Lietuvos futbolo taurė 1965 m.

(Europos futbolo duomenų bazė)
Jump to navigation Jump to search
 
1965 m.
Varžybos Lietuvos futbolo taurė
Sezonas Lietuvos aukščiausioji futbolo lyga 1965 m.,
Lietuvos I futbolo lyga 1965 m.,
Lietuvos II futbolo lyga 1965 m.,
Lietuvos III futbolo lyga 1965 m.,
Lietuvos IV futbolo lyga 1965 m.,
Lietuvos futbolo taurė 1965 m.
http://almis.sritis.lt/ltualltables.html

Varžybos prasidėjo 1965-06-27, baigėsi 1965-09-07.


Turnyre žaidė 612 komandų, iš jų 41 atstovavo kolūkį.[1] Turnyro kvietimas paskelbtas birželio 27 d.[2] Varžybos rengtos siekiant plėsti futbolo masiškumą, stiprinti futbolo sekcijų darbą, gerinti futbolininkų ruošimą. Jame leidžiama dalyvauti įmonių ir jų cechų, mokyklų, įstaigų, kolūkių, tarybinių ūkių, karinių dalinių sporto kolektyvų komandoms. Turnyras vyko keliais etapais:

  • I etapas vyko visuose rajonuose ir stambiuose sporto kolektyvuose. Šios kovos truko iki liepos 4 ar 7 d.;
  • II (zonų) etapo kovos vyko nuo liepos 14 d. iki rugpjūčio 4 ar 5 d., jose rungtyniavo 5 miestų (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys) ir rajonų turnyrų nugalėtojai, paskirstyti į 4 teritorines zonas. Turnyrams vadovavo atitinkamų miestų sporto tarybos;
  • III etapo kovos vyko nuo rugpjūčio 11 d. iki rugsėjo 7 d.[3] Jame žaidė 16 komandų: 8 miestų (3 Kauno, 2 Vilniaus, po 1 Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio) ir 8 pajėgiausios zonų komandos (po 2 iš kiekvienos zonos). Šiam etapui vadovavo Respublikinė sporto taryba ir LTSR futbolo federaciją.

Komandos

Galutiniai komandų pasiekimai
Taurė
Finalas
1/2 finalo
1/4 finalo
1/8 finalo

Rajonų etapai

Akmenės rajonas

Žaidė 9 komandos.


Pusfinalis       Finalas
     
                 
               
         
           
         
          TŪ Agluonai Statybininkas Viekšniai
         
Generic football.png
3
Generic football.png
1
         
               
           
           
                 


Alytaus rajonas

Dalyvavo 8 komandos:

  1. Alytis Alytus (mašinų gamykla)

Joniškio rajonas

Kovojo 16 komandų, 9 iš jų buvo kaimo kolektyvai.


Pusfinalis       Finalas
     
                 
               
         
           
         
          Pergalė Skaistgirys LŽŪT Joniškis
         
Generic football.png
2
Generic football.png
0
         
               
           
           
                 


Kaišiadorių rajonas

Pusfinalis       Finalas
     
                 
               
         
           
         
          DAG Kaišiadorys FK Pravieniškės
         
Generic football.png
5
Generic football.png
3
         
               
           
           
                 


Kapsuko rajonas

Dalyvavo 11 komandų.[4]


Aštuntfinalis       Ketvirtfinalis       Pusfinalis    
                             
                           
                         
                       
          Automatai Kapsukas 4              
        Saliutas Kapsukas 0              
                         
                     
                    Automatai Kapsukas 3  
                  Metalas Kapsukas 0  
Metalas Kapsukas 3                        
Autonormalės Kapsukas 1                      
          Metalas Kapsukas 1              
        FK Kazlų Rūda 0              
FK Kazlų Rūda 3                        
Automatai-2 Kapsukas 2                        
                             
                           
                         
                       
          Orija Kalvarija 3              
        SM Kapsukas 0              
                         
                     
                    Orija Kalvarija 4  
                  Kupolas Kapsukas 3  
                         
                       
          Kupolas Kapsukas 2              
        Cukrininkas Kapsukas 1              
                         
                         
                             
              Finalas  
                             
               
              Automatai Kapsukas Orija Kalvarija  
             
Generic football.png
5
Generic football.png
0
 
               
                             


Kėdainių rajonas

Kovojo 12 komandų.[5]


Pusfinalis       Finalas
     
                 
               
Nevėžis Kėdainiai 6          
Nevėžio jauniai Kėdainiai 3            
         
          Nevėžis Kėdainiai Chemikas Kėdainiai
         
Generic football.png
4
Generic football.png
3
         
               
Chemikas Kėdainiai 12            
PTM Šlapaberžė 0            
                 


Kretingos rajonas

Plungės rajonas

Dalyvavo 8 komandos


Pusfinalis       Finalas
     
                 
               
         
           
         
          Linų audiniai Plungė SM Plungė
         
Generic football.png
3
Generic football.png
1
         
               
           
           
                 


Radviliškio rajonas

Kovojo 6 ekipos.


