Lietuvos futbolo taurė 1980 m.

(Europos futbolo duomenų bazė)
Jump to navigation Jump to search
 
1980 m.
Varžybos Lietuvos futbolo taurė
Sezonas Lietuvos aukščiausioji futbolo lyga 1980 m.,
Lietuvos I futbolo lyga 1980 m.,
Lietuvos II futbolo lyga 1980 m.,
Lietuvos futbolo taurė 1980 m.
http://almis.sritis.lt/ltualltables.html
http://www.futbolinis.lt/content/competitionstage/1731/lt

Varžybos prasidėjo 1980-05-06, baigėsi 1980-08-17.


Turnyre dalyvavo per 250 ekipų. Komandos į varžybas pakviestos gegužės 6 d. nurodant, kad gali dalyvauti įmonių, įstaigų, ūkių ir visų kūno kultūros kolektyvų ekipos. Turnyras vyko trimis etapais ir truko tris su puse mėnesio:[1]

  • I etapas vyko stambiuose kolektyvuose ir rajonuose gegužę ir birželį;
  • II etapas surengtas 7 miestuose ir 3 zonose, o vyko nuo birželio 29 d. iki liepos 14 d. Jame dalyvavo visos komandos, žaidžiančios aukščiausiojoje lygoje, ir rajonų taurių laimėtojai;
  • III etape varžėsi 18 stipriausių komandų – po 2 iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio miestų bei Kapsuko, Kėdainių ir Telšių zonų bei po 1 komandą iš Alytaus ir Kapsuko miestų. Jos žaidė nuo liepos 19 iki rugpjūčio 17 d.[2]

Komandos

Galutiniai komandų pasiekimai
Taurė
Finalas
1/2 finalo
1/4 finalo
1/8 finalo
1/16 finalo

Rajonų etapai

Turnyras nevyko Pasvalio ir Šalčininkų rajonuose.[3]

Akmenės rajonas

Žaidė 16 komandų:

  1. TSO Akmenė (tarpkolūkinės statybos organizacijos komanda)

Anykščių rajonas

Žaidė 11 komandų:

  1. Automobilistas Anykščiai

Jonavos rajonas

Dalyvavo 16 komandų.

Jurbarko rajonas

Varžėsi 12 komandų:

  1. Gegužės 1-osios kolūkis Jurbarkai

Kaišiadorių rajonas

Kovojo 5 komandos:

  1. Paukštynas Kaišiadorys

Kapsuko rajonas

Dalyvavo 7 komandos.


Pusfinalis       Finalas
     
                 
               
         
           
         
          Tarybų Lietuva Kalvarija Žemūktechnika Kapsukas
         
Generic football.png
4
Generic football.png
1
         
               
           
           
                 


Klaipėdos rajonas

  1. SMK Gargždai

Kretingos rajonas

Kovojo 6 komandos:

  1. Minija Kretinga

Kupiškio rajonas

Dalyvavo 6 komandos:

  1. Jaunystė Kupiškis

Lazdijų rajonas

Žaidė 5 komandos:

  1. Dainava Veisiejai

Molėtų rajonas

Kovojo 6 komandos:

  1. Statybininkas Molėtai

Pakruojo rajonas

Žaidė 14 komandų.


Pusfinalis       Finalas
     
                 
               
         
           
         
          Automobilistas Pakruojis Vidurinė mokykla Pakruojis
         
Generic football.png
3
Generic football.png
1
         
               
           
           
                 


Panevėžio rajonas

Kovojo 14 komandų.

Prienų rajonas

Dalyvavo 6 kolektyvai:

  1. Sparnai Prienai

Rokiškio rajonas

Žaidė 10 komandų:

  1. Sūrių gamykla Rokiškis

Šakių rajonas

Dalyvavo 6 ekipos:

  1. Technika Šakiai

Šilalės rajonas

Kovojo 7 komandos.


