          Audiniai Kaunas 2 3                        
        Elektra Mažeikiai 2 0                        
Elektra Mažeikiai 4                                  
Politechnika Kaunas 0                              
                    Audiniai Kaunas 1            
                  Žalgiris Naujoji Vilnia 3 prat.            
Ekranas Vilnius 9                                  
Dainava Alytus 0                                
          Ekranas Vilnius 0                        
        Žalgiris Naujoji Vilnia 3                        
Žalgiris Naujoji Vilnia 2                                  
Baldininkas Jonava 0                                
                                Žalgiris Naujoji Vilnia 1  
                              Statyba Panevėžys 0  
Cementininkas Naujoji Akmenė 1                                  
Statyba Panevėžys 2                                
          Statyba Panevėžys 14                        
        LEKG Utena 0                        
LEKG Utena 2                                  
Mastis Telšiai 0                              
                    Statyba Panevėžys 3            
                  Nevėžis Kėdainiai 1            
Nevėžis Kėdainiai +                                  
                                 
          Nevėžis Kėdainiai 3                        
        Panemunė Kaunas 1                        
Panemunė Kaunas +                                  
                                   
                                       
              Finalas            
                                       
              1963-09-01 Centrinis Žalgirio stadionas, Vilnius 10 000            
              Saliutas Vilnius Žalgiris Naujoji Vilnia            
             
Generic football.png
1
Generic football.png
0
           
              V. Pašencevas (90')            
                                       


Išsamiau apie finalines rungtynes žr. 1963 m. Lietuvos futbolo taurės finalas.

TSRS kolektyvų taurė

„Tiesos“ taurės laimėtojas įgijo teisę žaisti TSRS kolektyvų taurėje, kur pirmasis jo varžovas buvo RTFSR 5-osios zonos nugalėtojas. Šįkąrt sovietinės taurės turnyre žaidė ne nugalėtojai – „Saliuto“ komanda, bet finalininkas „Žalgiris“. Jis nusileido Vagonnyj zavod Kalinin komandai 0-3.

Šaltiniai

  1. Laikraštis „Tiesa“. // 1963-06-08
  2. Laikraštis „Tiesa“. // 1963-08-31
  3. Algimantas Bertašius. Lietuvos sporto žinynas, T. 5 (1961–1964 m.). – Vilnius, Lietuvos sporto informacijos centras, 2001. // 61 psl.
  4. Gediminas Kalinauskas. „Futbolas Sūduvos krašte 1921–2011“. – Marijampolė, leidykla „Piko valanda“, 2011. ISBN 978-609-422-038-8. // 138 p.
  5. Juozas Baniota ir Gediminas Kalinauskas. „Aukso ir gintaro amžiaus aidai“ (istorinė apybraiža). – Kėdainiai, „Spaudvita“, 2009. ISBN 978-9955-637-56-1. // 51 p.
  6. Laikraštis „Tiesa“. // 1963-07
  7. Gediminas Kalinauskas. „Ąžuolo šaknys“ (istorinė apybraiža). – Utena, leidykla „Indra“, 2007. ISBN 978-9955-676-55-3. // 69 p.
  8. Juozas Baniota ir Gediminas Kalinauskas. „Aukso ir gintaro amžiaus aidai“ (istorinė apybraiža). – Kėdainiai, „Spaudvita“, 2009. ISBN 978-9955-637-56-1. // 50–51 p.

Autoriai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo autorius bei redaktorius.

Autorius
  • – autorius ir redaktorius – 71% (+6770-2774=3996 wiki spaudos ženklai).
  • Vitas Povilaitis – autorius – 58% (+5565-0=5565 wiki spaudos ženklai).