Lietuvos futbolo taurė 1981 m.

(Europos futbolo duomenų bazė)
Jump to navigation Jump to search
 
1981 m.
Varžybos Lietuvos futbolo taurė
Sezonas Lietuvos aukščiausioji futbolo lyga 1981 m.,
Lietuvos I futbolo lyga 1981 m.,
Lietuvos II futbolo lyga 1981 m.,
Lietuvos futbolo taurė 1981 m.
http://almis.sritis.lt/ltualltables.html
http://www.futbolinis.lt/content/competitionstage/1722/lt

Varžybos prasidėjo 1981-05-12, baigėsi 1981-08-22.


Turnyre įsiregistravo per 250 ekipų. Komandos į turnyrą pakviestos gegužės 12 d. nurodant, kad varžybose gali rungtyniauti visos fabrikų, gamyklų, kolūkių, tarybinių ūkių, aukštųjų, vidurinių mokyklų ir kitos komandos.[1] Turnyras rengtas kaip TSRS futbolo taurės varžybų kūno kultūros komandoms dalis, todėl taurės laimėtojas gynė Lietuvos garbę sąjunginiame turnyre.

Kaip ir ankstesniais metais, Lietuvos taurės varžybos vyko trimis etapais ir užtruko tris su puse mėnesio:

  • I etapas vyko stambiuose kolektyvuose ir rajonuose, o baigėsi birželio 21 d. Kovas pradėjo beveik 300 komandų;
  • II etapas surengtas 7 miestuose (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys, Alytus, Kapsukas) ir 3 zonose (Kapsukas, Kėdainiai, Telšiai), o baigėsi liepos 26 d. Į kitą etapą pateko po dvi geriausias komandas (iš viso 18);
  • III etape į kovas stojo 18 komandų, jis vyko nuo liepos 26 d. iki rugpjūčio 22 d.[2]

Komandos

Galutiniai komandų pasiekimai
Taurė
Finalas
1/2 finalo
1/4 finalo
1/8 finalo
1/16 finalo

Rajonų etapai

Turnyrai neįvyko Vilniaus, Raseinių, Šakių ir kituose rajonuose.

Akmenės rajonas

Rungtyniavo 11 komandų:

  1. Akmenės cementas Naujoji Akmenė

Anykščių rajonas

Kovojo 12 komandų. Finalininkai:

Kėdainių rajonas

Vieta Komanda R + = Įvarčiai Tšk. Pastabos V
1. Nevėžis Kėdainiai 3 3 0 0 6
2. Veteranas Kėdainiai 3 2 0 1 4
3. Melioratorius Kėdainiai 3 1 0 2 2
4. Moksleivis Kėdainiai 3 0 0 3 0

[3]

Lazdijų rajonas

Žaidė 5 komandos:

  1. Dainava Veisiejai

Tauragės rajonas

Turnyre kovojo 24 komandos, suskirstytos į 3 pogrupius ir kovojusios ratų sistema. Dvi komandos – pogrupių nugalėtojos žaidė finaliniame turnyre.

Finalas

  1. Tauras Tauragė
  2. Elektronika Tauragė
  3. Neptūnas Tauragė
  4. Vairas Tauragė

Ukmergės rajonas

Kovojo 16 komandų:

  1. Vienybė Ukmergė

Zonų etapai

Kapsuko miestas

Dalyvavo 12 komandų[4] ar 10 komandų.[5]


Ketvirtfinalis       Pusfinalis    
                   
                 
               
           
             
           
               
               
                   
                 
Šešupė Kapsukas 7              
Darbo rezervai Kapsukas 2          
          Šešupė Kapsukas 3  
  11 m     PVF Kapsukas 0  
Gija Kapsukas 1 ?              
Automatai Kapsukas 1 ?              
                   
    Finalas  
                   
     
    Sūduva Kapsukas Šešupė Kapsukas  
   
Generic football.png
7
Generic football.png
1
 
     


[6]

Kapsuko zona

Šešioliktfinalis       Aštuntfinalis       Ketvirtfinalis       Pusfinalis    
                                       
                                     
Tarybų Lietuva Kalvarija +                                  
Varėnos komanda                                
          Tarybų Lietuva Kalvarija +                        
        Jurbarko komanda                        
                                   
                               
                    Tarybų Lietuva Kalvarija +            
                  Šalčininkų komanda            
                                   
                                 
                                   
                                 
                                   
                                 
                                Tarybų Lietuva Kalvarija 2  
                              Aušra Kaišiadorys 0  
                                   
                                 
                                   
