Lietuvos futbolo taurė 1983 m.

(Europos futbolo duomenų bazė)
Jump to navigation Jump to search
 
1983 m.
Varžybos Lietuvos futbolo taurė
Sezonas Lietuvos aukščiausioji futbolo lyga 1983 m.,
Lietuvos I futbolo lyga 1983 m.,
Lietuvos II futbolo lyga 1983 m.,
Lietuvos futbolo taurė 1983 m.
http://almis.sritis.lt/ltualltables.html
http://www.futbolinis.lt/content/competitionstage/1724/lt

Varžybos prasidėjo 1983-06-14, baigėsi 1983-08-13.


Turnyre kovojo daugiau nei 300 komandų, jis vyko 3 etapais:

  • I etapas vyko rajonuose;
  • II etapas vyko nuo birželio 8 iki liepos 4 d. Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Alytaus, Kapsuko miestuose ir Kapsuko, Kėdainių, Telšių zonose. Čia dalyvavo visi kolektyvai, žaidžiantys šalies pirmenybėse, ir rajonų taurių laimėtojai;
  • III etape kovojo po 2 komandas iš kiekvienos zonos ir Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio miestų bei po 1 komandą iš Alytaus ir Kapsuko miestų, taip pat praėjusio turnyro finalininkai „Pažanga“ ir „Nevėžis“.[1] Etapas vyko nuo liepos 19 d.[2] iki rugpjūčio 13 d.

Komandos

Galutiniai komandų pasiekimai
Taurė
Finalas
1/2 finalo
1/4 finalo
1/8 finalo
1/16 finalo

Zonų etapai

Alytaus miestas

Kapsuko miestas

Turnyre dalyvavo 11 komandų.[3]


Šešioliktfinalis       Aštuntfinalis       Ketvirtfinalis       Pusfinalis    
                                       
                                     
                                   
                                 
                                   
                                 
                                   
                               
                                 
                               
                                   
                                 
                                   
                                 
                                   
                                 
                                Sūduva Kapsukas +  
                                 
                                   
                                 
                                   
                                 
                                   
                               
                                 
                               
                                   
                                 
                                   
                                 
                                   
                                   
                                       
                                     
                                   
                                 
          Darbo rezervai Kapsukas 7                        
        Automatai Kapsukas 1                        
                                   
                               
                    Darbo rezervai Kapsukas 12            
                  Metalas Kapsukas 3            
                                   
                                 
          Metalas Kapsukas 2                        
        Cukrininkas Kapsukas 1                        
                                   
                                 
                                Darbo rezervai Kapsukas 1  
                              Autoremontas Kapsukas 0  
Autoremontas Kapsukas 11                                  
Mokslas Kapsukas 3                                
          Autoremontas Kapsukas 4                        
        Strėlė Kapsukas 0                        
                                   
                               
                    Autoremontas Kapsukas 11            
                  Jaunystė Kapsukas 1            
                                   
                                 
          Jaunystė Kapsukas 1                        
        Keramzitas Kapsukas 0                        
                                   
                                   
                                       
              Finalas            
                                       
                         
              Sūduva Kapsukas Darbo rezervai Kapsukas            
             
Generic football.png
11
Generic football.png
1
           
                         
                                       


Kapsuko zona

Kauno miestas

Tarp iškritusių komandų buvo Atletas Kaunas ir Politechnika Kaunas.

Kėdainių zona

Pirmoji komanda Antroji komanda Rezultatas
Melioratorius Pakruojis Melioratorius Kėdainiai 3-0 [4]
Vienybė Ukmergė TŪ Panerys 2-0
Anykšta Anykščiai Širvinta Širvintos 3-0
Interas Sniečkus FK Zarasai 1-0
Utenis Utena Rajonas Pasvalys 3-0
FK Kupiškis Statyba Jonava 1-3
Vairas Pakruojis MSV Kėdainiai 3-0
FK Molėtai FK Rokiškis 3-0
Modulis Pabradė FK Biržai 3-0

Antrasis etapas:

Pirmoji komanda Antroji komanda Rezultatas
Vienybė Ukmergė Utenis Utena 1-1 (baud. 6-5)

[5]

Pirmoji komanda Antroji komanda Rezultatas
Vienybė Ukmergė Anykšta Anykščiai 2-1
FK Molėtai Modulis Pabradė 3-0


Pusfinalis       Finalas
     
                 
               
         
           
         
          Vienybė Ukmergė FK Molėtai
         
Generic football.png
Generic football.png
         
               
           
           
                 


Klaipėdos miestas

Panevėžio miestas

Pusfinalis       Finalas
     
                 
               
         
           
         
          Ekranas Panevėžys Statyba Panevėžys
         
Generic football.png
Generic football.png
         
               
           
