Lietuvos futbolo taurė 1974 m.

(Europos futbolo duomenų bazė)
Jump to navigation Jump to search
 
1974 m.
Varžybos Lietuvos futbolo taurė
Sezonas Lietuvos aukščiausioji futbolo lyga 1974 m.,
Lietuvos I futbolo lyga 1974 m.,
Lietuvos II futbolo lyga 1974 m.,
Lietuvos futbolo taurė 1974 m.
http://almis.sritis.lt/ltualltables.html

Varžybos prasidėjo 1974-04-25, baigėsi 1974-08-11.


Komandos į turnyrą pakviestos balandžio 25 d. Varžybos rengtos trimis etapais:[1]

  • I etapas vyko visuose miestuose ir rajonuose, taip pat stambiuose sporto kolektyvuose. Žaisti šiame etape leista įmonių, kolūkių, tarybinių ūkių, įstaigų, aukštųjų mokyklų fakultetų komandoms. I etape kovas pradėjo savo miestuose arba rajonuose ir aukščiausiosios lygos komandos. Etapas vyko iki birželio pabaigos.
  • II etapas vyko zonose iki pusfinalių. Komandos, iškovojusios teisę atstovauti miestui ar rajonui, paskirstytos į 4 zonas (Vilniaus, Kauno, Panevėžio, Klaipėdos). Vilniaus ir Kauno miestai šiose zonose turėjo po 4 komandas (miestų taurių pusfinalininkai), o Klaipėda, Šiauliai ir Panevėžys – po dvi (miestų taurių finalininkai). Į kitą etapą pateko po 4 komandas iš kiekvienos zonos (pusfinalininkai). Etapas sužaistas liepos 13–20 d.
  • III etape kovojo pajėgiausios 16 komandų, varžybos vyko nuo liepos 26 d. iki rugpjūčio 11 d.[2]

Komandos

Galutiniai komandų pasiekimai
Taurė
Finalas
1/2 finalo
1/4 finalo
1/8 finalo

Miestų ir rajonų etapai

Kapsuko rajonas

Varžėsi 10 komandų.


Pusfinalis       Finalas
     
                 
               
         
           
         
          Sūduva Kapsukas Automatai Kapsukas
         
Generic football.png
4
Generic football.png
0
         
               
           
           
                 


Kauno miestas

Ketvirtfinalis       Pusfinalis    
                   
                 
Inkaras Kaunas +              
           
          Inkaras Kaunas  
        Atletas Kaunas  
               
               
                   
                 
Kelininkas Kaunas 2              
Politechnika Kaunas 0          
          Kelininkas Kaunas  
        Banga Kaunas  
               
               
                   
    Finalas  
                   
     
    Inkaras Kaunas Kelininkas Kaunas  
   
Generic football.png
Generic football.png
 
     


Kėdainių rajonas

Pirmoji komanda Antroji komanda Rezultatas
Nevėžis Kėdainiai FK Raseiniai +:–
Nevėžis Kėdainiai Chemikas Kėdainiai +:– [3]

Klaipėdos miestas

Žaidė 10 komandų.


Pusfinalis       Finalas
     
                 
               
Baltija Klaipėda 5          
Granitas Klaipėda 3            
         
          Baltija Klaipėda Atlantas Klaipėda
         
Generic football.png
3
Generic football.png
0
         
               
Atlantas Klaipėda 4            
Interbaltas Klaipėda 1            
                 


Panevėžio miestas

Kovojo 13 komandų.


Pusfinalis       Finalas
     
                 
               
Ekranas Panevėžys 5          
Mokslas Panevėžys 2            
         
          Ekranas Panevėžys Statyba Panevėžys
         
Generic football.png
1
Generic football.png
0
         
          (pratęsus rungtynes)
               
Statyba Panevėžys 4            
Elektronas Panevėžys 0            
                 


Šiaulių miestas

Žaidė 6 komandos.


Ketvirtfinalis       Pusfinalis    
                   
                 
               
           
          Statybininkas Šiauliai 4  
        Elnias Šiauliai 2  
Elnias Šiauliai 5              
Metalas Šiauliai 2              
                   
                 
               
           
          Tauras Šiauliai 4  
        Logika Šiauliai 1  
Logika Šiauliai 2              
VJSM Šiauliai 0              
                   
    Finalas  
                   
    Šiauliai  
    Statybininkas Šiauliai Tauras Šiauliai  
   
Generic football.png
1
Generic football.png
0
 
     


Vilniaus miestas

Žaidė 15 komandų.

