Lietuvos futbolo taurė 1957 m.

(Europos futbolo duomenų bazė)
Jump to navigation Jump to search
 
1957 m.
Varžybos Lietuvos futbolo taurė
Sezonas Lietuvos aukščiausioji futbolo lyga 1957 m.,
Lietuvos I futbolo lyga 1957 m.,
Lietuvos II futbolo lyga 1957 m.,
Lietuvos futbolo taurė 1957 m.
http://almis.sritis.lt/ltualltables.html

Varžybos prasidėjo 1957-05-10, baigėsi 1957-08-25.


Turnyre žaidė 343 komandos – rekordinis skaičius.[1] Pirmą kartą pajėgiausios ekipos kovas pradėjo jau pirmajame etape kartu su savo miestų ir rajonų kolektyvais. Varžybos vyko nuo gegužės 10 d. iki rugpjūčio 25 d.[2] Turnyras vyko dviem pagrindiniais etapais:

  • I etapo varžybos vyko miestuose ir rajonuose. Rajonuose jos baigtos birželį, o miestuose – liepą. Pirmą kartą rajonų ir miestų turnyruose startavo ir aukščiausiosios lygos komandos;
  • II etape dalyvavo miestų ir rajonų taurių laimėtojai.

Komandos

Galutiniai komandų pasiekimai
Taurė
Finalas
1/2 finalo
1/4 finalo

Rajonų etapai

Kapsuko miestas

Dalyvavo 8 komandos. Finalas:

Pirmoji komanda Antroji komanda Rezultatas
Cukraus fabrikas Kapsukas SM Kapsukas 3-2

Kauno miestas

Rungtyniavo 49 komandos. KPI Kaunas iškrito pradiniuose etapuose.

Pirmoji komanda Antroji komanda Rezultatas
Priekalas Kaunas ATK Kaunas 4-1


Ketvirtfinalis       Pusfinalis    
                   
                 
Inkaras Kaunas 3              
Keturi komunarai Kaunas 1          
          Inkaras Kaunas 4  
        KKI Kaunas 1  
KKI Kaunas 3              
Sparta Kaunas 1              
                   
                 
Lima Kaunas 2-2              
Liteksas Kaunas 1-0          
          Liteksas Kaunas  
        Raudonasis spalis Kaunas  
               
               
                   
    Finalas  
                   
    1957-07-10 Kaunas  
    Inkaras Kaunas Liteksas Kaunas  
   
Generic football.png
2
Generic football.png
0
 
     


Panevėžio miestas

Pusfinalis       Finalas
     
                 
               
         
           
          Panevėžys
          MSK Panevėžys Cukraus fabrikas Panevėžys
         
Generic football.png
1
Generic football.png
2
         
               
           
           
                 


MSK užprotestavo rezultatą, protestas patenkintas ir MSK toliau atstovavo miestą taurės turnyre.

Plungės rajonas

  1. Linų audiniai Plungė

Šiaulių miestas

Pusfinalis       Finalas
     
                 
               
Elnias Šiauliai 14          
Dviračių gamykla Šiauliai 0            
         
          Elnias Šiauliai Gubernija Šiauliai
         
Generic football.png
Generic football.png
         
               
Gubernija Šiauliai 3            
Lokomotyvas Šiauliai 2            
                 


Trakų rajonas

  1. Kaitra Lentvaris

Ukmergės rajonas

Varžėsi 10 komandų, nugalėtojas gavo rajoninio laikraščio „Tarybinis kelias“ taurę.


Pusfinalis       Finalas
     
                 
               
         
           
          1957-06-02
          PK Ukmergė MAK Ukmergė
         
Generic football.png
1
Generic football.png
0
         
               
           
           
                 


Vilniaus miestas

Varžėsi 27 įmonių, įstaigų, mokyklų ir sporto draugijų ekipos. Čia kovojo ir šalies A klasės komandos.


Pusfinalis       Finalas
     
                 
               
Raudonoji žvaigždė Vilnius 4          
Lokomotyvas Vilnius 0            
          1957-07-04 Jaunimo stadionas, Vilnius
          Raudonoji žvaigždė Vilnius Elfa Vilnius
         
Generic football.png
1
Generic football.png
0
         
               
Elfa Vilnius 7            
Žalgirio gamykla Vilnius 1            
                 


Zonų etapai

Antrajame etape startavo 91 komanda. Bent po 2 rungtynes zonų etape laimėjo Lentvario, Utenos, Zarasų, Naujosios Vilnios, Tauragės komandos, bent po 1 rungtynes – Jonavos, Kuršėnų, Užvenčio, Joniškio, Žagarės, Mažeikių, Radviliškio, Priekulės rajonų ir Klaipėdos miesto komandos.