           
                 


Šiaulių miestas

Pusfinalis       Finalas
     
                 
               
         
           
         
          Tauras Šiauliai Logika Šiauliai
         
Generic football.png
Generic football.png
         
               
           
           
                 


Telšių zona

Pirmoji komanda Antroji komanda Rezultatas
Banga Gargždai FK Palanga 1-0
Minija Kretinga Komunalininkas Šilalė 1-0
Tauras Tauragė Pamarys Šilutė 0-2
Atmosfera Mažeikiai FK Neringa 4-0
Kooperatininkas Plungė FK Skuodas 2-0
Impulsas Telšiai Melioratorius Kelmė 3-0
Technika Radviliškis Rajonas Šiauliai 3-0
Pirmoji komanda Antroji komanda Rezultatas
Banga Gargždai Minija Kretinga 3-3 (baud. 4-3)
Pamarys Šilutė Atmosfera Mažeikiai 3-0
Kooperatininkas Plungė Džiugas Telšiai 2-1


Pusfinalis       Finalas
     
                 
               
Technika Radviliškis 4          
Kooperatininkas Plungė 2            
         
          Technika Radviliškis Pamarys Šilutė
         
Generic football.png
Generic football.png
         
               
           
           
                 


Vilniaus miestas

  1. SRT Vilnius

Pagrindiniai etapai

Šešioliktfinalis       Aštuntfinalis       Ketvirtfinalis       Pusfinalis    
                                       
                                     
                                   
                                 
          Tauras Šiauliai 2                        
        Granitas Klaipėda 4                        
                                   
                               
                    Granitas Klaipėda 4            
                  Ekranas Panevėžys 1            
                                   
                                 
          Kelininkas Molėtai 3                        
        Ekranas Panevėžys 4                        
                                   
                                 
                                Granitas Klaipėda 3  
                              Kelininkas Kaunas 1  
Logika Šiauliai 0                                  
Sūduva Kapsukas 2                                
          Sūduva Kapsukas 1                        
        Kelininkas Kaunas 2 prat.                        
                                   
                               
                    Kelininkas Kaunas 2            
                  Nevėžis Kėdainiai 1            
                                   
                                 
          Nevėžis Kėdainiai +                        
        Torpedo Vilnius                        
                                   
                                   
                                       
                                     
                                   
                                 
          Dainava Alytus                        
        Inkaras Kaunas +                        
                                   
                               
                    Inkaras Kaunas 1            
                  Pažanga Vilnius 2            
                                   
                                 
          Pažanga Vilnius 4                        
        Technika Šakiai 0                        
                                   
                                 
                                Pažanga Vilnius 1  
                              SRT Vilnius 2  
                                   
                                 
          Technika Radviliškis 0                        
        SRT Vilnius 6                        
                                   
                               
                    SRT Vilnius 5            
                  Vienybė Ukmergė 2            
                                   
                                 
          Vienybė Ukmergė 4                        
        Šelmuo Žemaičių Naumiestis 2                        
                                   
                                   
                                       
              Finalas            
                                       
              1983-08-13 Žalgirio stadionas, Vilnius 1000            
              Granitas Klaipėda SRT Vilnius            
             
Generic football.png
2
Generic football.png
1
           
              Edmontas Karinauskas (70'), Edvardas Maliauskas (102') Kęstutis Valantiejus (79')            
              (pratęsus rungtynes)            
                                       


Išsamiau apie finalines rungtynes žr. 1983 m. Lietuvos futbolo taurės finalas.

Šaltiniai

  1. Laikraštis „Tiesa“. // 1983-06-14.
  2. Algimantas Bertašius. Lietuvos sporto žinynas, T. 10 (1981–1984 m.). – Vilnius, Lietuvos sporto informacijos centras, 2003. // 80 psl.
  3. Gediminas Kalinauskas. „Futbolas Sūduvos krašte 1921–2011“. – Marijampolė, leidykla „Piko valanda“, 2011. ISBN 978-609-422-038-8. // 236 p.
  4. Juozas Baniota ir Gediminas Kalinauskas. „Aukso ir gintaro amžiaus aidai“ (istorinė apybraiža). – Kėdainiai, „Spaudvita“, 2009. ISBN 978-9955-637-56-1. // 109 p.
  5. Gediminas Kalinauskas. „Ąžuolo šaknys“ (istorinė apybraiža). – Utena, leidykla „Indra“, 2007. ISBN 978-9955-676-55-3. // 112 p.

Autoriai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo autorius bei redaktorius.

Autorius
  • Vitas Povilaitis – autorius – 109% (+5545-0=5545 wiki spaudos ženklai).
  • – autorius ir redaktorius – 53% (+2682-3134=-452 wiki spaudos ženklai).