Lietuvos futbolo taurė 1978 m.

(Europos futbolo duomenų bazė)
Jump to navigation Jump to search
 
1978 m.
Varžybos Lietuvos futbolo taurė
Sezonas Lietuvos aukščiausioji futbolo lyga 1978 m.,
Lietuvos I futbolo lyga 1978 m.,
Lietuvos II futbolo lyga 1978 m.,
Lietuvos III futbolo lyga 1978 m.,
Lietuvos futbolo taurė 1978 m.
http://almis.sritis.lt/ltualltables.html

Varžybos prasidėjo 1978-06?, baigėsi 1978-08-20.


Turnyre dalyvavo apie 270 komandų.[1] Jis vyko trimis etapais:

  • I etape komandos žaidė rajonuose. Žinios dar tik iš 25 miestų ir rajonų jau rodė, kad žaidė 206 komandos;[2]
  • II etapas vyko liepos mėnesį;
  • III etape žaidė 16 komandų, jis vyko nuo liepos 22 d. iki rugpjūčio 20 d.[3]

Komandos

Galutiniai komandų pasiekimai
Taurė
Finalas
1/2 finalo
1/4 finalo
1/8 finalo

Rajonų etapai

Daugelyje rajonų žaidė po keliolika komandų.

Ukmergės rajonas

Žaidė 30 komandų.

Zonų etapai

Kapsuko zona

Aštuntfinalis       Ketvirtfinalis       Pusfinalis    
                             
                           
Sūduva Kapsukas +                        
FK Kaišiadorys                      
                         
                       
                         
                     
                    Versmė Birštonas 0  
                  Sūduva Kapsukas 2  
                         
                       
          Sūduva Kapsukas +              
                       
                         
                         
                             
                           
                         
                       
          Namų valdyba Jieznas 1              
        Dainava Alytus 6              
                         
                     
                    Dainava Alytus 4  
                  Širvinta Vilkaviškis 1  
                         
                       
          Širvinta Vilkaviškis 6              
        FK Šakiai 0              
                         
                         
                             
              Finalas  
                             
               
                   
             
Generic football.png
Generic football.png
 
               
                             


[4]

Kauno miestas

Tarp iškritusių komandų buvo ir Atletas Kaunas.

Kėdainių zona

Be kitų komandų žaidė 3 komandos iš Utenos.[5]


Aštuntfinalis       Ketvirtfinalis       Pusfinalis    
                             
                           
                         
                       
          FK Molėtai 1              
        Statyba Jonava 6              
                         
                     
                    Statyba Jonava 2  
                  Nevėžis Kėdainiai 1  
Nevėžis Kėdainiai +                        
FK Pakruojis                      
          Nevėžis Kėdainiai +              
        FK Pasvalys              
                         
                         
                             
                           
                         
                       
          Nemunas Rokiškis 2              
        Melioratorius Utena 1              
Melioratorius Utena 2                        
FK Zarasai 0                    
                    Nemunas Rokiškis 2  
                  Vienybė Ukmergė 9  
Vienybė Ukmergė 7                        
TSO Nemenčinė 1                      
          Vienybė Ukmergė 9              
        Melioratorius Anykščiai 1              
Melioratorius Anykščiai 4                        
Švietimas Širvintos 1                        
                             
              Finalas  
                             
               
                   
             
Generic football.png
Generic football.png
 
               
                             


[6]

Panevėžio miestas

Pusfinalis       Finalas
     
                 
               
         
           
         
          Ekranas Panevėžys Statyba Panevėžys
         
Generic football.png
 ?
Generic football.png
 ?
         
               
           
           
                 


Telšių zona

Pirmoji komanda Antroji komanda Rezultatas
Tauras Tauragė Mituva Jurbarkas 3-1


Aštuntfinalis       Ketvirtfinalis       Pusfinalis    
                             
                           
                         
                       
          Kooperatininkas Plungė 5              
        Banga Gargždai 3              
MSV Skuodas 3                        
Banga Gargždai 5                    
                    Kooperatininkas Plungė 2  
                  Polimeras Venta 0  
                         
                       
          Polimeras Venta 1              
        Technika Radviliškis 0              
                         
                         
                             
                           
                         
