Lietuvos futbolo taurė 1982 m.

(Europos futbolo duomenų bazė)
Jump to navigation Jump to search
 
1982 m.
Varžybos Lietuvos futbolo taurė
Sezonas Lietuvos aukščiausioji futbolo lyga 1982 m.,
Lietuvos I futbolo lyga 1982 m.,
Lietuvos II futbolo lyga 1982 m.,
Lietuvos futbolo taurė 1982 m.
http://almis.sritis.lt/ltualltables.html
http://www.futbolinis.lt/content/competitionstage/1723/lt

Varžybos prasidėjo 1982-05-18, baigėsi 1982-08-07.


Turnyre varžėsi beveik 300 komandų:

  • I etapo kovos iki birželio 11 d. vyko stambiuose kolektyvuose ir rajonuose;
  • II etape varžybos vyko miestuose (Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Alytaus, Kapsuko) ir Telšių, Kėdainių, Kapsuko zonose. Jose dalyvavo visi kolektyvai, žaidžiantys Lietuvos pirmenybėse, ir rajonų taurių laimėtojai.[1]
  • Į III etapą pateko po 2 komandas iš kiekvieno miesto ir zonos (tik Alytaus ir Kapsuko miestai delegavo po 1 komandą) bei praėjusio turnyro finalininkai „Granitas“ ir „Banga“. Etapas vyko nuo liepos 16 d. iki rugpjūčio 9 d.[2]

Komandos

Galutiniai komandų pasiekimai
Taurė
Finalas
1/2 finalo
1/4 finalo
1/8 finalo
1/16 finalo

Rajonų etapai

Kapsuko rajonas

Turnyre varžėsi 8 komandos.


Pusfinalis       Finalas
     
                 
               
         
           
         
          Žemūktechnika Kapsukas Tarybų Lietuva Kalvarija
         
Generic football.png
2
Generic football.png
1
         
               
           
           
                 


Lazdijų rajonas

Rungtyniavo 7 komandos:

  1. Dainava Veisiejai

Šiaulių rajonas

Dalyvavo 6 komandos (pirmos dvi surinko vienodai taškų):

  1. TKSO Šiauliai
  2. FK Daugėliai
  3. ATĮ Pavenčiai

Zonų etapai

Alytaus miestas

Kapsuko miestas

Kovojo 11 komandų.[3]


Aštuntfinalis       Ketvirtfinalis       Pusfinalis    
                             
                           
                         
                       
                         
                       
                         
                     
                    Sūduva Kapsukas +  
                     
                         
                       
                         
                       
                         
                         
                             
                           
                         
                       
          Autoremontas Kapsukas +              
                       
                         
                     
                    Autoremontas Kapsukas 3  
                  Automatai Kapsukas 0  
Automatai Kapsukas 1                        
Strėlė Kapsukas 0 prat.                      
          Automatai Kapsukas 5              
        Jaunystė Kapsukas 2              
Jaunystė Kapsukas 8                        
Statyba Kapsukas 1                        
                             
              Finalas  
                             
               
              Sūduva Kapsukas Autoremontas Kapsukas  
             
Generic football.png
5
Generic football.png
0
 
               
                             


Kapsuko zona

Žaidė 16 komandų.

Pirmoji komanda Antroji komanda Rezultatas
Širvinta Vilkaviškis Neris Karmėlava 2-0
Dainava Veisiejai Melioratorius Simnas 2-3
FK Varėna Žemūktechnika Kapsukas 4-2
Pirmoji komanda Antroji komanda Rezultatas
Širvinta Vilkaviškis Melioratorius Simnas 5-1


Pusfinalis       Finalas
     
                 
               
         
           
          Elektrėnai
          Širvinta Vilkaviškis Energija Elektrėnai
         
Generic football.png
5
Generic football.png
2
         
               
           
           
                 


Kauno miestas

Dalyvavo 28 komandos.


Aštuntfinalis       Ketvirtfinalis       Pusfinalis    
                             
                           
                         
                       
          Inkaras Kaunas              
        Atletas Kaunas              
Atletas Kaunas                        
Liteksas Kaunas                    
                    Inkaras Kaunas 3  
                  Kelininkas Kaunas 1  
                         
                       
                         
                       
                         
                         
                             
                           
                         
                       
                         
                       
                         
                     
                    Politechnika Kaunas 4  
                  Maistas Kaunas 0  
                         
                       
                         
                       
                         
                         
                             
              Finalas  
                             
               
              Inkaras Kaunas Politechnika Kaunas  
             
Generic football.png
3
Generic football.png
1
 
               
                             


Kėdainių zona

Žaidė 16 komandų.

Pirmoji komanda Antroji komanda Rezultatas
Vienybė Ukmergė Anykšta Anykščiai 4-1
FK Rokiškis Statybininkas Biržai 2-3 (prat.)
FK Pasvalys Utenis Utena +:–


Aštuntfinalis       Ketvirtfinalis       Pusfinalis    
                             
                           
                         
                       
          Statyba Jonava 0              
        Nevėžis Kėdainiai 5              
Nevėžis Kėdainiai 13                        
Nemunas Pakruojis 1                    
                    Nevėžis Kėdainiai 3  
                  Statybininkas Biržai 1  
                         
                       
                         
                       
                         
                         
                             
                           
                         
                       
                         
                       
                         
                     
                       
                     
                         
                       
                         
                       
                         
                         
                             
              Finalas  
                             
              Ukmergė  
              Nevėžis Kėdainiai Vienybė Ukmergė  
             
Generic football.png
2
Generic football.png
1
 
               
              (pratęsus rungtynes)  
                             


[4]

Klaipėdos miestas

Dalyvavo 10 komandų.


