Lietuvos futbolo taurė 1958 m.

(Europos futbolo duomenų bazė)
Jump to navigation Jump to search
 
1958 m.
Varžybos Lietuvos futbolo taurė
Sezonas Lietuvos aukščiausioji futbolo lyga 1958 m.,
Lietuvos I futbolo lyga 1958 m.,
Lietuvos II futbolo lyga 1958 m.,
Lietuvos III futbolo lyga 1958 m.,
Lietuvos futbolo taurė 1958 m.
http://almis.sritis.lt/ltualltables.html

Varžybos prasidėjo 1958-06-15, baigėsi 1958-08-31.


Varžybos vyko nuo birželio 15 d. [1] iki rugpjūčio 31 d., jose dalyvavo ~300 komandų.[2] Pirmoji informacija laikraštyje „Tiesa“ pasirodė birželio 20 d., varžybose taikyta griežta taisyklė – pralaimėjusi komanda netenka teisės žaisti toliau.[3] Turnyras vykdytas dviem etapais:

  • I etapas vyko miestuose ir rajonuose, jame žaidė visos komandos nuo pat aukščiausiosios lygos;
  • II etape kovojo I etapo nugalėtojai, tai buvo respublikinis etapas.

Komandos

Galutiniai komandų pasiekimai
Taurė
Finalas
1/2 finalo
1/4 finalo
1/8 finalo
1/16 finalo
1/32 finalo
1/64 finalo

Rajonų etapas

Akmenės rajonas

  1. Statybininkas Akmenė

Alytaus rajonas

  1. Ūkmašina Alytus

Anykščių rajonas

  1. Nemunas Anykščiai

Ariogalos rajonas

  1. FK Ariogala

Biržų rajonas

  1. Siūlas Biržai

Daugų rajonas

Dotnuvos rajonas

  1. FK Dotnuva

Druskininkų miestas

  1. FK Druskininkai

Dūkšto rajonas

  1. Aukštaičių kraštas Salakas (kolūkio komanda, dar vadinta Nemunas Dūkštas vardu)

Dusetų rajonas

Eišiškių rajonas

  1. FK Eišiškės

Ignalinos rajonas

Jiezno rajonas

Jonavos rajonas

  1. Žalgiris Jonava

Joniškėlio rajonas

  1. Nemunas Joniškėlis

Joniškio rajonas

Žaidė 12 komandų:

  1. Nemunas Joniškis

Jurbarko rajonas

Žaidė 5 komandos.


Pusfinalis       Finalas
     
                 
               
Linas Jurbarkas 4          
Nemunas X 3            
         
          Linas Jurbarkas Darbo rezervai Viešvilė
         
Generic football.png
(pergalė)
Generic football.png
         
               
           
           
                 


Kaišiadorių rajonas

Kalvarijos rajonas

  1. Nemunas Kalvarija

Kapsuko rajonas

Kovojo 6 komandos.


Ketvirtfinalis       Pusfinalis    
                   
                 
Cukraus fabrikas Kapsukas 7              
CF-2 Kapsukas 5          
          Cukraus fabrikas Kapsukas 4  
        N dalinys Kapsukas 1  
               
               
                   
                 
               
           
          Kupolas Kapsukas 8  
        TKRD Kapsukas 3  
TKRD Kapsukas 8              
SM Kapsukas 1              
                   
    Finalas  
                   
     
    Cukraus fabrikas Kapsukas Kupolas Kapsukas  
   
Generic football.png
3
Generic football.png
1
 
     


[4]

Kauno miestas

Iš viso kovojo 36 komandos. I etape žaidė 20 ekipų. Į kitą etapą, be kitų komandų, pateko ir futbolo teisėjų komanda. II etape kovas pradėjo 16 komandų, tarp jų ir „Gegužės 1-osios“ fabriko komanda ir teisėjų komanda.