Pusfinalis       Finalas
     
                 
               
         
           
         
          Metalas Radviliškis Garvežių depas Radviliškis
         
Generic football.png
9
Generic football.png
1
         
               
           
           
                 


Tauragės rajonas

Žaidė 10 komandų.


Pusfinalis       Finalas
     
                 
               
         
           
         
          Tauras Tauragė Statybininkas Tauragė
         
Generic football.png
5
Generic football.png
2
         
               
           
           
                 


Telšių rajonas

Žaidė 22 komandos.


Pusfinalis       Finalas
     
                 
               
         
           
         
          Mastis Telšiai Džiugas Telšiai
         
Generic football.png
2
Generic football.png
1
         
               
           
           
                 


Ukmergės rajonas

Dalyvavo 10 komandų.


Pusfinalis       Finalas
     
                 
               
         
           
         
          Pivonija Ukmergė Aušra Ukmergė
         
Generic football.png
4
Generic football.png
2
         
               
           
           
                 


Utenos rajonas

Žaidė 4 komandos.

  1. LEKG Utena

Vilkaviškio rajonas

Žaidė 4 ekipos.


Pusfinalis       Finalas
     
                 
               
         
           
         
          Liepona Kybartai Metalas Vilkaviškis
         
Generic football.png
3
Generic football.png
3
         
          11 m baudinių serija
         
Generic football.pngGeneric football.pngGeneric football.pngGeneric football.pngGeneric football.png ?
? Generic football.pngGeneric football.pngGeneric football.pngGeneric football.pngGeneric football.png
               
           
           
                 


11 m baudiniais laimėjo „Liepona“.

Zonų etapai

Kauno miestas

Dalyvavo 26 komandos.

Pirmoji komanda Antroji komanda Rezultatas
Inkaras Kaunas Audiniai Kaunas 2-1


Ketvirtfinalis       Pusfinalis    
                   
                 
               
           
          Inkaras Kaunas 7  
        Autoparkas Kaunas 0  
               
               
                   
                 
               
           
          Vimpelas Kaunas 3  
        Politechnika Kaunas 0  
Politechnika Kaunas 4              
Lima Kaunas 1              
                   
    Finalas  
                   
    Kaunas  
    Inkaras Kaunas Vimpelas Kaunas  
   
Generic football.png
3
Generic football.png
0
 
     


Dėl 3-osios vietos Politechnika Kaunas Autoparkas Kaunas 2-1

Kauno zona

  • 13 komandų: Alytaus, Jonavos, Eišiškių, Vilkaviškio, Kauno, Prienų, Šakių, Vilniaus, Lazdijų, Trakų, Kaišiadorių, Varėnos, Kapsuko rajonų nugalėtojai.

Aštuntfinaliai:

Pirmoji komanda Antroji komanda Rezultatas
Vairas Šakiai Sūdavija Prienai 9-0
DAG Kaišiadorys FK Trakai +:–


Aštuntfinalis       Ketvirtfinalis       Pusfinalis    
                             
                           
                         
                       
          Automatai Kapsukas +              
        FK Varėna              
                         
                     
                    Automatai Kapsukas 4  
                  Ančia Veisiejai 0  
Ančia Veisiejai +                        
FK Vilniaus rajonas                      
          Ančia Veisiejai              
                       
                         
                         
                             
                           
Liepona Kybartai +                        
FK Kauno rajonas                      
          Liepona Kybartai              
                       
                         
                     
                    Liepona Kybartai 3  
                  FK Rukla 1  
FK Rukla 11                        
FK Eišiškės 1                      
          FK Rukla              
                       
                         
                         
                             
              Finalas  
                             
               
              Automatai Kapsukas FK Rukla  
             
Generic football.png
2
Generic football.png
0
 
               
                             


Klaipėdos miestas

Žaidė 6 komandos.