Be kovos pasitraukė:

Pirmoji komanda Antroji komanda Rezultatas
Kaitra Lentvaris FK Pabradė 5-1
Nemunas Zarasai Rajonas Švenčionėliai 3-0
Linų audiniai Plungė FK Skuodas 7-1
FK Varėna FK Daugai 3-2
FK Šakiai FK Naumiestis 5-0
FK Kalvarija FK Jieznas 7-0
Jonavos komanda FK Ariogala 11-1
MSK Panevėžys Rajonas Troškūnai 16-0
PK Ukmergė FK Ramygala ?-?
Pirmoji komanda Antroji komanda Rezultatas
Nemunas Kavarskas Nemunas Rokiškis 4-1
Žalgiris Naujoji Vilnia FK Drusininkai 7-1
Maistas Tauragė FK Salantai 4-2
Nemunas Kretinga FK Seda 8-0
FK Pagėgiai Nemunas Jurbarkas 6-1
FK Priekulė FK Palanga 3-2
FK Vabalninkas FK Pasvalys 2-1
FK Šeduva FK Pandėlys +:–
FK Joniškėlis Rajonas Panevėžys +:–
FK Biržai FK Obeliai +:–
FK Anykščiai FK Dusetos +:–
FK Žagarė FK Kelmė +:–
Pirmoji komanda Antroji komanda Rezultatas
Elnias Šiauliai FK Žagarė 6-0
Mastis Telšiai Linų audiniai Plungė 2-1

1/64 finalo

Pirmoji komanda Antroji komanda Rezultatas
Nemunas Utena FK Dūkštas 6-1
Cukraus fabrikas Kapsukas Lazdijų komanda 9-1

1/32 finalo

Pirmoji komanda Antroji komanda Rezultatas
Nemunas Utena FK Švenčionys +:–
Nemunas Kėdainiai Nemunas Kupiškis 3-0 [3]
Cukraus fabrikas Kapsukas Nemunas Kazlų Rūda 7-3 [4]
Inkaras Kaunas Komanda Prienai ?-?
Motoras Naujoji Vilnia Raudonoji žvaigždė Vilnius 3-2 (prat.)

Pagrindiniai etapai

Šešioliktfinalis:

Pirmoji komanda Antroji komanda Rezultatas
FK Užventis FK Joniškis 1-0
Sparta Radviliškis FK Mažeikiai 4-0
Jonavos komanda X komanda +:–


Šešioliktfinalis       Aštuntfinalis       Ketvirtfinalis       Pusfinalis    
                                       
                                     
RPK Vilkaviškis 0-0 prat.                                  
Cukraus fabrikas Kapsukas 4-6                                
          RPK Vilkaviškis                        
                                 
                                   
                               
                    RPK Vilkaviškis 0            
                  Inkaras Kaunas 3            
                                   
                                 
          Nemunas Kretinga 0                        
        Inkaras Kaunas 2                        
                                   
                                 
                                Inkaras Kaunas 0  
                              Elnias Šiauliai 1  
                                   
                                 
          Švyturys Klaipėda (1956)                        
                                 
                                   
                               
                    Švyturys Klaipėda (1956) 1            
                  Elnias Šiauliai 3            
                                   
                                 
          Elnias Šiauliai                        
                                 
                                   
                                   
                                       
                                     
                                   
                                 
          Maistas Tauragė                        
                                 
                                   
                               
                    Maistas Tauragė 3            
                  MAK Ukmergė 0            
MAK Ukmergė 2                                  
Kaitra Lentvaris 0                                
          MAK Ukmergė 1                        
        Motoras Naujoji Vilnia 0                        
Motoras Naujoji Vilnia 4                                  
Nemunas Utena 3                                
                                Maistas Tauragė 0  
                              MSK Panevėžys 1  
Nemunas Kėdainiai +                                  
FK Vabalninkas       pap.                        
          Nemunas Kėdainiai 1 8                        
        Nemunas Kavarskas 1 1                        
                                   
                               
                    Nemunas Kėdainiai 2            
                  MSK Panevėžys 4            
MSK Panevėžys 7                                  
FK Anykščiai 3                                
          MSK Panevėžys 4                        
  pap.     FK Biržai 1                        
FK Biržai 3 5                                  
FK Joniškėlis 3 1                                  
                                       
              Finalas            
                                       
              1957-08-25 Žalgirio stadionas, Šiauliai 5000            
              Elnias Šiauliai MSK Panevėžys            
             
Generic football.png
2
Generic football.png
0
           
              Algirdas Griškonis (23'), Romualdas Prikockis (88')            
                                       


Išsamiau apie finalines rungtynes žr. 1957 m. Lietuvos futbolo taurės finalas.

TSRS kolektyvų taurė

„Tiesos“ taurės laimėtojas rugpjūčio 22 d. Leningrade kovojo su miesto taurės laimėtoju dėl TSRS taurės – „Elnias“ pralaimėjo Leningrado optinės mechanikos gamyklai 2-3.[5]

Šaltiniai

  1. Laikraštis „Tiesa“. // 1957-08-25
  2. Algimantas Bertašius. Lietuvos sporto žinynas, T. 4 (1957–1960 m.). – Vilnius, Lietuvos sporto informacijos centras, 2000. // 49 psl.
  3. Juozas Baniota ir Gediminas Kalinauskas. „Aukso ir gintaro amžiaus aidai“ (istorinė apybraiža). – Kėdainiai, „Spaudvita“, 2009. ISBN 978-9955-637-56-1. // 38 p.
  4. Gediminas Kalinauskas. „Futbolas Sūduvos krašte 1921–2011“. – Marijampolė, leidykla „Piko valanda“, 2011. ISBN 978-609-422-038-8. // 108 p.
  5. Gediminas Kalinauskas. „Lietuvos futbolui – 80“ (istorinė apybraiža). – Kaunas, UAB „Rodiklis“, 2003. ISBN 9955-9390-5-2. // 20 p.

Autoriai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo autorius bei redaktorius.

Autorius
  • Vitas Povilaitis – autorius – 83% (+5047-0=5047 wiki spaudos ženklai).
  • – autorius ir redaktorius – 61% (+3728-2704=1024 wiki spaudos ženklai).