Lietuvos futbolo taurė 1971 m.

(Europos futbolo duomenų bazė)
Jump to navigation Jump to search
 
1971 m.
Varžybos Lietuvos futbolo taurė
Sezonas Lietuvos aukščiausioji futbolo lyga 1971 m.,
Lietuvos I futbolo lyga 1971 m.,
Lietuvos II futbolo lyga 1971 m.,
Lietuvos III futbolo lyga 1971 m.,
Lietuvos futbolo taurė 1971 m.
http://almis.sritis.lt/ltualltables.html

Varžybos prasidėjo 1971-06-13, baigėsi 1971-08-29.


Komandos į turnyrą pakviestos birželio 13 d., turnyre iš viso žaidė 423 ekipos. Kaip ir ankstesniais metais, varžybos rengtos keliais etapais, bet turnyro formatas šiek tiek buvo pakeistas: [1]

  • I etape (miestų ir rajonų turnyruose) į kovą stojo visos LTSR komandos, nepaisant to, kurioje lygoje jos žaidžia (anksčiau pajėgiausios komandos prisijungdavo vėlesniuose etapuose). Varžybas rengė miestų ir rajonų sporto komitetai, etapas baigėsi liepos 11 d.
  • II etapas vyko 4 zonose, į jį pateko Vilniaus ir Kauno taurių pusfinalininkai, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio taurių finalininkai bei visų rajonų taurių nugalėtojai – iš viso 58 komandos. Varžybas rengė Kauno, Klaipėdos, Panevėžio ir Vilniaus miestų sporto komitetai (po 14–15 komandų zonoje), jos vyko iki zoninių pusfinalių, etapas baigėsi liepos 22 d.
  • III etape susikovė 4 zonų pusfinalininkai, etapas vyko nuo rugpjūčio 4 iki rugpjūčio 29 d.[2] Kitaip nei I ir II etapuose, kur po lygiųjų ir pratęsimo buvo mušami 11 m baudiniai, III etape buvo žaidžiamos pakartotinės rungtynės kitą dieną, o joms pasibaigus lygiosiomis tada jau buvo mušami 11 m baudiniai.

Komandos

Galutiniai komandų pasiekimai
Taurė
Finalas
1/2 finalo
1/4 finalo
1/8 finalo

Miestų ir rajonų etapai

Akmenės rajonas

Kovojo 6 komandos.


Pusfinalis       Finalas
     
                 
               
         
           
         
          Cementas Naujoji Akmenė Koklininkas Viekšniai
         
Generic football.png
5
Generic football.png
1
         
               
           
           
                 


Alytaus rajonas

Žaidė 4 komandos.


Pusfinalis       Finalas
     
                 
               
Dainava Alytus 3          
Dzūkija Simnas 1            
         
          Dainava Alytus Alytis Alytus
         
Generic football.png
2
Generic football.png
1
         
               
Alytis Alytus 4            
Pirmūnas Butrimonys 1 prat.            
                 


Kauno miestas

Kovojo 12 komandų. Atletas Kaunas ir Politechnika Kaunas žaisti atsisakė.


Pusfinalis       Finalas
     
                 
               
         
           
         
          Banga Kaunas Vimpelas Kaunas
         
Generic football.png
4
Generic football.png
0
         
               
           
           
                 


Pusfinaliuose pralaimėjo Inkaras Kaunas ir Lima Kaunas.

Kėdainių rajonas

Žaidė 4 komandos.


Pusfinalis       Finalas
     
                 
               
Nevėžis Kėdainiai 5          
Melioratorius Kėdainiai 0            
         
          Nevėžis Kėdainiai Žvaigždė Kėdainiai
         
Generic football.png
5
Generic football.png
3
         
               
Žvaigždė Kėdainiai 4            
Chemikas Kėdainiai 2            
                 

[3]

Klaipėdos miestas

Dalyvavo 8 komandos.


Pusfinalis       Finalas
     
                 
               
Baltija Klaipėda 5          
Maistas Klaipėda 0            
         
          Baltija Klaipėda Granitas Klaipėda
         
Generic football.png
2
Generic football.png
1
         
               
Granitas Klaipėda 6            
Automobilistas Klaipėda 0            
                 


Kretingos rajonas

Žaidė 4 komandos.


Pusfinalis       Finalas
     
                 
               
Minija Kretinga 6          
Gintaras Palanga 1            
         
          Minija Kretinga TŪ Kurmaičiai
         
Generic football.png
0
Generic football.png
0
         
          (pratęsus rungtynes)
         
         
Generic football.png
2
Generic football.png
1
         
               
TŪ Kurmaičiai 1            
Salanta Salantai 0            
                 


Panevėžio miestas

Kovojo 4 ekipos.


