Lietuvos futbolo taurė 1949 m.

(Europos futbolo duomenų bazė)
Jump to navigation Jump to search
 
1949 m.
Varžybos Lietuvos futbolo taurė
Sezonas Lietuvos aukščiausioji futbolo lyga 1949 m.,
Lietuvos I futbolo lyga 1949 m.,
Lietuvos II futbolo lyga 1949 m.,
Lietuvos futbolo taurė 1949 m.
http://almis.sritis.lt/ltualltables.html
http://www.futbolinis.lt/content/competitionstage/616/lt

Varžybos prasidėjo 1949-06-26, baigėsi 1949-09-11.


Turnyre žaidė 94 komandos.[1] Pirmosios žinios pasirodė birželio 29 d.[2] Turnyras vyko keliais etapais:

  • I etapas vyko apskrityse, jame žaidė įmonių, kolektyvinių ūkių, valsčių, mokyklų ir karinių dalinių kolektyvai;
  • II etape kovojo 37 komandos – 15 aukščiausiosios lygos komandų ir 22 apskričių komandos-nugalėtojos. Rungtynės vyko nuo rugpjūčio 7 d. iki rugsėjo 11 d.[3]

Komandos

Galutiniai komandų pasiekimai
Taurė
Finalas
1/2 finalo
1/4 finalo
1/8 finalo
1/16 finalo
1/32 finalo

Zonų etapas

Biržų apskritis

Rungėsi 7 komandos, tarp jų – valsčių ir apylinkių kolektyvai FK Jodeliai, FK Klausučiai, FK Vabalninkas, FK Papilys, FK Babėnai.


Pusfinalis       Finalas
     
                 
               
         
           
         
          Alaus darykla Biržai FK Braškiai
         
Generic football.png
2
Generic football.png
0
         
               
           
           
                 


Joniškio apskritis

  1. Žalgiris Joniškis

Jurbarko apskritis

  1. Mituva Jurbarkas

Kaišiadorių apskritis

  1. Žalgiris Kaišiadorys

Kauno apskritis

Žaidė 19 komandų, tarp jų – daug fabrikų ekipų: Ramunė Kaunas, Svarstis Kaunas, Lituanika Kaunas, Dobilas Kaunas, Aulo artelė Kaunas ir kt.


Pusfinalis       Finalas
     
                 
               
         
           
         
          Filmininkai Kaunas Svarstis Kaunas
         
Generic football.png
2
Generic football.png
1
         
               
           
           
                 


Kėdainių apskritis

Klaipėdos apskritis

Žaidė 12 komandų, tarp jų Elektrinė Klaipėda, Celiuliozės-popieriaus kombinatas Klaipėda, Trinyčiai Klaipėda, Amatų mokykla-12 Klaipėda, Dinamo Klaipėda, Ryšininkai Klaipėda ir kt.


Pusfinalis       Finalas
     
                 
               
         
           
         
          Jūra Klaipėda Spartakas Klaipėda
         
Generic football.png
2
Generic football.png
1
         
               
           
           
                 


Kretingos apskritis

Pusfinalis       Finalas
     
                 
               
Žalgiris Kretinga 5          
FK Salantai 3            
          Kretinga
          Žalgiris Kretinga FK Skuodas
         
Generic football.png
4
Generic football.png
0
         
               
           
           
                 


Kupiškio apskritis

Pusfinalis       Finalas
     
                 
               
         
           
         
          Žaibas Kupiškis FK Subačius
         
Generic football.png
3
Generic football.png
0
         
               
           
           
                 


Lazdijų apskritis

  1. FK Lazdijai

Panevėžio apskritis

  1. Strėlė Panevėžys

Prienų apskritis

  1. Žalgiris Prienai

Radviliškio apskritis

Žaidė 4 komandos, pusfinalyje pralaimėjo FK Šeduva ir FK Linkaičiai.


Pusfinalis       Finalas
     
                 
               
         
           
         
          Žalgiris Radviliškis Sparnai Radviliškis
         
Generic football.png
1
Generic football.png
0
         
               
           
           
                 


Rokiškio apskritis

  1. FK Rokiškis

Šakių apskritis

  1. Žalgiris Šakiai

Šiaulių apskritis

  1. GSK Šiauliai

Šilutės apskritis

  1. Žalgiris Prienai

Ukmergės apskritis

Iš viso žaidė 6 ekipos.


Pusfinalis       Finalas
     
                 
               
         
           
         
          Garas Ukmergė Darbo rezervai Ukmergė
         
Generic football.png
1
Generic football.png
0
         
          (pratęsus rungtynes)
               
           
           
                 


Utenos apskritis

Pusfinalis       Finalas
     
                 
               
         
           
         
          Dinamo Utena Žalgiris Utena
         
Generic football.png
9
Generic football.png
1
         
               
           
           
                 


Varėnos apskritis

Į kovą stojo 3 komandos. „Žalgirio“ komanda buvo iš Varėnos valsčiaus.