Aštuntfinalis       Ketvirtfinalis       Pusfinalis    
                             
                           
Audiniai Kaunas 7                        
Silva Kaunas 0                      
          Audiniai Kaunas 3              
        Sveikata Kaunas 1              
Sveikata Kaunas 5                        
Metalas Kaunas 2                    
                    Audiniai Kaunas 2  
                  Keturi komunarai Kaunas 7  
Keturi komunarai Kaunas 3                        
Inkaras Kaunas 2 prat.                      
          Keturi komunarai Kaunas 3              
        Futbolo teisėjai Kaunas 2 prat.              
Futbolo teisėjai Kaunas 2                        
KPI Kaunas 1                        
                             
                           
Gegužės 1-oji Kaunas 3                        
Raudonasis spalis Kaunas 0                      
          Gegužės 1-oji Kaunas 3              
        Lima Kaunas 2              
Lima Kaunas 7                        
Liteksas Kaunas 2                    
                    Gegužės 1-oji Kaunas 0-0 prat.  
                  Pakaita Kaunas 1-4  
Pakaita Kaunas 2                        
MSK Kaunas 1                      
          Pakaita Kaunas 4              
        Kotonas Kaunas 1              
Kotonas Kaunas +                        
KKI Kaunas                        
                             
              Finalas  
                             
               
              Keturi komunarai Kaunas Gegužės 1-oji Kaunas  
             
Generic football.png
2
Generic football.png
1
 
               
                             


Kauno rajonas

  1. Rajonas Kaunas

Kazlų Rūdos rajonas

  1. Nemunas Kazlų Rūda

Kėdainių rajonas

  1. Nemunas Kėdainiai (pagrindiniame turnyre dar minimas kaip MMS Kėdainiai arba VŪV Kėdainiai)

Kelmės rajonas

  1. Kooperatininkas Kelmė (dar minimas Nemunas Kelmė vardu)

Kybartų rajonas

  1. Nemunas Kybartai

Klaipėdos miestas

Klaipėdos rajonas

Kovarsko rajonas

  1. Nemunas Kavarskas

Kretingos rajonas

  1. Melioratorius Kretinga

Kupiškio rajonas

  1. VŪV Kupiškis

Kuršėnų rajonas

  1. Nemunas Kuršėnai

Lazdijų rajonas

Linkuvos rajonas

  1. Nemunas Žeimelis

Mažeikių rajonas

  1. Nemunas Mažeikiai

Molėtų rajonas

Naujosios Vilnios rajonas

Naumiesčio rajonas

  1. Nemunas Naumiestis

Nemenčinės rajonas

Obelių rajonas

Pabradės rajonas

  1. FK Pabradė

Pagėgių rajonas

  1. Nemunas Pagėgiai

Pakruojo rajonas

Palangos miestas

  1. Žalgiris Palanga

Pandėlio rajonas

Panevėžio miestas

  1. MSK Panevėžys

Panevėžio rajonas

Pasvalio rajonas

  1. Statybininkas Pasvalys

Plungės rajonas

  1. Linų audiniai Plungė

Priekulės rajonas

  1. Vingis Priekulė

Prienų rajonas

  1. Nemunas Prienai

Radviliškio rajonas

  1. Lokomotyvas Radviliškis

Ramygalos rajonas

Raseinių rajonas

  1. Nemunas Raseiniai

Rietavo rajonas

  1. Nemunas Rietavas

Rokiškio rajonas

  1. Nemunas Rokiškis

Salantų rajonas

  1. Nemunas Salantai

Sedos rajonas

Simno rajonas

  1. Nemunas Simnas

Skaudvilės rajonas

Skuodo rajonas

  1. Nemunas Skuodas

Šakių rajonas

  1. Nemunas Šakiai

Šalčininkų rajonas

Šeduvos rajonas

  1. Nemunas Šeduva

Šiaulių miestas

Pusfinalis       Finalas
     
                 
               
         
           
         
          Elnias Šiauliai Statybininkas Šiauliai
         
Generic football.png
1
Generic football.png
0
         
               
           
           
                 


Šiaulių rajonas

Šilalės rajonas

Šilutės rajonas

  1. Nemunas Šilutė

Širvintų rajonas

Švenčionėlių rajonas

Švenčionių rajonas

  1. Nemunas Švenčionys

Tauragės rajonas

  1. MSK Tauragė

Telšių rajonas

  1. Mastis Telšiai

Tytuvėnų rajonas

  1. FK Tytuvėnai

Trakų rajonas

  1. Kaitra Lentvaris

Troškūnų rajonas

  1. Nemunas Troškūnai

Ukmergės rajonas

Turnyre žaidė 17 komandų:

  1. BK Ukmergė

„Tiesos“ redakcija rajonui skyrė prizą „Už masiškumą“ – kaip rajonui, kuriame žaidė daugiausia komandų.

