Lietuvos futbolo taurė 1968 m.

(Europos futbolo duomenų bazė)
Jump to navigation Jump to search
 
1968 m.
Varžybos Lietuvos futbolo taurė
Sezonas Lietuvos aukščiausioji futbolo lyga 1968 m.,
Lietuvos I futbolo lyga 1968 m.,
Lietuvos II futbolo lyga 1968 m.,
Lietuvos III futbolo lyga 1968 m.,
Lietuvos futbolo taurė 1968 m.
http://almis.sritis.lt/ltualltables.html

Varžybos prasidėjo 1968-06-22, baigėsi 1968-08-13.


Komandos į turnyrą pakviestos birželio 22 d. Turnyras rengtas siekiant vystyti futbolo masiškumą, kelti komandų žaidimo lygį, išaiškinti stipriausias rajonų, miestų ir respublikos komandas. Iš viso žaidė per 600 komandų.[1] Tai buvo TSRS kolektyvų futbolo taurės turnyro dalis – LTSR taurės laimėtojas įgijo teisę žaisti visasąjunginiame turnyre. Varžybos vyko trimis etapais:[2]

  • I etapas vyko stambiuose sporto kolektyvuose ir rajonuose. Dalyvauti leista visoms įmonių, kolūkių, tarybinių ūkių, įstaigų, įmonių cechų ir skyrių, aukštųjų mokyklų fakultetų komandoms. Varžyboms vadovavo kolektyvų ir rajonų sporto tarybos. Etapas turėjo baigtis iki liepos 1 d. Į II etapą rajonas turėjo teisę deleguoti komandą tik tuo atveju, jeigu rajone įvyko taurės turnyras.
  • II etapas apėmė varžybas miestuose ir zonose, jų nugalėtojai išaiškėjo iki liepos 15 d. Miestuose varžybas rengė miestų sporto tarybos. Rajonų turnyrų nugalėtojai buvo suskirstyti į 9 zonas, joms vadovavo miestų, kuriais pavadintos zonos, sporto tarybos:
    • 1. Kretingos zona – Kretinga (rajono varžybose dalyvavo ir Palangos miesto turnyro nugalėtojas), Klaipėdos rajonas (kartu su Nida), Šilutė, Skuodas, Plungė;
    • 2. Telšių zona – Mažeikiai, Telšiai, Akmenė, Šiaulių rajonas, Kelmė;
    • 3. Radviliškio zona – Joniškis, Radviliškis, Pakruojis, Pasvalys, Panevėžio rajonas;
    • 4. Anykščių zona – Biržai, Kupiškis, Rokiškis, Zarasai, Anykščiai;
    • 5. Ukmergės zona – Utena, Ignalina, Švenčionys, Molėtai, Ukmergė;
    • 6. Tauragės zona – Šilalė, Tauragė, Raseiniai, Jurbarkas;
    • 7. Kėdainių zona – Kėdainiai, Jonava, Kaišiadorys, Kauno rajonas, Prienai;
    • 8. Varėnos zona – Širvintos, Vilniaus rajonas, Trakai, Eišiškės, Varėna (kartu su Druskininkais);
    • 9. Kapsuko zona – Šakiai, Vilkaviškis, Kapsukas, Alytus, Lazdijai.
  • III etapas buvo respublikinis, jis vyko nuo liepos 20 d. iki rugpjūčio 13 d.[3] Jame dalyvavo aukščiausiosios lygos komandos, 9 zonų nugalėtojos, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio miestų nugalėtojai, Kauno ir Vilniaus miestų finalininkai. Pirmą kartą „Tiesos“ taurės istorijoje į pusfinalį nepateko nė viena Kauno komanda.

Komandos

Galutiniai komandų pasiekimai
Taurė
Finalas
1/2 finalo
1/4 finalo
1/8 finalo
1/16 finalo

Rajonų etapai

Akmenės rajonas

Žaidė 6 komandos.


Ketvirtfinalis       Pusfinalis    
                   
                 
               
           
          SMK Akmenė 5  
        Profesinė technikos mokykla Viekšniai 1  
               
               
                   
                 
Daukanto kolūkis Papilė 7              
Vidurinė mokykla Papilė 0          
          Daukanto kolūkis Papilė 2  
        TŪ Agluonai 1  
               
               
                   
    Finalas  
                   
     
    SMK Akmenė Daukanto kolūkis Papilė  
   
Generic football.png
4
Generic football.png
2
 
     


Kapsuko rajonas

Žaidė keliolika komandų.