Pusfinalis       Finalas
     
                 
               
         
           
         
          Kooperatyvas Šilalė Autokelių valdyba Šilalė
         
Generic football.png
6
Generic football.png
0
         
               
           
           
                 


Širvintų rajonas

Žaidė 11 komandų:

  1. Širvinta Širvintos

Švenčionių rajonas

Kovojo 5 ekipos.


Pusfinalis       Finalas
     
                 
               
         
           
         
          Modulis Pabradė Žeimena Pabradė
         
Generic football.png
3
Generic football.png
0
         
               
           
           
                 


Tauragės rajonas

Žaidė 16 komandų:

  1. Tauras Tauragė

Telšių rajonas

Dalyvavo 6 komandos:

  1. Impulsas Telšiai

Trakų rajonas

  1. Kaitra Lentvaris

Ukmergės rajonas

Žaidė 20 komandų:

  1. Vienybė Ukmergė

Utenos rajonas

Kovojo 6 komandos:

  1. Melioratorius Utena

Vilkaviškio rajonas

  1. Sveikata Kybartai

Zarasų rajonas

  1. TSO Zarasai

Zonų etapai

Alytaus miestas

Kovojo 8 komandos.


Pusfinalis       Finalas
     
                 
               
         
           
         
          Dainava Alytus Mašinų gamykla Alytus
         
Generic football.png
3
Generic football.png
1
         
               
           
           
                 


Kapsuko miestas

Turnyre žaidė 10 komandų.[4]


Aštuntfinalis       Ketvirtfinalis       Pusfinalis    
                             
                           
                         
                       
                         
                       
                         
                     
                    Sūduva Kapsukas +  
                     
                         
                       
                         
                       
                         
                         
                             
                           
                         
                       
          Vairas Kapsukas +              
                       
                         
                     
                    Vairas Kapsukas 1  
                  Jaunystė Kapsukas 0 prat.  
Jaunystė Kapsukas 3                        
Automatai Kapsukas 1                      
          Jaunystė Kapsukas 3              
        TSO Kapsukas 1 prat.              
TSO Kaupsukas 5                        
Viltis Kapsukas 2                        
                             
              Finalas  
                             
               
              Sūduva Kapsukas Vairas Kapsukas  
             
Generic football.png
4
Generic football.png
1
 
               
                             


Kapsuko zona

Aštuntfinalis       Ketvirtfinalis       Pusfinalis    
                             
                           
Sparnai Prienai 2                        
TSO Veisiejai 4                      
          TSO Veisiejai              
        Širvinta Vilkaviškis              
Širvinta Vilkaviškis +                        
                     
                    TSO Veisiejai 4  
                  Technika Šakiai 1  
Technika Šakiai 2                        
Rajonas Kaunas 1                      
          Technika Šakiai              
                       
                         
                         
                             
                           
Gegužės 1-oji Jurbarkai +                        
                       
          Gegužės 1-oji Jurbarkai +              
        Tarybų Lietuva Kalvarija              
Tarybų Lietuva Kalvarija +                        
FK Varėna                    
                    Gegužės 1-oji Jurbarkai 0  
                  Kaitra Lentvaris 5  
Paukštynas Kaišiadorys 2                        
FK Druskininkai 1                      
          Paukštynas Kaišiadorys              
        Kaitra Lentvaris              
Kaitra Lentvaris +                        
                         
                             
              Finalas  
                             
               
              TSO Veisiejai Kaitra Lentvaris  
             
Generic football.png
Generic football.png
 
               
                             


Finalas nežaistas, kadangi abi komandos pateko į baigiamąjį etapą.

Kauno miestas

Žaidė 11 komandų.


Ketvirtfinalis       Pusfinalis    
                   
                 
               
           
          Kelininkas Kaunas 3  
  11 m     Atletas Kaunas 2  
Atletas Kaunas 1 6              
Fortūna Kaunas 1 5              
                   
                 
Politechnika Kaunas 4              
Kotonas Kaunas 1       11 m  
          Banga Kaunas 1 ?  
        Politechnika Kaunas 1 ?  
               