                                 
                                   
                               
                    Aušra Kaišiadorys +            
                               
                                   
                                 
                                   
                                 
                                   
                                   
                                       
                                     
                                   
                                 
                                   
                                 
                                   
                  11 m            
                    Širvinta Vilkaviškis 1 4            
                  Dainava Veisiejai 1 3            
                                   
                                 
                                   
                                 
                                   
                                 
                                   
                                 
                                   
                                 
                                   
                                 
                                   
                               
                                 
                               
                                   
                                 
          Dzūkija Simnas 3                        
        FK Ramygala 0                        
                                   
                                   
                                       
              Finalas            
                                       
                         
              Tarybų Lietuva Kalvarija Širvinta Vilkaviškis            
             
Generic football.png
3
Generic football.png
1
           
                         
                                       


Kauno miestas

Dalyvavo 28 komandos.

Pirmoji komanda Antroji komanda Rezultatas
Inkaras Kaunas Fortūna Kaunas ?-? (baud. ?-?)


Aštuntfinalis       Ketvirtfinalis       Pusfinalis    
                             
                           
                         
                       
                         
                       
                         
                     
                    Banga Kaunas 2  
                  Politechnika Kaunas 0  
                         
                       
          Politechnika Kaunas 6              
        Kotonas Kaunas 3 prat.              
                         
                         
                             
                           
                         
                       
          Kelininkas Kaunas 3              
  11 m     Atletas Kaunas 1              
Atletas Kaunas 1 7                        
Drobė Kaunas 1 6                    
                    Kelininkas Kaunas 1  
                  Inkaras Kaunas 0  
                         
                       
                         
                       
                         
                         
                             
              Finalas  
                             
               
              Banga Kaunas Kelininkas Kaunas  
             
Generic football.png
1
Generic football.png
0
 
               
                             


Kėdainių zona

Aštuntfinalis       Ketvirtfinalis       Pusfinalis    
                             
                           
Nevėžis Kėdainiai 6                        
Vairas Pakruojis 1                      
          Nevėžis Kėdainiai 3              
        Nemunas Rokiškis 0              
                         
                     
                    Nevėžis Kėdainiai 5  
                  Modulis Pabradė 2  
Modulis Pabradė +                        
FK Biržai                      
          Modulis Pabradė +              
                       
                         
                         
                             
                           
Širvinta Širvintos 4                        
Vienybė Ukmergė 2 prat.                      
          Širvinta Širvintos 0              
        Anykšta Anykščiai 2              
                         
                     
                       
                     
                         
                       
          Neris Karmėlava +              
                       
Statyba Jonava 2                        
FK Kupiškis 1                        
                             
              Finalas  
                             
               
              Nevėžis Kėdainiai Anykšta Anykščiai  
             
Generic football.png
3
Generic football.png
0
 
               
                             


Panevėžio miestas

Dalyvavo 14 miesto komandų.


Aštuntfinalis       Ketvirtfinalis       Pusfinalis    
                             
                           
                         
                       
                         
                       
                         
                     
                    Ekranas Panevėžys  
                  VJŽSM Panevėžys  
                         
                       
                         
                       
                         
                         
                             
                           
Ekranas-2 Panevėžys 6                        
Linas Panevėžys 3 prat.                      
          Ekranas-2 Panevėžys 3              
        Sakalas Panevėžys 1              
                         
                     
                    Ekranas-2 Panevėžys  
                  VJŽSM-2 Panevėžys  
VJŽSM-2 Panevėžys 3                        
Atmosfera Panevėžys 1                      
          VJŽSM-2 Panevėžys 4              
        PTM-28 Panevėžys 3              
                         
                         
                             
              Finalas  
                             
              1981-06-30 Panevėžys  
              Ekranas Panevėžys Ekranas-2 Panevėžys  
             
Generic football.png
3
Generic football.png
1
 
               
              (pratęsus rungtynes)  
                             


Telšių zona

Aštuntfinalis       Ketvirtfinalis       Pusfinalis    
                             
                           
Kooperatininkas Plungė 5                        
Rajonas Skuodas 2                      
                         
                       
Automobilistas Akmenė 3                        
Nemunas Joniškis 0                    
                    Kooperatininkas Plungė 3  
                  Banga Gargždai 2 prat.  
                         