  1. Orija Kalvarija [4]

Kauno rajonas

Kėdainių rajonas

Dalyvavo 7 komandos.

  1. Chemikas-2 Kėdainiai

Kupiškio rajonas

Radviliškio rajonas

Žaidė keliolika komandų.

Telšių rajonas

Žaidė keliolika komandų.

Miestų ir zonų etapai

Varžybos vyko sklandžiau nei rajonų etapuose.

1 zona

  1. Minija Kretinga

2 zona

  1. Mastis Telšiai

3 zona

  1. Technika Radviliškis

4 zona

  1. Nemunas Kupiškis

5 zona

Pusfinalis       Finalas
     
                 
               
         
           
         
          Baldininkas Ukmergė Modulis Pabradė
         
Generic football.png
4
Generic football.png
2
         
               
           
           
                 


Kadangi iš varžybų iškrito Vienybė Ukmergė, nuspręsta sudaryti miesto rinktinę, kur pateko 6 „Vienybės“ žaidėjai. Afera paaiškėjo tik turnyro pusfinalyje.

6 zona

  1. Tauras Tauragė

7 zona

Pusfinalis       Finalas
     
                 
               
         
           
         
          Chemikas Kėdainiai Vairas Prienai
         
Generic football.png
3
Generic football.png
0
         
               
           
           
                 

[5]

8 zona

  1. Vairas Varėna

9 zona

Ketvirtfinalis       Pusfinalis    
                   
                 
Orija Kalvarija 3              
Metalas Vilkaviškis 0          
          Orija Kalvarija 3  
        Zanavykas Šakiai 2  
               
               
                   
                 
               
           
             
           
               
               
                   
    Finalas  
                   
     
    Orija Kalvarija Dainava Alytus  
   
Generic football.png
3
Generic football.png
1
 
     


Kauno miestas

  1. Kotonas Kaunas
  2. Vimpelas Kaunas

Klaipėdos miestas

Pusfinalis       Finalas
     
                 
               
         
           
         
          Maistas Klaipėda Baltija Klaipėda
         
Generic football.png
4
Generic football.png
0
         
               
           
           
                 


Panevėžio miestas

  1. Atmosfera Panevėžys

Šiaulių miestas

Pusfinalis       Finalas
     
                 
               
Tauras Šiauliai 4          
Elnias-2 Šiauliai 3            
         
          Tauras Šiauliai MSK Sakalas Šiauliai
         
Generic football.png
2
Generic football.png
0
         
               
MSK Sakalas Šiauliai 5            
Remonto mechaninės dirbtuvės Šiauliai 2            
                 


Vilniaus miestas


Pusfinalis       Finalas
     
                 
               
         
           
         
          Pažanga Vilnius Kaitra Lentvaris
         
Generic football.png
5
Generic football.png
0
         
               
           
           
                 


Pagrindiniai etapai

Šešioliktfinalis       Aštuntfinalis       Ketvirtfinalis       Pusfinalis    
                                       
                                     
Orija Kalvarija 0                                  
Atletas Kaunas 4                                
          Atletas Kaunas +                        
        Elnias Šiauliai                        
Atmosfera Panevėžys                                  
Elnias Šiauliai +                              
                    Atletas Kaunas 1            
                  Nevėžis Kėdainiai 3            
Kotonas Kaunas 0                                  
Nevėžis Kėdainiai 1                                
          Nevėžis Kėdainiai 3                        
        Mastis Telšiai 0                        
Mastis Telšiai 4                                  
Linų audiniai Plungė 1                                
                                Nevėžis Kėdainiai 2  
                              Saliutas Vilnius 1  
Chemikas Kėdainiai 1                                  
Banga Kaunas 2                                
          Banga Kaunas 1                        
        Saliutas Vilnius 2                        
Vairas Varėna 0                                  
Saliutas Vilnius 6                              
                    Saliutas Vilnius 3            
                  Žalgiris Naujoji Vilnia 1            
Vimpelas Kaunas 0                                  
Žalgiris Naujoji Vilnia 1                                
          Žalgiris Naujoji Vilnia 1                        
        Minija Kretinga 0                        
Minija-2 Kretinga 0                                  
Minija Kretinga 1                                  
                                       