Pusfinalis       Finalas
     
                 
               
Žalgiris Varėna 6          
Dinamo Varėna 0            
         
          Žalgiris Varėna Žibutė Varėna
         
Generic football.png
1
Generic football.png
0
         
               
Žibutė Varėna +            
           
                 


Vilniaus apskritis

Žaidė 6 komandos.


Pusfinalis       Finalas
     
                 
               
         
           
         
          Eidukevičiaus odos-avalynės kombinatas Vilnius GSK Vilnius
         
Generic football.png
4
Generic football.png
3
         
               
           
           
                 


Zarasų apskritis

  1. Žalgiris Zarasai

Pagrindiniai etapai

1/32 finalo

Pirmoji komanda Antroji komanda Rezultatas
Žalgiris Prienai Inkaras Kaunas 0-15
Alaus darykla Biržai Žaibas Kupiškis 7-0
Strėlė Panevėžys Dinamo Utena 7-5
Žalgiris Zarasai Žalgiris Rokiškis 0-1
ASK Kaunas Mituva Jurbarkas 5-2


Šešioliktfinalis       Aštuntfinalis       Ketvirtfinalis       Pusfinalis    
                                       
                                     
Inkaras Kaunas +                                  
Alaus darykla Biržai                                
          Inkaras Kaunas 5                        
        Spartakas Kaunas 0                        
Eidukevičiaus kombinatas Vilnius 1                                  
Spartakas Kaunas 3                              
                    Inkaras Kaunas 5            
                  Vėliava Šiauliai 1            
Žalgiris Joniškis 1                                  
Vėliava Šiauliai 8                                
          Vėliava Šiauliai 4                        
        Žalgiris Panevėžys 2                        
Žalgiris Radviliškis 3                                  
Žalgiris Panevėžys 6                                
                                Inkaras Kaunas 5  
                              Elnias Šiauliai 2  
Žalgiris Kretinga 0                                  
Elnias Šiauliai 4                                
          Elnias Šiauliai 3                        
        Žalgiris Šiauliai 1                        
Žalgiris Šiauliai 6                                  
Spartakas Plungė 3                              
                    Elnias Šiauliai +            
                  Žalgiris Tauragė            
Žalgiris Šilutė 2                                  
Žalgiris Tauragė 6                                
          Žalgiris Tauragė +                        
        Žalgiris Varėna                        
Žalgiris Varėna +                                  
Spartakas Vilnius                                  
                                       
                                     
Strėlė Panevėžys 0                                  
Dinamo Vilnius 2                                
          Dinamo Vilnius 4                        
        ASK Kaunas 2                        
Žalgiris Rokiškis 1                                  
ASK Kaunas 8                              
                    Dinamo Vilnius 1            
                  Audiniai Kaunas 6            
FK Lazdijai 1                                  
Spartakas Marijampolė 3       pap.                        
          Spartakas Marijampolė 3 1                        
        Audiniai Kaunas 3 4                        
Audiniai Kaunas 22                                  
FK Kaišiadorys 0                                
                                Audiniai Kaunas 4  
                              Filmininkai Kaunas 3  
Žalgiris Kėdainiai 0                                  
Filmininkai Kaunas 7                                
          Filmininkai Kaunas 2                        
        Audra Klaipėda 1                        
Jūra Klaipėda 0                                  
Audra Klaipėda 5                              
                    Filmininkai Kaunas 7            
                  Žalgiris Ukmergė 3            
Žalgiris Šakiai 1                                  
Žalgiris Kybartai 7                                
          Žalgiris Kybartai 3                        
        Žalgiris Ukmergė 4                        
Žalgiris Ukmergė 8                                  
Garas Ukmergė 0                                  
                                       
              Finalas            
                                       
              1949-09-11 KKI stadionas, Kaunas 6000            
              Inkaras Kaunas Audiniai Kaunas            
             
Generic football.png
1
Generic football.png
0
           
              Pranas Rajackas (66')            
                                       


Išsamiau apie finalines rungtynes žr. 1949 m. Lietuvos futbolo taurės finalas.

TSRS taurė

„Inkaras“ TSRS taurės turnyre nugalėjo Torpedo Kutaisi komandą (2-2 ir 4-2), bet po to pralaimėjo Zenit Leningrad klubui (0-3).

Šaltiniai

  1. Laikraštis „Tiesa“. // 1949-09-10
  2. Laikraštis „Tiesa“. // 1949-06-29
  3. Algimantas Bertašius. Lietuvos sporto žinynas, T. 2 (1941–1952 m.). – Vilnius, Lietuvos sporto informacijos centras, 1999. // 50 psl.

Autoriai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo autorius bei redaktorius.

Autorius
  • – autorius ir redaktorius – 111% (+6682-2732=3950 wiki spaudos ženklai).
  • Vitas Povilaitis – autorius – 34% (+2049-0=2049 wiki spaudos ženklai).