               
                   
    Finalas  
                   
     
    Kelininkas Kaunas Banga Kaunas  
   
Generic football.png
(pergalė)
Generic football.png
 
     


Kėdainių zona

Aštuntfinalis       Ketvirtfinalis       Pusfinalis    
                             
                           
Melioratorius Utena 2                        
Banga Ignalina 0                      
          Melioratorius Utena 1              
        Modulis Pabradė 0              
Modulis Pabradė +                        
                     
                    Melioratorius Utena 2  
                  Nevėžis Kėdainiai 4  
Statybininkas Molėtai 2                        
Sūrių gamykla Rokiškis 0                      
          Statyba Molėtai 0              
        Nevėžis Kėdainiai 5              
Automobilistas Pakruojis 1                        
Nevėžis Kėdainiai 4                        
                             
                           
TSO Zarasai +                        
Rajonas Pasvalys                      
          TSO Zarasai 0              
        Statyba Jonava 3              
Statyba Jonava +                        
                     
                    Statyba Jonava 2  
                  Vienybė Ukmergė 0  
Vienybė Ukmergė                        
                       
          Vienybė Ukmergė 4              
        Automobilistas Anykščiai 2              
Automobilistas Anykščiai +                        
                         
                             
              Finalas  
                             
               
              Nevėžis Kėdainiai Statyba Jonava  
             
Generic football.png
Generic football.png
 
               
                             


[5]

Finalinės rungtynės nežaistos, kadangi abi finalininkės pateko į baigiamąjį etapą. Kai kurie šaltiniai nurodo, kad Pakruojo komanda buvo Vairas Pakruojis.[6]

Klaipėdos miestas

Žaidė 12 komandų.


Pusfinalis       Finalas
     
                 
               
         
           
         
          Meridianas Klaipėda Granitas Klaipėda
         
Generic football.png
1
Generic football.png
0
         
               
           
           
                 


Panevėžio miestas

Žaidė 14 komandų.


Pusfinalis       Finalas
     
                 
               
         
           
         
          Ekranas Panevėžys Statyba Panevėžys
         
Generic football.png
8
Generic football.png
0
         
               
           
           
                 


Šiaulių miestas

Žaidė 6 komandos.


Pusfinalis       Finalas
     
                 
               
         
           
         
          Pedagogas Šiauliai Elnias Šiauliai
         
Generic football.png
4
Generic football.png
0
         
               
           
           
                 


Telšių zona

Aštuntfinalis       Ketvirtfinalis       Pusfinalis    
                             
                           
Pamarys Šilutė 3                        
FK Neringa 1                      
          Pamarys Šilutė 0              
        Kooperatininkas Plungė 2              
Kooperatininkas Plungė 3                        
FK Skuodas 1                    
                    Kooperatininkas Plungė 3  
                  Banga Gargždai 0  
Banga Gargždai 2                        
FK Palanga 0                      
          Banga Gargždai 1              
        Minija Kretinga 0              
Minija Kretinga 6                        
Kooperatyvas Šilalė 1                        
                             
                           
Tauras Tauragė                        
                       
          Tauras Tauragė              
        Impulsas Telšiai              
Impulsas Telšiai 5                        
Dubysa Kelmė 0                    
                    Tauras Tauragė 5  
                  TSO Akmenė 0  
TSO Akmenė +                        
                       
          TSO Akmenė              
        Technika Radviliškis              
Technika Radviliškis +                        
                         
                             
              Finalas  
                             
               
              Kooperatininkas Plungė Tauras Tauragė  
             
Generic football.png
Generic football.png
 
               
                             


Finalas nežaistas, kadangi abidvi komandos pateko į baigiamąjį etapą.