                                     
Maistas Klaipėda 0                                  
Statybininkas Šiauliai 3                                
          Statybininkas Šiauliai 1                        
        Lima Kaunas 2                        
Nemunas Kupiškis 0                                  
Lima Kaunas 2                              
                    Lima Kaunas 1            
                  Pažanga Vilnius 2            
Pažanga Vilnius 1                                  
Autoparkas Kaunas 0                                
          Pažanga Vilnius 2                        
        Technika Radviliškis 0                        
Technika Radviliškis 3                                  
Statyba Panevėžys 2                                
                                Pažanga Vilnius +  
                              Baldininkas Ukmergė  
Kaitra Lentvaris 0                                  
Inkaras Kaunas 3                                
          Inkaras Kaunas 4                        
        Tauras Tauragė 0                        
Tauras Tauragė 1                                  
Granitas Klaipėda 0                              
                    Inkaras Kaunas 0            
                  Baldininkas Ukmergė 2 prat.            
Baldininkas Ukmergė 7                                  
Politechnika Kaunas 5 prat.                                
          Baldininkas Ukmergė 8                        
        Tauras Šiauliai 1                        
Tauras Šiauliai 2                                  
Sūduva Kapsukas 1                                  
                                       
              Finalas            
                                       
              1968-08-13 Miesto stadionas, Kėdainiai 4000            
              Nevėžis Kėdainiai Pažanga Vilnius            
             
Generic football.png
6
Generic football.png
0
           
              Vidmantas Juška (23'), Bronius Dambrauskas (37'), Valentinas Voščevas (50', 59'), Jonas Staniulis (58'), Alfredas Linkevičius (65')            
                                       


[6]

„Atmosferos“ ir „Elnio“ rungtynėse (2-1) Panevėžio komandoje žaidė 2 neregistruoti futbolininkai, todėl pergalė anuliuota ir priskirta Šiaulių komandai.

„Pažangos“ ir „Baldininko“ rungtynės baigėsi 0-1, tačiau vilniečiai rezultatą užprotestavo, kadangi „Baldininko“ komandoje žaidė ir futbolininkai iš Vienybė Ukmergė klubo.[7] Nutarta rungtynes peržaisti, bet ukmergiškiams neatvykus, jiems buvo įskaitytas techninis pralaimėjimas.[8]

Išsamiau apie finalines rungtynes žr. 1968 m. Lietuvos futbolo taurės finalas.

TSRS kolektyvų taurė

„Nevėžio“ komanda šešioliktfinalyje įveikė Sputnik Minsk ekipą 1-0, bet aštuntfinalyje pralaimėjo Zara Artemovsk ekipai 1-2.

Šaltiniai

  1. Laikraštis „Tiesa“. // 1968-08-13
  2. Laikraštis „Tiesa“. // 1968-06-22
  3. Algimantas Bertašius. Lietuvos sporto žinynas, T. 6 (1965–1968 m.). – Vilnius, Lietuvos sporto informacijos centras, 2001. // 65 psl.
  4. Gediminas Kalinauskas. „Futbolas Sūduvos krašte 1921–2011“. – Marijampolė, leidykla „Piko valanda“, 2011. ISBN 978-609-422-038-8. // 157 p.
  5. Gediminas Kalinauskas. „Ąžuolo šaknys“ (istorinė apybraiža). – Utena, leidykla „Indra“, 2007. ISBN 978-9955-676-55-3. // 78 p.
  6. Juozas Baniota ir Gediminas Kalinauskas. „Aukso ir gintaro amžiaus aidai“ (istorinė apybraiža). – Kėdainiai, „Spaudvita“, 2009. ISBN 978-9955-637-56-1. // 193 p.
  7. Gediminas Kalinauskas. „Ąžuolo šaknys“ (istorinė apybraiža). – Utena, leidykla „Indra“, 2007. ISBN 978-9955-676-55-3. // 79 p.
  8. Vytautas Saulis ir Gediminas Kalinauskas. „Lietuvos futbolas, 1922–1997 m.“ (istorinė apybraiža). – Vilnius, „Diemedis“, 1997. ISBN 9986-23-034-9. // 138 p.

Autoriai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo autorius bei redaktorius.

Autorius
  • – autorius ir redaktorius – 82% (+6426-3425=3001 wiki spaudos ženklai).
  • Vitas Povilaitis – autorius – 62% (+4848-0=4848 wiki spaudos ženklai).