Utenos rajonas

Žaidė 4 komandos.


Pusfinalis       Finalas
     
                 
               
Nemunas Utena 5          
2-oji vidurinė mokykla Utena 2            
         
          Nemunas Utena SM Utena
         
Generic football.png
4
Generic football.png
3
         
               
SM Utena 6            
Saulės spindulys X 1            
                 

[5]

Užvenčio rajonas

  1. FK Užventis

Vabalninko rajonas

Varėnos rajonas

  1. Nemunas Varėna

Varnių rajonas

  1. FK Varniai

Veisiejų rajonas

  1. Nemunas Veisiejai

Vievio rajonas

  1. Nemunas Vievis

Vilkaviškio rajonas

  1. VŪV Vilkaviškis

Vilkijos rajonas

  1. Kooperatyvas Vilkija

Vilniaus miestas

Kovas pradėjo 32 komandos.


Pusfinalis       Finalas
     
                 
               
         
           
         
          Spartakas-2 Vilnius Raudonoji žvaigždė Vilnius
         
Generic football.png
2
Generic football.png
1
         
               
           
           
                 


Vilniaus rajonas

  1. Popieriaus fabrikas Verkiai

Zarasų rajonas

  1. Nemunas Zarasai

Žagarės rajonas

  1. Kooperatyvas Žagarė

1 /64 finalo

Pirmoji komanda Antroji komanda Rezultatas
PF Verkiai Nemunas Raseiniai 6-1
Nemunas Kėdainiai FK Dotnuva +:–
Nemunas Kavarskas Nemunas Rokiškis 2-0
MSK Panevėžys Nemunas Šeduva 11-1
Nemunas Priekulė Nemunas Rietavas 4-3
Nemunas Šilutė FK Varniai +:–
MSK Tauragė Nemunas Pagėgiai 3-1
Linas Jurbarkas Kooperatyvas Vilkija 3-1
Žalgiris Palanga Nemunas Skuodas 3-1
Statybininkas Akmenė FK Užventis +:–
FK Šakiai FK Ariogala +:–
Nemunas Kelmė Nemunas Kuršėnai 2-5

1/32 finalo

Pirmoji komanda Antroji komanda Rezultatas
Nemunas Utena Nemunas Švenčionys +:–
Kaitra Lentvaris FK Pabradė 7-2
Nemunas Vievis Spartakas-2 Vilnius 1-9
FK Druskininkai FK Eišiškės 3-1
VŪV Kupiškis Nemunas Anykščiai 4-1
PF Verkiai Nemunas Kėdainiai 1-3
RK Žagarė Elnias Šiauliai 0-11
Nemunas Kavarskas MSK Panevėžys 2-12
Vingis Priekulė Nemunas Šilutė 5-1
MSK Tauragė Linas Jurbarkas 3-0
Nemunas Salantai Linų audiniai Plungė 0-9
Nemunas Joniškis FK Tytuvėnai +:–
Nemunas Mažeikiai Nemunas Žeimelis 2-1
Ūkmašina Alytus Nemunas Naumiestis 5-1
FK Jonava Rajonas Kaunas +:–
CF Kapsukas Nemunas Veisiejai 19-0
VŪV Vilkaviškis Nemunas Kalvarija 3-2 (prat.)
Nemunas Prienai Keturi komunarai Kaunas (pralaimėjimas)

Pagrindiniai etapai

Kupiškio komanda laimėjo prieš Kėdainius 3-2 (prat.), tačiau rungtynėse žaidė tuomet KKI Kaunas studijavęs Rimgaudas Simaška, todėl Kupiškio ekipai įskaitytas techninis pralaimėjimas.[6]


Šešioliktfinalis       Aštuntfinalis       Ketvirtfinalis       Pusfinalis    
                                       
                                     
Nemunas Utena 6                                  
Kaitra Lentvaris 0                                
          Nemunas Utena +                        
        Nemunas Zarasai                        
Nemunas Zarasai 9                                  
Aukštaičių kraštas Salakas 1                              
                    Nemunas Utena 1            
                  Spartakas-2 Vilnius 3            
Spartakas-2 Vilnius 11                                  
Nemunas Varėna 2                                
          Spartakas-2 Vilnius 5                        
        BK Ukmergė 0                        
BK Ukmergė 3                                  
FK Druskininkai 0                                
                                Spartakas-2 Vilnius 4  
                              Elnias Šiauliai 0  
VŪV Kupiškis 0                                  
Nemunas Kėdainiai 3                                
          Nemunas Kėdainiai 0                        
        Elnias Šiauliai 1                        
Lokomotyvas Radviliškis 1                                  
Elnias Šiauliai 5                              
                    Elnias Šiauliai 4            
                  MSK Panevėžys 2            
Siūlas Biržai 8                                  
Nemunas Troškūnai 1                                
          Nemunas Biržai 1                        
        MSK Panevėžys 8                        
Nemunas Joniškėlis 1                                  
MSK Panevėžys 8                                  
                                       