                       
          Minija Kretinga 2              
        Banga Gargždai 0              
Banga Gargždai 2                        
FK Palanga 0                        
                             
                           
                         
                       
                         
                       
Rajonas Radviliškis 2                        
Rajonas Šiauliai 0                    
                    Akmencementas Akmenė 3  
                  Impulsas Telšiai 0  
Impulsas Telšiai 2                        
Melioratorius Kelmė 1                      
          Impulsas Telšiai 1              
        Tauras Tauragė 0              
Tauras Tauragė 1                        
Atmosfera Mažeikiai 0                        
                             
              Finalas  
                             
               
              Kooperatininkas Plungė Akmencementas Akmenė  
             
Generic football.png
5
Generic football.png
3
 
               
                             


Vilniaus miestas

Pusfinalis       Finalas
     
                 
               
         
           
         
          Aušra Vilnius Pažanga Vilnius
         
Generic football.png
3
Generic football.png
1
         
               
           
           
                 


Pagrindiniai etapai

Baigiamajame etape dalyvavo 18 komandų. Naujosios Akmenės „Automobilistą“ pakeitė „Akmencementas“.


Šešioliktfinalis       Aštuntfinalis       Ketvirtfinalis       Pusfinalis    
                                       
                                     
                                   
                                 
          Ekranas Panevėžys 0                        
        Kelininkas Kaunas 1                        
                                   
                               
                    Kelininkas Kaunas 0            
                  Granitas Klaipėda 3            
                                   
                                 
          Anykšta Anykščiai 0                        
        Granitas Klaipėda 1                        
                                   
                                 
                                Granitas Klaipėda 4  
                              Elnias Šiauliai 0  
                                   
                                 
          Širvinta Vilkaviškis 0                        
        Elnias Šiauliai 1 prat.                        
                                   
                               
                    Elnias Šiauliai 1            
                  Pažanga Vilnius 0            
Tarybų Lietuva Kalvarija 3                                  
Okeanas Klaipėda 1                                
          Tarybų Lietuva Kalvarija 0                        
        Pažanga Vilnius 3                        
                                   
                                   
                                       
                                     
                                   
                                 
          Pedagogas Šiauliai 6                        
        Ekranas-2 Panevėžys 1                        
                                   
                               
                    Pedagogas Šiauliai 0            
                  Banga Kaunas 2            
                                   
                                 
          Banga Kaunas 4                        
        Sūduva Kapsukas 1                        
Sūduva Kapsukas 4                                  
Kooperatininkas Plungė 1                                
                                Banga Kaunas 1  
                              Nevėžis Kėdainiai 0  
                                   
                                 
          Nevėžis Kėdainiai 2                        
        Akmencementas Akmenė 1                        
                                   
                               
                    Nevėžis Kėdainiai 1            
                  Aušra Vilnius 0            
                                   
                                 
          Aušra Vilnius 3                        
        Dainava Alytus 2                        
                                   
                                   
                                       
              Finalas            
                                       
              1981-08-22 Žalgirio stadionas, Klaipėda 3000            
              Granitas Klaipėda Banga Kaunas            
             
Generic football.png
2
Generic football.png
0
           
              Valerijus Jankauskas (18'), Saulius Adomaitis (48')            
                                       


Išsamiau apie finalines rungtynes žr. 1981 m. Lietuvos futbolo taurės finalas.

Šaltiniai

  1. Laikraštis „Tiesa“. // 1981-05-12
  2. Algimantas Bertašius. Lietuvos sporto žinynas, T. 10 (1981–1984 m.). – Vilnius, Lietuvos sporto informacijos centras, 2003. // 80 psl.
  3. Juozas Baniota ir Gediminas Kalinauskas. „Aukso ir gintaro amžiaus aidai“ (istorinė apybraiža). – Kėdainiai, „Spaudvita“, 2009. ISBN 978-9955-637-56-1. // 106 p.
  4. Laikraštis „Tiesa“. // 1981
  5. Gediminas Kalinauskas. „Futbolas Sūduvos krašte 1921–2011“. – Marijampolė, leidykla „Piko valanda“, 2011. ISBN 978-609-422-038-8. // 227–228 p.
  6. Gediminas Kalinauskas. „Futbolas Sūduvos krašte 1921–2011“. – Marijampolė, leidykla „Piko valanda“, 2011. ISBN 978-609-422-038-8. // 226 p.

Autoriai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo autorius bei redaktorius.

Autorius
  • Vitas Povilaitis – autorius – 102% (+7464-0=7464 wiki spaudos ženklai).
  • – autorius ir redaktorius – 41% (+2989-3166=-177 wiki spaudos ženklai).