I etapas

Pirmoji komanda Antroji komanda Rezultatas
Žalgiris Naujoji Vilnia Elektronas Vilnius 6-0
Elfa Vilnius Batas Vilnius 2-0
Startas Vilnius Lokomotyvas Vilnius 8-2
Popieriaus gamykla Naujieji Verkiai Vilma Vilnius 2-2

II etapas

Etapą įveikė:

Zonų etapai

Kauno zona

I etapas

Pirmoji komanda Antroji komanda Rezultatas
Kelininkas Kaunas FK Kaišiadorys 12-0
Inkaras Kaunas FK Lazdijai 8-1
Sveikata Kybartai Atletas Kaunas +:–

II etapas

Pirmoji komanda Antroji komanda Rezultatas
Statyba Jonava Sūduva Kapsukas 0-5
Inkaras Kaunas Dainava Alytus 1-1 (baud. 5-2)
Kelininkas Kaunas Sveikata Kybartai +:–
Banga Kaunas Nevėžis Kėdainiai 3-4

Klaipėdos zona

I etapas

Pirmoji komanda Antroji komanda Rezultatas
Impulsas Telšiai Atlantas-2 Klaipėda 3-2 (prat.)
Cementas Naujoji Akmenė MSMV Skuodas 6-4 (prat.)
Pamarys Šilutė FK Neringa (pergalė)
Tauras Tauragė FK Jurbarkas 3-0

II etapas

Pirmoji komanda Antroji komanda Rezultatas
Baltija Klaipėda Minija Kretinga 5-1
Impulsas Telšiai Kooperatininkas Plungė 0-1
Atmosfera Mažeikiai Tauras Tauragė +:–
Cementas Naujoji Akmenė Pamarys Šilutė +:–

Panevėžio zona

I etapas

Pirmoji komanda Antroji komanda Rezultatas
Trikotažas Utena TSO Rokiškis +:–[4]
Tauras Šiauliai Keramikas Daugėliai 9-1

II etapas

Pirmoji komanda Antroji komanda Rezultatas
Trikotažas Utena Tauras Šiauliai 1-4
Puntukas Anykščiai Statybininkas Šiauliai 1-11
Žėrutis Radviliškis Ekranas Panevėžys 1-1 (baud. 4-5)

Statyba Panevėžys etapą įveikė be kovos.

Vilniaus zona

I etapas

Pirmoji komanda Antroji komanda Rezultatas
Kaitra Lentvaris Era Vilnius 0-3
Modulis Pabradė FK Varėna 2-0

II etapas

Pirmoji komanda Antroji komanda Rezultatas
Era Vilnius Jaunystė Širvintos 3-2
Aušra Vilnius Pažanga Vilnius 3-1
ŽŪT Buivydiškės Vienybė Ukmergė 0-7
Modulis Pabradė Žalgiris Naujoji Vilnia 2-0

Pagrindiniai etapai

Aštuntfinalis       Ketvirtfinalis       Pusfinalis    
                             
                           
Modulis Pabradė 1                        
Cementas Naujoji Akmenė 2                      
          Cementas Naujoji Akmenė 1              
        Statybininkas Šiauliai 4              
Atmosfera Mažeikiai 1                        
Statybininkas Šiauliai 2                    
                    Statybininkas Šiauliai 3  
                  Vienybė Ukmergė 2  
Baltija Klaipėda 1                        
Vienybė Ukmergė 2                      
          Vienybė Ukmergė 4              
        Nevėžis Kėdainiai 3 prat.              
Nevėžis Kėdainiai 1                        
Ekranas Panevėžys 0                        
                             
                           
Inkaras Kaunas 2                        
Tauras Šiauliai 1 prat.                      
          Inkaras Kaunas 0              
        Kelininkas Kaunas 1              
Statyba Panevėžys 0                        
Kelininkas Kaunas 2                    
                    Kelininkas Kaunas 1  
                  Sūduva Kapsukas 0  
Sūduva Kapsukas 3                        
Kooperatininkas Plungė 1                      
          Sūduva Kapsukas 2              
        Aušra Vilnius 1              
Era Vilnius 0                        
Aušra Vilnius 6                        
                             
              Finalas  
                             
              1974-08-11 Statybininko stadionas, Šiauliai 4000  
              Statybininkas Šiauliai Kelininkas Kaunas  
             
Generic football.png
2
Generic football.png
1
 
              Valerijus Kromanas (20'), Algimantas Mirauskas (48') Vytautas Lydeka (60')  
                             


[5]

Išsamiau apie finalines rungtynes žr. 1974 m. Lietuvos futbolo taurės finalas.

TSRS kolektyvų taurė

„Statybininkas“ pirmame etape 1-1 sužaidė su Dinamo Kisinev komanda, bet pakartotines rungtynes pralaimėjo 1-2 (prat.).

Šaltiniai

  1. Laikraštis „Tiesa“. // 1974-04-25
  2. Algimantas Bertašius. Lietuvos sporto žinynas, T. 8 (1973–1976 m.). – Vilnius, Lietuvos sporto informacijos centras, 2002. // 73 psl.
  3. Juozas Baniota ir Gediminas Kalinauskas. „Aukso ir gintaro amžiaus aidai“ (istorinė apybraiža). – Kėdainiai, „Spaudvita“, 2009. ISBN 978-9955-637-56-1. // 89 p.
  4. Gediminas Kalinauskas. „Ąžuolo šaknys“ (istorinė apybraiža). – Utena, leidykla „Indra“, 2007. ISBN 978-9955-676-55-3. // 91 p.
  5. Gediminas Kalinauskas. „Futbolas Sūduvos krašte 1921–2011“. – Marijampolė, leidykla „Piko valanda“, 2011. ISBN 978-609-422-038-8. // 185 p.

Autoriai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo autorius bei redaktorius.

Autorius
  • Vitas Povilaitis – autorius – 80% (+4904-0=4904 wiki spaudos ženklai).
  • – autorius ir redaktorius – 70% (+4319-3093=1226 wiki spaudos ženklai).