Vilniaus miestas

Pusfinalis       Finalas
     
                 
               
         
           
         
          Pažanga Vilnius Aušra Vilnius
         
Generic football.png
8
Generic football.png
0
         
               
           
           
                 


Pagrindiniai etapai

Šešioliktfinalis       Aštuntfinalis       Ketvirtfinalis       Pusfinalis    
                                       
                                     
TSO Veisiejai 1                                  
Sūduva Kapsukas 3                                
          Sūduva Kapsukas 0                        
        Pažanga Vilnius 1                        
                                   
                               
                    Pažanga Vilnius 1            
                  Kelininkas Kaunas 2            
                                   
                                 
          Kaitra Lentvaris 1                        
        Kelininkas Kaunas 3                        
                                   
                                 
                                Kelininkas Kaunas 3  
                              Nevėžis Kėdainiai 1  
                                   
                                 
          Statyba Panevėžys 1                        
        Elnias Šiauliai 3                        
                                   
                  11 m            
                    Elnias Šiauliai 2 4            
                  Nevėžis Kėdainiai 2 5            
                                   
                                 
          Nevėžis Kėdainiai 12                        
        Meridianas Klaipėda 1                        
                                   
                                   
                                       
                                     
                                   
                                 
          Statyba Jonava 0                        
        Aušra Vilnius 3                        
                                   
                               
                    Aušra Vilnius 1            
                  Granitas Klaipėda 2 prat.            
                                   
                                 
          Granitas Klaipėda 4                        
        Dainava Alytus 0                        
                                   
                                 
                                Granitas Klaipėda 0  
                              Banga Kaunas 2  
                                   
                                 
          Tauras Tauragė 2                        
  11 m     Kooperatininkas Plungė 1                        
Pedagogas Šiauliai 1 4                                  
Kooperatininkas Plungė 1 5                              
                    Tauras Tauragė 0            
                  Banga Kaunas 2            
                                   
                                 
          Banga Kaunas 1                        
        Ekranas Panevėžys 0 prat.                        
                                   
                                   
                                       
              Finalas            
                                       
              1980-08-17 Sporto kombinato stadionas, Kaunas 4500            
              Kelininkas Kaunas Banga Kaunas            
             
Generic football.png
3
Generic football.png
1
           
              Julius Kvedaras (44', 76', 83') Stasys Rapalis (12' 11 m)            
                                       


Išsamiau apie finalines rungtynes žr. 1980 m. Lietuvos futbolo taurės finalas.

TSRS kolektyvų taurė

Taurės laimėtojas „Kelininkas“ TSRS kūno kultūros kolektyvų taurės turnyre namie rugsėjo 20 d. žaidė su Maskvos taurės laimėtoju Spartak klubnaa Moskva komanda, kurią įveikė 3-1. Po savaitės lietuviai svečiuose 1-2 pralaimėjo Baltika Narva ekipai.

Šaltiniai

  1. Laikraštis „Tiesa“. // 1980-05-06
  2. Algimantas Bertašius. Lietuvos sporto žinynas, T. 9 (1977–1980 m.). – Vilnius, Lietuvos sporto informacijos centras, 2003. // 69 psl.
  3. Laikraštis „Tiesa“. // 1981-05-12
  4. Gediminas Kalinauskas. „Futbolas Sūduvos krašte 1921–2011“. – Marijampolė, leidykla „Piko valanda“, 2011. ISBN 978-609-422-038-8. // 223 p.
  5. Gediminas Kalinauskas. „Ąžuolo šaknys“ (istorinė apybraiža). – Utena, leidykla „Indra“, 2007. ISBN 978-9955-676-55-3. // 106 p.
  6. Juozas Baniota ir Gediminas Kalinauskas. „Aukso ir gintaro amžiaus aidai“ (istorinė apybraiža). – Kėdainiai, „Spaudvita“, 2009. ISBN 978-9955-637-56-1. // 99 p.

Autoriai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo autorius bei redaktorius.

Autorius
  • Vitas Povilaitis – autorius – 100% (+8804-0=8804 wiki spaudos ženklai).
  • – autorius ir redaktorius – 37% (+3284-3299=-15 wiki spaudos ženklai).