Lietuvos futbolo taurė 1951 m.

(Europos futbolo duomenų bazė)
Jump to navigation Jump to search
 
1951 m.
Varžybos Lietuvos futbolo taurė
Sezonas Lietuvos aukščiausioji futbolo lyga 1951 m.,
Lietuvos I futbolo lyga 1951 m.,
Lietuvos futbolo taurė 1951 m.
http://almis.sritis.lt/ltualltables.html
http://www.futbolinis.lt/content/competitionstage/667/lt

Varžybos prasidėjo 1951-05-23, baigėsi 1951-08-05.


Turnyre dalyvavo 260 komandų. Taip pat buvo įsteigtas prizas „Už masiškumą“ – tai pereinamoji dovana tam rajonui, kuriame rungtyniauja didžiausias „Kolūkiečio“ draugijos pirminių kolektyvų futbolo komandų skaičius. Prizas atiteko Kupiškio rajonui, delegavusiam daugiausia komandų. Varžybos vyko 3 etapais:

  • I etape buvo rungtyniaujama rajonuose, kur galėjo dalyvauti kolūkių, tarybinių ūkių, įmonių, kariškių ir kitos komandos. Pirmosios žinios „Tiesos“ laikraštyje pasirodė gegužės 23 d.[1] Etapas numatytas baigti iki birželio pradžios, bet rajonų prašymu buvo pratęstas iki birželio 12 d.
  • II etape paaiškėjo sričių ir miestų pajėgiausios ekipos.
  • III etapan pateko 24 komandos – 12 aukščiausiosios lygos dalyvių ir 12 sričių bei didmiesčių finalininkų. Turnyras vyko nuo liepos 15 d. iki rugpjūčio 5 d.[2]

Komandos

Galutiniai komandų pasiekimai
Taurė
Finalas
1/2 finalo
1/4 finalo
1/8 finalo
1/16 finalo

Rajonų etapai

Klaipėdos miestas

Varžėsi 11 ekipų, tarp jų gausiai atstovauti uostininkai.

Aštuntfinalis:

Pirmoji komanda Antroji komanda Rezultatas
Laivų remonto dirbtuvė Klaipėda Prekybos uostas-2 Klaipėda 3-2
Elektrinė Klaipėda Jungų mokykla-2 Klaipėda 5-0
Spartakas Klaipėda Trinyčių kombinatas Klaipėda 6-0


Pusfinalis       Finalas
     
                 
               
Jungų mokykla Klaipėda 7          
Prekybos uostas Klaipėda 0            
         
          Jungų mokykla Klaipėda Dinamo Klaipėda
         
Generic football.png
4
Generic football.png
0
         
               
Dinamo Klaipėda 3            
Energetika Klaipėda 2            
                 


Kretingos rajonas

Turnyre žaidė ~10 komandų.

Kupiškio rajonas

Turnyre žaidė 11 komandų, tarp jų 5 iš kolūkių. Šiam rajonui įteikta taurė „Už masiškumą“ – rajonui, kuris delegavo daugiausia komandų.[3] Pagal popierius, taurė už masiškumą turėjo atitekti Kuršėnų rajonui, bet už pernelyg persistengimą (prirašinėjimą) prizo negavo.


Pusfinalis       Finalas
     
                 
               
         
           
         
          Pirmūno kolūkis Dvariškiai Viesulas-2 Kupiškis
         
Generic football.png
3
Generic football.png
0
         
               
           
           
                 


Kuršėnų rajonas

Oficialiai žaidė 10 komandų, tačiau taurė „Už masiškumą“ neskirta dėl fiktyvių prirašymų.

Panevėžio miestas

Šiaulių miestas

Turnyras vyko „Elnio“ kombinato stadione.


Pusfinalis       Finalas
     
                 
               
Žvaigždė Šiauliai 10          
Gubernija-2 Šiauliai 0            
          1951-06 Elnio kombinato stadionas, Šiauliai
          Žvaigždė Šiauliai Elnias-3 Šiauliai
         
Generic football.png
5
Generic football.png
0
         
               
Elnias-3 Šiauliai 2            
Spartakas-2 Šiauliai 0            
                 


Tauragės rajonas

Turnyre žaidė ~10 komandų.

Ukmergės rajonas

Turnyre žaidė ~10 komandų.

Utenos rajonas

Pusfinalis       Finalas
     
                 
               
Žalgiris Utena 8          
Vienybė Vyžuonos 2            
         
          Žalgiris Utena Moksleivių rinktinė Utena
         
Generic football.png
3
Generic football.png
1
         
               
           
           
                 


Vilkaviškio rajonas

Žaidė 4 komandos.