Pusfinalis       Finalas
     
                 
               
         
           
         
          Syrius Klaipėda Meridianas Klaipėda
         
Generic football.png
4
Generic football.png
3
         
          (pratęsus rungtynes)
               
           
           
                 


Panevėžio miestas

Kovojo 10 komandų.


Ketvirtfinalis       Pusfinalis    
                   
                 
               
           
             
           
               
               
                   
                 
Ekranas-2 Panevėžys 6              
Statyba Panevėžys 1          
          Ekranas-2 Panevėžys 1  
        Atmosfera Panevėžys 0  
               
               
                   
    Finalas  
                   
     
    Ekranas Panevėžys Ekranas-2 Panevėžys  
   
Generic football.png
Generic football.png
 
     


Šiaulių miestas

Telšių zona

Žaidė 16 komandų.

Pirmoji komanda Antroji komanda Rezultatas
Kooperatininkas Plungė Statyba Kelmė 3-3 (baud. 7-6)
Nemunas Joniškis TSO Šiauliai 7-5 (baud.)
Komunalininkas Šilalė Atmosfera Mažeikiai +:–
Pirmoji komanda Antroji komanda Rezultatas
Kooperatininkas Plungė Nemunas Joniškis 8-1


Pusfinalis       Finalas
     
                 
               
         
           
         
          Kooperatininkas Plungė Komunalininkas Šilalė
         
Generic football.png
1
Generic football.png
0
         
               
           
           
                 


Vilniaus miestas

Kovojo 8 komandos.


Pusfinalis       Finalas
     
                 
               
         
           
         
          Pažanga Vilnius Neris Naujoji Vilnia
         
Generic football.png
3
Generic football.png
0
         
               
           
           
                 


Pagrindiniai etapai

Šešioliktfinalis       Aštuntfinalis       Ketvirtfinalis       Pusfinalis    
                                       
                                     
Širvinta Vilkaviškis 4                                  
Meridianas Klaipėda 1                                
          Širvinta Vilkaviškis 3                        
        Ekranas-2 Panevėžys 1 prat.                        
Ekranas-2 Panevėžys +                                  
Energija Elektrėnai                              
                    Širvinta Vilkaviškis 1            
                  Pažanga Vilnius 3            
Pažanga Vilnius +                                  
                                 
          Pažanga Vilnius 11                        
        Komunalininkas Šilalė 0                        
Komunalininkas Šilalė +                                  
                                 
                                Pažanga Vilnius 2  
                              Vienybė Ukmergė 1 prat.  
Banga Kaunas +                                  
                                 
          Banga Kaunas 0                        
        Vienybė Ukmergė 3                        
Vienybė Ukmergė +                                  
                               
                    Vienybė Ukmergė 1            
                  Ekranas Panevėžys 0            
Ekranas Panevėžys +                                  
                                 
          Ekranas Panevėžys 6                        
        Elnias Šiauliai 0                        
Elnias Šiauliai +                                  
                                   
                                       
                                     
Politechnika Kaunas 2                                  
Kooperatininkas Plungė 3 prat.                                
          Kooperatininkas Plungė 2                        
        Inkaras Kaunas 3 prat.                        
Syrius Klaipėda 0                                  
Inkaras Kaunas 1                              
                    Inkaras Kaunas 1            
                  Nevėžis Kėdainiai 2            
Sūduva Kapsukas +                                  
                                 
          Sūduva Kapsukas 1                        
        Nevėžis Kėdainiai 4                        
Nevėžis Kėdainiai +                                  
                                 
                                Nevėžis Kėdainiai 2  
                              Dainava Alytus 0 prat.  
Neris Vilnius +                                  
                                 
          Neris Naujoji Vilnia 1                        
        Dainava Alytus 3                        
Dainava Alytus +                                  
                               
                    Dainava Alytus 1            
                  Granitas Klaipėda 0            
Granitas Klaipėda +                                  
                                 
          Granitas Klaipėda +                        
        Aeroflotas Šiauliai                        
Aeroflotas Šiauliai +                                  
                                   
                                       
              Finalas            
                                       
              1982-08-07 Žalgirio stadionas, Vilnius 1000            
              Pažanga Vilnius Nevėžis Kėdainiai            
             
Generic football.png
2
Generic football.png
0
           
              Eugenijus Riabovas (9'), Anatolijus Balabanovas (23')            
                                       


Išsamiau apie finalines rungtynes žr. 1982 m. Lietuvos futbolo taurės finalas.

Šaltiniai

  1. Laikraštis „Tiesa“. // 1982-05-18.
  2. Algimantas Bertašius. Lietuvos sporto žinynas, T. 10 (1981–1984 m.). – Vilnius, Lietuvos sporto informacijos centras, 2003. // 80 psl.
  3. Gediminas Kalinauskas. „Futbolas Sūduvos krašte 1921–2011“. – Marijampolė, leidykla „Piko valanda“, 2011. ISBN 978-609-422-038-8. // 230 p.
  4. Juozas Baniota ir Gediminas Kalinauskas. „Aukso ir gintaro amžiaus aidai“ (istorinė apybraiža). – Kėdainiai, „Spaudvita“, 2009. ISBN 978-9955-637-56-1. // 107 p.

Autoriai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo autorius bei redaktorius.

Autorius
  • Vitas Povilaitis – autorius – 105% (+6277-0=6277 wiki spaudos ženklai).
  • – autorius ir redaktorius – 47% (+2816-3114=-298 wiki spaudos ženklai).