Pusfinalis       Finalas
     
                 
               
         
           
         
          Statyba Panevėžys Ekranas Panevėžys
         
Generic football.png
2
Generic football.png
1
         
               
           
           
                 


Šiaulių miestas

Pusfinalis       Finalas
     
                 
               
         
           
         
          Statybininkas Šiauliai Tauras Šiauliai
         
Generic football.png
1
Generic football.png
1
         
          11 m baudinių serija
         
Generic football.pngGeneric football.pngGeneric football.pngGeneric football.pngGeneric football.png ?
? Generic football.pngGeneric football.pngGeneric football.pngGeneric football.pngGeneric football.png
               
           
           
                 


Finale 11 m baudinių seriją laimėjo „Statybininkas“.

Ukmergės rajonas

Pusfinalis       Finalas
     
                 
               
         
           
         
          Vienybė Ukmergė Baldininkas Ukmergė
         
Generic football.png
5
Generic football.png
0
         
               
           
           
                 


Vilniaus miestas

Žaidė 17 komandų.


Pusfinalis       Finalas
     
                 
               
Pažanga Vilnius 2          
Žalgiris Naujoji Vilnia 1            
         
          Pažanga Vilnius Startas Vilnius
         
Generic football.png
8
Generic football.png
1
         
               
Startas Vilnius 1            
Lokomotyvas Vilnius 0            
                 


Zonų etapai

Šiame etape kovojo 58 komandos, suskirstytos į 4 teritorines zonas. Čia kovos vyko dviejuose etapuose, iki pusfinalių – į tolesnį etapą pateko po 4 komandas iš kiekvienos zonos. Burtai suskirstyti turnyro pradžioje. [4]

Kauno zona Klaipėdos zona Panevėžio zona Vilniaus zona
  1. Prienų rajonas
  2. Kauno miestas III
  3. Kėdainių rajonas
  4. Kauno miestas I
  5. Kaišiadorių rajonas
  6. Kauno miestas II
  7. Raseinių rajonas
  8. Šakių rajonas
  9. Vilkaviškio rajonas
  10. Kauno miestas IV
  11. Lazdijų rajonas
  12. Kapsuko rajonas
  13. Kauno rajonas
  14. Jonavos rajonas
  15. Alytaus rajonas
  1. Kretingos rajonas
  2. Tauragės rajonas
  3. Kelmės rajonas
  4. Skuodo rajonas
  5. Klaipėdos miestas I
  6. Klaipėdos rajonas
  7. Plungės rajonas
  8. Klaipėdos miestas II
  9. Šilutės rajonas
  10. Telšių rajonas
  11. Jurbarko rajonas
  12. Mažeikių rajonas
  13. Akmenės rajonas
  14. Šilalės rajonas
  1. Kupiškio rajonas
  2. Šiaulių rajonas
  3. Anykščių rajonas
  4. Panevėžio miestas I
  5. Joniškio rajonas
  6. Radviliškio rajonas
  7. Panevėžio miestas II
  8. Pakruojo rajonas
  9. Šiaulių miestas I
  10. Biržų rajonas
  11. Panevėžio rajonas
  12. Pasvalio rajonas
  13. Šiaulių miestas II
  14. Utenos rajonas
  15. Rokiškio rajonas
  1. Širvintų rajonas
  2. Vilniaus miestas III
  3. Varėnos rajonas
  4. Eišiškių rajonas
  5. Švenčionių rajonas
  6. Molėtų rajonas
  7. Ignalinos rajonas
  8. Zarasų rajonas
  9. Ukmergės rajonas
  10. Vilniaus miestas IV
  11. Vilniaus rajonas
  12. Vilniaus miestas I
  13. Trakų rajonas
  14. Vilniaus miestas II

Kauno zona

Žaidė 15 komandų.

I etapas

Pirmoji komanda Antroji komanda Rezultatas
Drobė Kaunas ATK Prienai 3-0
Nevėžis Kėdainiai Banga Kaunas 3-1
Inkaras Kaunas Metalas Vilkaviškis ?-? (baud. ?-?)

II etapas

Pirmoji komanda Antroji komanda Rezultatas
Drobė Kaunas Nevėžis Kėdainiai 0-1 (prat.)
Inkaras Kaunas Sūduva Kapsukas +:–

Klaipėdos zona

Žaidė 14 komandų.