Pusfinalis       Finalas
     
                 
               
         
           
          Klaipėda
          Baltija Klaipėda Pajūris Klaipėda
         
Generic football.png
5
Generic football.png
1
         
               
           
           
                 


Klaipėdos zona

  • 9 komandos: Kretingos, Šilutės, Skuodo, Tauragės, Jurbarko, Telšių, Šilalės, Klaipėdos, Plungės rajonų nugalėtojai.
Pirmoji komanda Antroji komanda Rezultatas
Melioratorius Skuodas Tauras Tauragė 1-2 (prat.)
Minija Kretinga Baldininkas Šilutė 4-0
Linų audiniai Plungė Silikatininkas Gargždai 2-1


Pusfinalis       Finalas
     
                 
               
         
           
          Telšiai
          Tauras Tauragė Mastis Telšiai
         
Generic football.png
3
Generic football.png
1
         
               
           
           
                 


Panevėžio miestas

Pusfinalis       Finalas
     
                 
               
Statyba Panevėžys          
Sakalas Panevėžys            
          Panevėžys
          Statyba Panevėžys Aras Panevėžys
         
Generic football.png
5
Generic football.png
2
         
               
Atmosfera Panevėžys            
Aras Panevėžys            
                 


Panevėžio zona

  • 12 komandų: Kėdainių, Rokiškio, Molėtų, Anykščių, Širvintų, Ignalinos, Kupiškio, Utenos, Švenčionių, Panevėžio, Zarasų Ukmergės rajonų nugalėtojai.
Pirmoji komanda Antroji komanda Rezultatas
LEKG Utena FK Kupiškis 4-2
Vairas Anykščiai FK Molėtai +:–
Pivonija Ukmergė Statybininkas Zarasai 11-2


Ketvirtfinalis       Pusfinalis    
                   
                 
               
           
             
           
               
               
                   
                 
Nevėžis Kėdainiai +              
FK Rokiškis          
          Nevėžis Kėdainiai 9  
        Vairas Anykščiai 2  
               
               
                   
    Finalas  
                   
    Utena  
    LEKG Utena Nevėžis Kėdainiai  
   
Generic football.png
5
Generic football.png
3
 
     


Šiaulių miestas

Turnyre žaidė 12 komandų.


Ketvirtfinalis       Pusfinalis    
                   
                 
               
           
             
           
               
               
                   
                 
Statybininkas Šiauliai 3              
Vairas Šiauliai 0          
             
           
               
               
                   
    Finalas  
                   
    Šiauliai  
    Elnias Šiauliai Statybininkas Šiauliai  
   
Generic football.png
5
Generic football.png
3
 
     


Šiaulių zona

  • 10 komandų: Mažeikių, Pakruojo, Radviliškio, Raseinių, Kelmės, Biržų, Pasvalio, Joniškio, Šiaulių, Akmenės rajonų nugalėtojai.

Aštuntfinalis:

Pirmoji komanda Antroji komanda Rezultatas
Audimas Kelmė Komanda Raseiniai 7-2
Siūlas Biržai Nemunas Pasvalys 2-3


Ketvirtfinalis       Pusfinalis    
                   
                 
Elektra Mažeikiai +              
X komanda          
          Elektra Mažeikiai  
        Metalas Radviliškis  
Metalas Radviliškis +              
X komanda              
                   
                 
Pergalė Skaistgirys 2              
Nemunas Pasvalys 1          
          Pergalė Skaistgirys  
        Cementininkas Naujoji Akmenė  
Cementininkas Naujoji Akmenė 8              
Keramikas Daugėliai 0              
                   
    Finalas  
                   
    1965-08-10 Naujoji Akmenė  
    Cementininkas Naujoji Akmenė Elektra Mažeikiai  
   
Generic football.png
1
Generic football.png
0
 
     


Vilniaus miestas

Kovas pradėjo 22 komandos.


Šešioliktfinalis       Aštuntfinalis       Ketvirtfinalis       Pusfinalis    
                                       
                                     
Elfa Vilnius 2                                  
Elektronika Vilnius 1                                
          Elfa Vilnius 13                        
        Santechnika Vilnius 1                        
                                   
                               
                    Elfa Vilnius 1            
                  Pažanga Vilnius 0            
Pažanga Vilnius 2                                  
Aušra Vilnius 0                                
          Pažanga Vilnius 1                        
        Lokomotyvas Vilnius 0                        
Lokomotyvas Vilnius 3                                  
Troleibusas Vilnius 1                                
                                Elfa Vilnius 0  
                              Saliutas Vilnius 1  
                                   
                                 
          Saliutas Vilnius 3                        
        Vilnelė Vilnius 0                        
                                   
                               
                    Saliutas Vilnius 6            
                  Kibirkštis Vilnius 0            
                                   
                                 
          Komunaras Vilnius 3                        
        Kibirkštis Vilnius 5                        
                                   
                                   
                                       