Sričių etapai

Kauno miestas

Dalyvavo 28 ekipos. KKI pralaimėjo ketvirtfinalyje.[4]


Aštuntfinalis       Ketvirtfinalis       Pusfinalis    
                             
                           
                         
                       
                         
                       
                         
                  pap.  
                    Lima Kaunas 2 5  
                  Žvaigždė-2 Kaunas 2 0  
                         
                       
                         
                       
                         
                         
                             
                           
                         
                       
                         
                       
                         
                     
                    Žvaigždė Kaunas 2  
                  Laimė Kaunas 0  
                         
                       
          Laimė Kaunas 2              
        KKI Kaunas 1              
KKI Kaunas 8                        
ASK Kaunas-2 3                        
                             
              Finalas  
                             
               
              Lima Kaunas Žvaigždė Kaunas  
             
Generic football.png
3
Generic football.png
0
 
               
                             


Kauno sritis

I etape varžėsi 26 komandos.


Šešioliktfinalis       Aštuntfinalis       Ketvirtfinalis       Pusfinalis    
                                       
                                     
Kultūros namai Alytus 17                                  
FK Simnas 1                                
          Kultūros namai Alytus 7                        
        FK Prienai 1                        
                                   
                               
                    Kultūros namai Alytus 5            
                  FK Lazdijai 1            
                                   
                                 
                                   
                                 
                                   
                                 
                                Kultūros namai Alytus 3  
                              Kultūros namai Marijampolė 2  
                                   
                                 
                                   
                                 
                                   
                               
                    Kultūros namai Marijampolė 5            
                  Žalgiris Vilkaviškis 1            
                                   
                                 
                                   
                                 
                                   
                                   
                                       
                                     
                                   
                                 
                                   
                                 
                                   
                               
                                 
                               
                                   
                                 
                                   
                                 
                                   
                                 
                                Žalgiris Jurbarkas 4  
                              Žalgiris Kėdainiai 3  
                                   
                                 
                                   
                                 
                                   
                               
                    Žalgiris Kėdainiai 3            
                  Žalgiris Jonava 1            
                                   
                                 
                                   
                                 
                                   
                                   
                                       
              Finalas            
                                       
              Alytus 1000+            
              Kultūros namai Alytus Žalgiris Jurbarkas            
             
Generic football.png
10
Generic football.png
1
           
                         
                                       


[5] [6]

Klaipėdos sritis

I etape žaidė 54 komandos.


Pusfinalis       Finalas
     
                 
               
Žalgiris Kretinga 2          
FK Telšiai 1 prat.            
         
          Žalgiris Kretinga FK Tauragė
         
Generic football.png
3
Generic football.png
0
         
          (pratęsus rungtynes)
               
           
           
                 


Šiaulių sritis

Turnyre žaidė Šiaulių srities 9 rajonų, Panevėžio ir Šiaulių miestų stipriausios komandos. I etape (rajonų) kovojo 81 komanda (31 iš jų kolūkio). Finaliniame turnyre žaidė 19 komandų. Ketvirtfinalyje pralaimėjo:

Pusfinalis:

Pirmoji komanda Antroji komanda Rezultatas
Elnias-2 Šiauliai Žvaigždė Radviliškis 4-2
Žvaigždė Šiauliai Gubernija Šiauliai 2-1

Vilniaus miestas

Turnyre dalyvavo 16 komandų, jos žaidė „Jaunimo“, „Dinamo“ ir „Saliuto“ stadionuose. Finale žaidę Sparnai Vilnius dar vadinti „Krylja Sovetov“ vardu.

Aštuntfinalis:

Pirmoji komanda Antroji komanda Rezultatas
Elektromechaninis fabrikas Vilnius Dinamo-2 Vilnius 2-1
ASK Vilnius Autoremonto dirbtuvės Vilnius 2-0
Lokomotyvas Vilnius Saliutas-2 Vilnius 2-1


Pusfinalis       Finalas
     
                 
               
Startas Vilnius 2          
Eidukevičiaus odos-avalynės kombinatas Vilnius 1            
          Jaunimo stadionas, Vilnius
          Startas Vilnius Sparnai Vilnius
         
Generic football.png
4
Generic football.png
2
         
          (pratęsus rungtynes)
               
Sparnai Vilnius 1            
Lokomotyvas Vilnius 0            
                 


Vilniaus sritis

I etape žaidė 19 komandų. Vienos iš rungtynių:

Pirmoji komanda Antroji komanda Rezultatas
Saliutas Ukmergė Žalgiris Utena 4-2


Pusfinalis       Finalas
     
                 
               
         
           
         
          Žalgiris Švenčionys Žalgiris Ukmergė
         
Generic football.png
1
Generic football.png
0
         
               
           
           
                 


Pagrindiniai etapai

Šešioliktfinalis       Aštuntfinalis       Ketvirtfinalis       Pusfinalis    
                                       
                                     
                                   
                                 
          Saliutas Ukmergė 1                        
        Audra Klaipėda 6                        
                                   
                               
                    Audra Klaipėda 1            
                  Inkaras Kaunas 4            
                                   
                                 
          Sparnai-Žalgiris Vilnius 0                        
        Inkaras Kaunas 7                        
                                   
                                 
                                Inkaras Kaunas 3  
                              Dinamo Utena 0  
Startas Vilnius +                                  
Žalgiris Kybartai                                
          Startas Vilnius                        
        Dinamo Utena +                        
Kultūros namai Alytus 1                                  
Dinamo Utena 2 prat.                              
                    Dinamo Utena 3            
                  Audiniai Kaunas 0            
FK Jurbarkas 1                                  
Audiniai Kaunas 7       pap.                        
          Audiniai Kaunas 2 3                        
        Elnias-2 Šiauliai 2 0                        
Elnias-2 Šiauliai 3                                  
Lituanika Kaunas 1                                  
                                       
                                     
FK Tauragė 2                                  
Elnias Šiauliai 8       pap.                        
          Elnias Šiauliai 1 3                        
        Dinamo Vilnius 1 2                        
Žalgiris Švenčionys 1                                  
Dinamo Vilnius 5                              
                    Elnias Šiauliai 2            
                  Žvaigždė Kaunas 1            
Žalgiris Kretinga 3                                  
Žalgiris Panevėžys 1                                
          Žalgiris Kretinga 1                        
        Žvaigždė Kaunas 3                        
Žvaigždė Kaunas 6                                  
Žalgiris Ukmergė 0                                
                                Elnias Šiauliai 3  
                              Lima Kaunas 0  
                                   
                                 
          Lima Kaunas +                        
        Saliutas Vilnius                        
                                   
                               
                    Lima Kaunas 2            
                  ASK Kaunas 0            
                                   
                                 
          Žvaigždė Šiauliai 2                        
        ASK Kaunas 6                        
                                   
                                   
                                       
              Finalas            
                                       
              1951-08-05 Dinamo stadionas, Vilnius 2000            
              Inkaras Kaunas Elnias Šiauliai            
             
Generic football.png
2
Generic football.png
0
           
              Jonas Zienius (66'), Romualdas Liutkevičius (81')            
                                       


Išsamiau apie finalines rungtynes žr. 1951 m. Lietuvos futbolo taurės finalas.

TSRS taurė

Kauno „Inkaras“ pralaimėjo Lokomotiv Moskva klubui 0-3 (prat.).

Šaltiniai

  1. Laikraštis „Tiesa“. // 1951-05-23
  2. Algimantas Bertašius. Lietuvos sporto žinynas, T. 2 (1941–1952 m.). – Vilnius, Lietuvos sporto informacijos centras, 1999. // 50 psl.
  3. Gediminas Kalinauskas. „Lietuvos futbolui – 80“ (istorinė apybraiža). – Kaunas, UAB „Rodiklis“, 2003. ISBN 9955-9390-5-2. // 19 p.
  4. Vytas Jančiauskas, Gediminas Kalinauskas, Rimantas Turskis, Liuda Mikutienė. „Lietuvos studentų futbolo raida (1924–2009)“. – Vilniaus pedagoginio universiteto leidykla, Vilnius, 2010. ISBN 978-9955-20-551-7. // 41 p.
  5. Juozas Baniota ir Gediminas Kalinauskas. „Aukso ir gintaro amžiaus aidai“ (istorinė apybraiža). – Kėdainiai, „Spaudvita“, 2009. ISBN 978-9955-637-56-1. // 23 p.
  6. Gediminas Kalinauskas. „Futbolas Sūduvos krašte 1921–2011“. – Marijampolė, leidykla „Piko valanda“, 2011. ISBN 978-609-422-038-8. // 85 p.

Autoriai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo autorius bei redaktorius.

Autorius
  • – autorius ir redaktorius – 100% (+7534-2620=4914 wiki spaudos ženklai).
  • Vitas Povilaitis – autorius – 34% (+2585-0=2585 wiki spaudos ženklai).