I etapas

Pirmoji komanda Antroji komanda Rezultatas
Elektra Mažeikiai Cementas Naujoji Akmenė +:–

II etapas

Pirmoji komanda Antroji komanda Rezultatas
Tauras Tauragė Minija Kretinga 2-1
Baltija Klaipėda Kooperatininkas Plungė 6-2
Granitas Klaipėda Mastis Telšiai +:–
Elektra Mažeikiai FK Šilalė +:–

Panevėžio zona

Kovojo 15 komandų.

I etapas

Pirmoji komanda Antroji komanda Rezultatas
Statyba Panevėžys FK Anykščiai 6-2

II etapas

Pirmoji komanda Antroji komanda Rezultatas
Statyba Panevėžys FK Kupiškis 4-0
Ekranas Panevėžys Sidabra Joniškis 10-2
Tauras Šiauliai FK Rokiškis 3-2
Statybininkas Šiauliai FK Liūdynė +:–

Vilniaus zona

Varžėsi 14 komandų:

I etapas

Pirmoji komanda Antroji komanda Rezultatas
Pažanga Vilnius FK Trakai +:–
Žalgiris Naujoji Vilnia FK Varėna 8-1
Vienybė Ukmergė FK Zarasai 12-2

II etapas

Pirmoji komanda Antroji komanda Rezultatas
Pažanga Vilnius FK Ignalina 3-1
Žalgiris Naujoji Vilnia Jaunystė Širvintos 2-0
Vienybė Ukmergė Lokomotyvas Vilnius +:–
FK Švenčionys Startas Naujoji Vilnia

Pagrindiniai etapai

Aštuntfinalis       Ketvirtfinalis       Pusfinalis    
                             
                           
Baltija Klaipėda 1                        
Pažanga Vilnius 3                      
          Pažanga Vilnius 6              
        Vienybė Ukmergė 4 prat.              
Vienybė Ukmergė 3                        
Vimpelas Kaunas 1                    
                    Pažanga Vilnius 3  
                  Dainava Alytus 0  
Nevėžis Kėdainiai 5                        
Tauras Tauragė 1                      
          Nevėžis Kėdainiai 0              
        Dainava Alytus 1              
Dainava Alytus 1                        
Tauras Šiauliai 0                        
                             
                           
Statybininkas Šiauliai 5                        
Granitas Klaipėda 1                      
          Statybininkas Šiauliai 1              
  pap.     Statyba Panevėžys 3              
Statyba Panevėžys 1 4                        
Ekranas Panevėžys 1 0                    
                    Statyba Panevėžys 4  
                  Elektra Mažeikiai 0  
Žalgiris Naujoji Vilnia 3                        
Inkaras Kaunas 0                      
          Žalgiris Naujoji Vilnia 1              
        Elektra Mažeikiai 3 prat.              
Elektra Mažeikiai 2                        
Modulis Pabradė 1                        
                             
              Finalas  
                             
              1971-08-26 Centrinis Žalgirio stadionas, Vilnius 3000  
              Pažanga Vilnius Statyba Panevėžys  
             
Generic football.png
1
Generic football.png
0
 
              Romas Biliūnas (16')  
              1971-08-29 Centrinis stadionas, Panevėžys 6000  
             
Generic football.png
3
Generic football.png
1
 
              Leonardas Žukauskas (45', 46'), Marijanas Michailovskis (80') Algirdas Kunčina (84')  
                             


Išsamiau apie finalines rungtynes žr. 1971 m. Lietuvos futbolo taurės finalas.

TSRS kolektyvų taurė

Turnyro šešioliktfinalyje „Pažanga“ žaidė Rusijoje su Kalitva Belaa Kalitva komanda, kuriai pralaimėjo 1-2 (prat.).

Šaltiniai

  1. Laikraštis „Tiesa“. // 1971-06-13
  2. Algimantas Bertašius. Lietuvos sporto žinynas, T. 7 (1969–1972 m.). – Vilnius, Lietuvos sporto informacijos centras, 2002. // 64 psl.
  3. Juozas Baniota ir Gediminas Kalinauskas. „Aukso ir gintaro amžiaus aidai“ (istorinė apybraiža). – Kėdainiai, „Spaudvita“, 2009. ISBN 978-9955-637-56-1. // 82 p.
  4. Laikraštis „Tiesa“. // 1971-06-13

Autoriai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo autorius bei redaktorius.

Autorius
  • – autorius ir redaktorius – 97% (+7894-6454=1440 wiki spaudos ženklai).
  • Vitas Povilaitis – autorius – 82% (+6697-0=6697 wiki spaudos ženklai).