                       
          Pamarys Šilutė              
        Impulsas Telšiai              
Impulsas Telšiai 4                        
Gintaras Palanga 1                    
                    Pamarys Šilutė 0  
                  Minija Kretinga 5  
Minija Kretinga 6                        
Autokelių valdyba Šilalė 0                      
          Minija Kretinga 2              
        Atmosfera Mažeikiai 1 prat.              
                         
                         
                             
              Finalas  
                             
               
                   
             
Generic football.png
Generic football.png
 
               
                             


Vilniaus miestas

Ketvirtfinalis       Pusfinalis    
                   
                 
               
           
          Kuro aparatūra Vilnius 0  
        Žalgiris Naujoji Vilnia 3  
               
               
                   
                 
Pažanga Vilnius 1              
Aušra Vilnius 2          
          Aušra Vilnius 2  
        Batas Vilnius 1  
Batas Vilnius 2              
Elektronas Vilnius 1              
                   
    Finalas  
                   
    „Darbo rezervai“, Vilnius  
    Žalgiris Naujoji Vilnia Aušra Vilnius  
   
Generic football.png
3
Generic football.png
1
 
     


Pagrindiniai etapai

Aštuntfinalis       Ketvirtfinalis       Pusfinalis    
                             
                           
Statyba Panevėžys 0                        
Aušra Vilnius 3       11 m              
          Aušra Vilnius 1 2              
        Statyba Jonava 1 4              
Statyba Jonava 1                        
Dainava Alytus 0                    
                    Statyba Jonava 1  
                  Kelininkas Kaunas 3  
Kelininkas Kaunas 2                        
Sūduva Kapsukas 1                      
          Kelininkas Kaunas 6              
        Statybininkas Šiauliai 2              
Statybininkas Šiauliai 5                        
Minija Kretinga 0                        
                             
                           
Granitas Klaipėda 0                        
Kooperatininkas Plungė 1                      
          Kooperatininkas Plungė 3              
        Vienybė Ukmergė 1              
Ekranas Panevėžys 1                        
Vienybė Ukmergė 2                    
                    Kooperatininkas Plungė 2  
                  Politechnika Kaunas 1  
Politechnika Kaunas 4                        
Elnias Šiauliai 1                      
          Politechnika Kaunas 3              
        Žalgiris Naujoji Vilnia 1              
Žalgiris Naujoji Vilnia 2                        
Okeanas Klaipėda 1                        
                             
              Finalas  
                             
              1978-08-20 Linų audinių stadionas, Plungė 8000  
              Kelininkas Kaunas Kooperatininkas Plungė  
             
Generic football.png
2
Generic football.png
0
 
              Kazimieras Dranginis (51'), Romas Rudzevičius (69')  
                             


Išsamiau apie finalines rungtynes žr. 1978 m. Lietuvos futbolo taurės finalas.

TSRS kolektyvų taurė

Nugalėtojas pateko į TSRS kolektyvų taurės turnyrą, kur rugsėjo 9 d. žaidė su Latvijos komanda. TSRS turnyre „Kelininkas“ namie įveikė Elektrons Riga komandą 2-0, po to Minske Burevestnik Minsk 3-2, kol galiausiai suklupo prieš Bolsevik Kiev komandą 0-0 (baud. 4-5).

Šaltiniai

  1. Laikraštis „Tiesa“. // 1978-08-20
  2. Laikraštis „Tiesa“. // 1978-07
  3. Algimantas Bertašius. Lietuvos sporto žinynas, T. 9 (1977–1980 m.). – Vilnius, Lietuvos sporto informacijos centras, 2003. // 69 psl.
  4. Gediminas Kalinauskas. „Futbolas Sūduvos krašte 1921–2011“. – Marijampolė, leidykla „Piko valanda“, 2011. ISBN 978-609-422-038-8. // 208 p.
  5. Gediminas Kalinauskas. „Ąžuolo šaknys“ (istorinė apybraiža). – Utena, leidykla „Indra“, 2007. ISBN 978-9955-676-55-3. // 98 p.
  6. Juozas Baniota ir Gediminas Kalinauskas. „Aukso ir gintaro amžiaus aidai“ (istorinė apybraiža). – Kėdainiai, „Spaudvita“, 2009. ISBN 978-9955-637-56-1. // 95 p.

Autoriai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo autorius bei redaktorius.

Autorius
  • – autorius ir redaktorius – 103% (+4615-3209=1406 wiki spaudos ženklai).
  • Vitas Povilaitis – autorius – 69% (+3083-0=3083 wiki spaudos ženklai).