                                     
Nemunas Priekulė 1                                  
MSK Tauragė 4                                
          MSK Tauragė 0                        
        Linų audiniai Plungė 5                        
Nemunas Simnas 1                                  
Linų audiniai Plungė 6                              
                    Linų audiniai Plungė 1            
                  Melioratorius Kretinga 2 prat.            
Mastis Telšiai 1                                  
Melioratorius Kretinga 4                                
          Melioratorius Kretinga 7                        
        Nemunas Joniškis 2                        
Nemunas Joniškis 3                                  
Nemunas Mažeikiai 2                                
                                Melioratorius Kretinga 4  
                              Cukraus fabrikas Kapsukas 3  
Ūkmašina Alytus 4                                  
Žalgiris Jonava 2                                
          Ūkmašina Alytus 0                        
        Cukraus fabrikas Kapsukas 1                        
Nemunas Šakiai 2                                  
Cukraus fabrikas Kapsukas 8                              
                    Cukraus fabrikas Kapsukas 3            
                  Nemunas Kybartai 1            
VŪV Vilkaviškis 6                                  
Nemunas Kazlų Rūda 2                                
          VŪV Vilkaviškis 2                        
        Nemunas Kybartai 3                        
Nemunas Kybartai 3                                  
Keturi komunarai Kaunas 2                                  
                                       
              Finalas            
                                       
              1958-08-31 Miesto stadionas, Kretinga 7000            
              Spartakas-2 Vilnius Melioratorius Kretinga            
             
Generic football.png
5
Generic football.png
3
           
              Georgij Ciburevkin (3'), Zigmas Laukaitis (76'), Zenonas Ganusauskas (88', 104'), Romualdas Dambrauskas (119') Algimantas Lučinavičius (7', 50'), Stasys Brazauskas (17')            
              (pratęsus rungtynes)            
                                       


Išsamiau apie finalines rungtynes žr. 1958 m. Lietuvos futbolo taurės finalas.

TSRS kolektyvų taurė

TSRS klubinių komandų taurės turnyre spartakiečiai žaidė sėkmingai ir pasiekė pusfinalį. Iš pradžių pavyko 2-1 (prat.) RVR Riga komandą, po to taip pat išvykoje 3-1 palaužti Krasnyj metallist Ashabad žaidėjai. Maskvoje pusfinalyje teko 0-1 nusileisti Dinamo 19 soveta Moskva atstovams, kurie vėliau tapo taurės laimėtojais.

Šaltiniai

  1. Algimantas Bertašius. Lietuvos sporto žinynas, T. 4 (1957–1960 m.). – Vilnius, Lietuvos sporto informacijos centras, 2000. // 49 psl.
  2. Laikraštis „Tiesa“. // 1958-08-31
  3. Laikraštis „Tiesa“. // 1958-06-20
  4. Gediminas Kalinauskas. „Futbolas Sūduvos krašte 1921–2011“. – Marijampolė, leidykla „Piko valanda“, 2011. ISBN 978-609-422-038-8. // 112 p.
  5. Gediminas Kalinauskas. „Ąžuolo šaknys“ (istorinė apybraiža). – Utena, leidykla „Indra“, 2007. ISBN 978-9955-676-55-3. // 57 p.
  6. Juozas Baniota ir Gediminas Kalinauskas. „Aukso ir gintaro amžiaus aidai“ (istorinė apybraiža). – Kėdainiai, „Spaudvita“, 2009. ISBN 978-9955-637-56-1. // 39 p.

Autoriai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo autorius bei redaktorius.

Autorius
  • – autorius ir redaktorius – 81% (+9500-4654=4846 wiki spaudos ženklai).
  • Vitas Povilaitis – autorius – 59% (+6864-0=6864 wiki spaudos ženklai).