                                     
                                   
                                 
          Ekranas Vilnius 6                        
        Sparta Vilnius 2                        
                                   
                               
                    Ekranas Vilnius 4            
                  Žalgiris Naujoji Vilnia 1            
                                   
                                 
          Žalgiris Naujoji Vilnia 3                        
        Precizika Vilnius 1                        
                                   
                              pap.  
                                Ekranas Vilnius 1 0  
                              Kompresorius Vilnius 1 6  
Kompresorius Vilnius 3                                  
Torpedo Vilnius 1                                
          Kompresorius Vilnius 6                        
        Signalas Vilnius 0                        
                                   
                               
                    Kompresorius Vilnius 4            
                  Magnetas Vilnius 1 prat.            
Magnetas Vilnius 3                                  
Zenitas Vilnius 2                                
          Magnetas Vilnius 6                        
        Startas Vilnius 5 prat.                        
Startas Vilnius 3                                  
Neris Naujoji Vilnia 0                                  
                                       
              Finalas            
                                       
              Jaunimo stadionas, Vilnius            
              Saliutas Vilnius Kompresorius Vilnius            
             
Generic football.png
3
Generic football.png
1
           
                         
                                       


Pagrindiniai etapai

Aštuntfinalis       Ketvirtfinalis       Pusfinalis    
                             
                           
Tauras Tauragė 1                        
Statyba Panevėžys 3                      
          Statyba Panevėžys 1              
        Elektra Mažeikiai 2              
Elektra Mažeikiai 3                        
Baltija Klaipėda 1 prat.                    
                    Elektra Mažeikiai 0  
                  Inkaras Kaunas 1  
LEKG Utena 0                        
Inkaras Kaunas 2                      
          Inkaras Kaunas 4              
        Mastis Telšiai 0              
Mastis Telšiai 4                        
Kompresorius Vilnius 2                        
                             
                           
Automatai Kapsukas 0                        
Vimpelas Kaunas 3                      
          Vimpelas Kaunas 1              
        Cementininkas Naujoji Akmenė 0              
Cementininkas Naujoji Akmenė +                        
Politechnika Kaunas                    
                    Vimpelas Kaunas 0  
                  Saliutas Vilnius 2  
FK Rukla 1                        
Saliutas Vilnius 6                      
          Saliutas Vilnius 6              
        Nevėžis Kėdainiai 2              
Nevėžis Kėdainiai 7                        
Elnias Šiauliai 2                        
                             
              Finalas  
                             
              1965-09-07 Centrinis Žalgirio stadionas, Vilnius 3000  
              Inkaras Kaunas Saliutas Vilnius  
             
Generic football.png
4
Generic football.png
2
 
              Petras Siniakovas (41', 42'), Viktoras Andriuškevičius (48'), Petras Kazlauskas (81') Vilius Jakubčionis (36'), Edvardas Zdanavičius (89' į savus)  
                             


Išsamiau apie finalines rungtynes žr. 1965 m. Lietuvos futbolo taurės finalas.

TSRS kolektyvų taurė

Kaip turnyro nugalėtojas „Inkaras“ įgijo teisę kovoti dėl TSRS fizinės kultūros kolektyvų taurės su Ukrainos 5-osios zonos nugalėtoju. Prieš Start Cuguev komandą pralaimėta 1-2 (prat.).

Šaltiniai

  1. Laikraštis „Tiesa“. // 1965-09-07
  2. Laikraštis „Tiesa“. // 1965-06-27
  3. Algimantas Bertašius. Lietuvos sporto žinynas, T. 6 (1965–1968 m.). – Vilnius, Lietuvos sporto informacijos centras, 2001. // 65 psl.
  4. Gediminas Kalinauskas. „Futbolas Sūduvos krašte 1921–2011“. – Marijampolė, leidykla „Piko valanda“, 2011. ISBN 978-609-422-038-8. // 145 p.
  5. Juozas Baniota ir Gediminas Kalinauskas. „Aukso ir gintaro amžiaus aidai“ (istorinė apybraiža). – Kėdainiai, „Spaudvita“, 2009. ISBN 978-9955-637-56-1. // 53 p.

Autoriai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo autorius bei redaktorius.

Autorius
  • Vitas Povilaitis – autorius – 88% (+8509-0=8509 wiki spaudos ženklai).
  • – autorius ir redaktorius – 46% (+4453-3299=1154 wiki spaudos ženklai).